POTANSİYELİ DIŞARI ÇIKARIN! (31.10.'11)
Pazartesi, 31 Ekim 2011 03:00

POTANSİYELİ DIŞARI ÇIKARIN!

Lige 3-0 Simav galibiyetiyle başlamasına rağmen devamını getiremeyip oynadığı 3 maçtan yalnızca 2 puan kurtarabilen Kütahyaspor beklentinin altında kalmıştı. Ligin ilk periyodundaki zor fikstüre bir de şanssızlıklar eklenince işler beklendiği gibi gitmedi. Buna rağmen 4 maçta alınan 5 puanla zirvenin yakınındaydı Kütahyaspor ve bu kötü dönemde yalnızca 1 kez kaybetmişti.

Dünkü Altınova maçı ise moral kazanıp, bayram arası öncesini 3 puanla kapatmak, sonrasına daha güçlü girmek için çok önemliydi. Ama takımda cezalı golcü Mehmet Sert'in yanı sıra sakatlıkları dolayısıyla kaleci Erdi Kaya, sağ bek Hasan Tosun, stoper Yunus Buzbuz, sol bek İsmet Benli ve sağ açık Adem Zengin yoktu.

Tüm bu sıkıntıların üzerine Murat Şen farklı iki isme yöneldi. Birincisi geçen yılın ikinci devresinde Kütahyaspor kalesini başarıyla koruyan 19 yaşındaki genç eldiven İlyas Burak Sağkan, diğeri ise Kütahyaspor'da parladıktan sonra Dardanel ve Linyit maceraları istediği geçmeyen stoper Cihat Öztürk'tü.

Yine orta sahadan bozma Erhan Özoğlu'da solbekte verilen görevi yerine getirmeye çalışacaktı.

Tüm bu isimler içlerindeki potansiyeli dışarı çıkarınca önceki haftalardan çok daha iyi bir Kütahyaspor çıktı ortaya.

Kütahyaspor gruptaki diğer takımlara göre çok transfer savurganlığı ve kadro genişliğiyle kurulmadı. Eldeki imkanlar el verse elbetteki orta saha ve forvete birer tecrübeli iş bitirici ayakta alınırdı ama olmadı. Buna rağmen dönersek geçmiş seneye; aynı takım üst üste Şekerspor'u 2-0, Sav'ı deplasmanda 4-2, Donatım'ı 1-0 ve deplasmanda Ulucak'ı 7-1 yenmişti.

Yani bu takımda bu potansiyel var.

Şimdi 5 hafta da alınan 8 puanla ikincinin yalnızca 3 puan gerisindeyiz.

Yeniden ayağa kalkıp geçen seneki gibi bir seri yakalarsak bu iş bu kez olur.

Daha durun yeni transferlerden Erdi Kaya, Barış Arinci ve Hakan Demir katkı yapmaya başlamadılar. Bunu bir uyum süreci olarak görelim. Onlarında katkı yapacağı günler gelecektir.

Daha durun Ömer Ankaralıgil süpriz gollerini atmadı, geçen senenin gizli golcüsü Yasin henüz siftahını yapmadı.

Cihat Öztürk duran toplardaki kafa gollerine başlamadı. Murat Elmas uzun menzilli gollerine başlamadı.

Mehmet Sert'te gördüğü kırmızı kartla geride kalan haftalarda takımına katkı yapamadı. O da yeniden golleriyle dönecektir.

Uzun lafın kısası yolun başındayız, ritmimizi yavaş yavaş buluyoruz. Mutlaka ki şampiyonluk hedefi için Ocak'ta 2 kilit oyuncuya ihtiyaç olduğu gerçeğini göz ardı edemeyiz ancak bu takım da bu hedefi sonuna kadar kovalayabilecek güçtedir. Yeter ki hep isteyerek mücadele etsin..

Çarşamba, 30 Kasım 2011 22:24 tarihinde güncellendi
 

ZİYARETÇİ SAYACI

BUGÜN341
DÜN742
BU HAFTA1083
BU AY29359
TOPLAM5187986

jbc vcounter

Şu An Kaç Kişiyiz

Şu anda 37 ziyaretçi çevrimiçi
Powered by ArtTree

İletişim