KÜTAHYASPOR 4 ÇATALCASPOR 1 (05.02'23)

ÖZLEDİĞİM ŞİMŞEK.. 4-1

Oynadığımız beş resmi maçta gol atamadığımız, Kadir Akbulut idaresinde güçlü takımları kilitlemesi ile bilinen, grubun en ters rakiplerinden Çatalcaspor'u; Kütahya'mızın meşhur soğuk havasında ve kış atmosferinde ağırladık.

Amerika'yı yeniden keşfetmekten, hafta içi oyuncularımızın orjinal mevkilerini paylaşarak vazgeçirdiğimiz antrenörümüz Bekir Ozan Has sahaya ideal kadroyu, en doğru dizilişle sürdü.

Önce sağdan Enes Gök'ün taşıdığı topu yayda alan Bilal tek pasla Yusuf'u o da aynı şekilde Ali Kemal'i buldu. Ali Kemal sol ayağıyla kaleyi buldu ve ceza sahasına kalabalık girdiğimiz bu pozisyonda güçlü Çatalca savunmasını geçmeyi bildik.Fuchs Sports'un yayınlaığı ikinci maçta da Ali Kemal gol attı ve ona şanslı geldi.

Sonrasında ise yazmaya alfabenin yetmeyeceği, anlatmaya mübalağa sanatının yetersiz kalacağı bir gol geldi Dumlupınar'da.. Bilal Üstbaş'a selam gönderdi adeta Talha.. O futbolu bıraktığından beri Kütahya tribünleri böyle gol izlememişti. Önce bir çalım attı, kaleye baktı. 35 metreden herkesin aklını aldı. Yayıncı kuruluş beş tekrarın üçünü ağır çekimde verdi, top yinede görülemedi. Bu muhteşem golle Çatalca kalesi yıkılırken Enes Gök'ün elleriyle başını tutarak şaşırdığı gole tribünler de aynı tepkideydi.

Devre biterken Bilal ile üçe yaklaşan takımımızın atağı kornerle sonuçlandı.

İkinci yarının hemen başında Çatalca Reha ile mutlak golü kaçırmasına karşın 60.dakikada yan topta savunmamızın hatasından Yusuf Turhan faydalandı ve fark bire indi. Ancak bir dakika sonrasında Bilal Şeflek kalitesine, klasına yakışır muazzam bir ara topla ilk golde ki gibi Yusuf'u buluşturdu. Yusuf ayak içi plaseyle eski takımını yıktı. 3-1

Orta alanda yeni transfer Erdem Dikbasan'ın kusursuz performansı usta ayaklar Talha ve Bilal'i rahatlatınca ortaya başka bir oyun çıktı. Beklerin hücum katkısı, Yusuf'un ileride hareketli oyunu tribünleri soğuk havada adeta ısıttı. 90'lı yılların meşhur bestesi 'Caddelerde rüzgar aklımda maç var'' bestesini hatırlatan performans 'Özlediğim Şimşek şimdi sahada' dedirtti.

Enes Gök gitti çalım üstüne çalım attı vurdu kaleciyi geçemedi. Yine gitti kimseye vermedi, kaleciyi geçti çerçeveyi isabetleyemedi. Ali Kemal direği geçemedi.

Ligin güçlü savunması Çatalca'yı dikine paslarla adeta dağıtan Kütahyaspor pozisyon üstüne pozisyon kaçırırken sağbek Eyüp Poyraz çıktı 'Ee yetivesin gali' dedi. Topla buluşan yeni transferimiz Berkant'ın şut atacağını sanarak üzerine koşan Çatalca savunması, Berkant'ın narin dokunuşu ile Eyüp'e al da at dercesine bıraktığı pasa çaresiz baktı, 'bitse de gitsek artık' moduna geçti.

Kusursuz oynayan her oyuncumuzu kutluyoruz. Yeni transfer Erdem'i senelerdir oynarmışcasına gösterdiği performansla herkesi yukarıya çekmesine ekstra parantez açıyoruz. Talha Mayhoş'a biz artık bişey demiyor, varlığına şükrediyoruz.

Ali Kemal suskunluğunu bozdu, Yusuf Atasoy kendine geldi. Takım 'biz buyuz' nihayet dedirtti.

Bekir Ozan Has ve ekibinin de yapılan eleştirilere kulak vererek bugün doğruyu yapmasına, yapıcı eleştiriye mantıkla yaklaşmasına teşekkür ediyoruz.

Taraftarı, takımı, hocası, yönetimi biz aynı amaç için varız.

2.Ligde bu sezon takımının 22 maçında da oynayan bir pivot santrafor için hem oyuncu hem de kulübü ile anlaşmanın sağlandığını, kulüp kaynaklarından doğrulattığımız için gönül rahatlığı ile takipçilerimizle paylaşıyoruz. Transferin bitimine sayılı günler kala, kalitemizi yukarıya çekecek hamlelerle, bu oyunu sürdürerek yukarıda yer almayı temenni ediyoruz.

Tebrikler Belediye Kütahyaspor..

 

ZİYARETÇİ SAYACI

BUGÜN1334
DÜN1846
BU HAFTA8367
BU AY24755
TOPLAM5183382

jbc vcounter

Şu An Kaç Kişiyiz

Şu anda 53 ziyaretçi çevrimiçi
Powered by ArtTree

İletişim