3.LİG PLAY-OFF STATÜSÜ NASIL OLACAK ? (26.04'22)
Salı, 26 Nisan 2022 23:42

İŞTE 2022 3.LİG İÇİN PLAY-OFF STATÜSÜ !

Bitime iki hafta kala garantilediğimiz 3.Lig play-offları hakkında soruları cevaplamak adına statüyü bir kez daha hatırlatıyoruz.

Ligi 2.sırada bitiren takım ile 5.sırada bitiren takım; Ligi 3.sırada bitiren takım ile de 4.sırada bitiren takımlar Playoff yarı finalinde eşleşiyorlar. Sıralamada üstte yer alan ekipler (yani lig ikincisi ve üçüncüsü) ilk maçları deplasmanda rövanşları ise evinde oynuyorlar. Deplasman gol kuralı bu sezon uygulanmıyor. Yani skor eşitliğinde deplasmanda daha fazla gol atan takım çıkmıyor maç uzatmalara ve eşitlik bozulmazsa penaltılara gidiyor.

Kazanan iki takım 2.Lige yükselmek için finali tarafsız sahada tek maç üzerinden oynuyorlar. Eşitlik halinde yine uzatmalar ve penaltılar kazananı belirliyor ve Batman'ın ardından grubumuzdan 2.Lige yükselecek ikinci takım belirleniyor.

Ligde altı oyuncumuz sarı kart sınırında lakin ligin son maçında görülen kartların cezası Playoff maçlarına yansıtılmıyor.

Ancak sık sık hatırlatmakta fayda var ki Batman maçında sahamızdaki en ufak taşkınlık play-off yarı finalinde sahamızı kapattıracak. Bu konuda hep birlikte çok hassas davranmalıyız. Zaten Batman P. ile oynayacağımız maç her iki ekip içinde bir prestij maçı olacak. İlk maçta olduğu gibi dostça geçeceğine inanıyoruz. Münferit tepkilerde de mutlaka yanımızdakileri uyarmalıyız.

 

ZİYARETÇİ SAYACI

BUGÜN2497
DÜN2214
BU HAFTA6224
BU AY57534
TOPLAM4870032

jbc vcounter

Şu An Kaç Kişiyiz

Şu anda 41 ziyaretçi çevrimiçi
Powered by ArtTree

İletişim