TARAFTARIMIZIN DİKKATİNE...(07.05'2023)
Pazar, 07 Mayıs 2023 00:09

DİKKATLİ OLALIM,OLMAYANLARI UYARALIM...


7 Mayıs Pazar günü 15.00 da komşu Eskişehirspor ile belkide bu sezonun en kritik maçlarından birine şahitlik yapacağız.

Kütahyaspor şampiyonluk için,Eskişehirspor ise ligden düşmemek için mutlak galibiyet parolasıyla sahada olacak.

Eskişehirsor un içinde bulunduğu durumuna üzülüyoruz ama son yıllarda yaşadıkları düşüş bizim suçumuz değil, bizi de ilgilendirmiyor.

Bizi asıl ilgilendiren iki önemli konu var, ilki mutlak 3 puan almamız, diğeri ise yaşanabilecek saha olayları.Bildiğiniz gibi bu maç için Kütahya İl Spor Güvenlik kurulu deplasman seyircisi yasağı kararı almıştı,bu kararı yerinde bulanda vardı,futbolun seyir özgürlüğüne aykırı bulanda vardı.Bu yasak kararı kaldırıldı,bu yüzden 7 Mayıs Pazar günü deplasman tribünü de dahil Dumlupınar stadı full çekecek.

İşte burada çok dikkatli olmamız gerekiyor.

Bizim maçın ve diğer maçların skorlarına göre maç sonu her türlü saha olayları yaşanabilir.

Kazanmamız halinde ;Eskişehirspor'un da büyük ihtimalle düşmesi kesinleşirse rakibin mazisine saygı duyarak,rakip taraftar ile uğraşmadanküme düşmelerine alay etmeden,dalga geçici ve kışkırtıcı tezahuratlar yapmadan ,yapanları da uyararak bize yakışan şekilde sevinelim.

Aksi durumda insan psikolojisindeki etki-tepki durumundan tribünlerde,saha içi ve dışında olaylar yaşanabilir,bu olayların sonucunda da saha kapatma, tarafsız sahada oynama, seyircisiz oynama gibi ceza alabilecek şeyler yapmadan sakin kalalım.

Şunu unutmayalım,evimizde oynayacağımız ligin son maçı olan Kelkit maçı var, lig bitiminde ,ligi 2.sırada bitiremeyip direk final oynama şansını kaybedersek, ilk play off tur maçı, geçmemiz halinde ikinci play off tur maçı şeklinde 2 tane içerde play off maçımız olabilir.

Bu önemli maçlarda seyircisiz,belki tarafsız sahada oynama durumunda kalacak eylemlerden uzak duralım.

Özetlersek ,Pazar günü her durumda taraftar olarak dikkatli olmamız gerekli,özellikle sahaya,hakemlere,rakip oyunculara yabancı madde atılması,kötü ve küfürlü tezahurat yapılması,maç önü ve maç sonu olaylar çıkması saha kapama yada seyircisiz oynama gibi ceza almamıza sebep olabilir.

Yapacağımız şey aslında çok basit, formamızı giyerek, atkılarımızı alarak girişimizi son dakikalara bırakmadan Dumlupınar stadına gelmek,ilk düdükten son düdüğekadar rakiple uğraşmadan sadece takımımızı desteklemek.


 

ZİYARETÇİ SAYACI

BUGÜN298
DÜN797
BU HAFTA298
BU AY26906
TOPLAM5230878

jbc vcounter

Şu An Kaç Kişiyiz

Şu anda 25 ziyaretçi çevrimiçi
Powered by ArtTree

İletişim