BU SEZON İYİ BAŞLADIK. (12.09'23)
Salı, 12 Eylül 2023 21:39

İYİ BAŞLANGIÇ!..

Belediye Kütahyaspor ligin ilk haftasında deplasmanda kazanarak lige moralli başladı. Öncelikle takımımızı üç puan için tebrik ederek maçla ilgili değerlendirmemize başlayalım..

Bu sezon kontenjan kuralının değişikliğe uğraması sonrasında maç kadroları 21 kişiye çıkartıldı ve ikisi ilk devre sahada kalmak zorundalığı ile toplam 6 tane 2001 veya daha genç doğumlu oyuncuyu listeye yazma kuralı getirildi. Bugün Kütahya kadrosunda bu kurala uygun iki oyuncu olarak Yusuf Tokuş orta sahanın merkezinde Yekta Sönmez ile Arda Keser'i tercih etti. Böyle olunca takımın ön liberosu Haktan Çakır maça kulübede başladı.

Takım kadromuzun önceki yıllarda çok hatırlamadığımız kadar fizik gücü ve sayzı (boyu) yüksek isimlerden oluştuğunu söyleyelim. Topun arkasına iyi geçen, zaman zaman üçüncü bölgede zaman zaman ise ikinci bölgede doğru baskılarla rakibini hataya zorlayan bir görüntü vardı. Kapılan toplarla da skora gitmeye çalıştı ekibimiz. Bu maç özelinde bu plan iyi işledi. Maçı izleyen herkes maçı Kütahya'nın kazanacağını tahmin etti.

Hücum kanatlarını çok iyi kullanamadığımız ve çokta pozisyon üretemediğimiz, ancak ev sahibi takımın da oyun kurmasına ve tehlikeler yaratmasına izin vermediğimiz, oyun disiplininden hiç kopmadan göreve sadık kalarak maçın tamamını oynadığımız bir mücadele oldu. Bu anlamda takımın ligin ilk haftası itibariyle hem hazır bir görüntü vermesi, hemde sisteme sadık kalması nedeniyle Yusuf Tokuş ve ekibini ayrıca kutlarız.

Bu sezon ekonomik anlamda zorlanan takımların çoğu mütevazı kadrolar oluşturdular. Dolayısıyla Darıca çok güçlü bir rakip değildi belki ama grubumuzda Darıca ayarında takım sayısı da oldukça fazla.

Futbolun doğrularını yapmaya çalışan, işin savunma kısmında oldukça da güçlü görüntü vererek bizleri rahatlatan takımımızın işin üretme kısmında ise eksikleri olduğu aşikar.

Önceki teknik adamların bir türlü güven duymadığı ve takımdan ilk kestikleri isim olan Bilal Şeflek'in; Yusuf Tokuş'un Kütahyası'nda oyun lideri olduğunu hazırlık maçlarında da görmüştük bugün de gördük. Yaptığı muazzam asist bir yana dursun, çok yüksek özgüvenle oynayan Bilal sahada da 90 Dakika kaldı. Merkezden çok kez rakibi delmeyi denedi ve nihayetinde de bu ısrarıyla Halil İbrahim Pekşen'e skoru değiştirtti.

Ancak Bilal dışında takımda kreatif oyuncu eksiği net şekilde var. Yerleşik savunmalara karşı rakibi hataya zorlayacak, onların savunma düzenlerini tehdit edecek 1-2 oyuncu, iyi görüntüler veren takımımızı çok daha iddialı seviyeye getirebilir ve bizlere çok başka şeyler vaadedebilir.

Devre arasında transfer yapmak için, kulüplere de bonservis ödendiği ve maliyetlerin çok daha yüksek olduğunu tecrübe eden bir yönetimimiz var. Kalan kısa sürede bu anlamda fırsat transferi kovalanmalı diye düşünüyoruz. Bir de bu alınacak isim ya da isimler genç kontenjan statüsünde yer alırsa Yusuf Hoca'nın elini çok daha fazla rahatlatacaktır.

Futbol ekonomisinin zor olduğu bu sezon da Sayın Belediye Başkanımızın ve Yönetimimizin bu eksikliği giderecek fedakarlıkta bulunacağına inanıyoruz.

Bu sezon 21 kişiden oluşan maç kadromuzun dışında neredeyse kaleciler dışında kimsenin kalmaması, kadroya girmek için rekabet ortamını da oluşturmadığı durumda performanslar düşebilir.

Bütçemizi zorlamadan, özellikle kadroları şişen ve kiralık göndererek oyuncularının maç oynamasını isteyen kulüplerin; düzenli bir kulüp olan ve hedefi olan Kütahya'mıza bu anlamda sıcak bakacağını da tahmin ediyoruz.

Son söz, üç puan için ekibimizi tebrik ederek arkasının gür olmasını diliyoruz..

Salı, 12 Eylül 2023 22:07 tarihinde güncellendi
 

ZİYARETÇİ SAYACI

BUGÜN942
DÜN3427
BU HAFTA12940
BU AY27790
TOPLAM5186417

jbc vcounter

Şu An Kaç Kişiyiz

Şu anda 54 ziyaretçi çevrimiçi
Powered by ArtTree

İletişim