KÜTAHYASPOR TAT VERMİYOR (22.02'22)
Salı, 22 Şubat 2022 23:01

ŞİMŞEK TAT VERMİYOR!


Kütahyaspor bu sezon kendi evinde oynadığı 12 maçta 6 kez kazanamadı ve evinde kazanma oranı % 50'de kalarak uzun yıllardır en kötü seriye dönüştü.

İçeride kazandığımız 6 maçtan Osmaniye ve Bergama'yı on kişi kaldıktan sonra son saniyelerde attığımız gollerle geçtik. Düşmeme mücadelesi veren Sancaktepe, Başkent Gözgözler ve Hendekspor'u yenip yukarıdan da Erbaaspor'u mağlup ettik.

Takımımız daha mütevazı kadrolara sahip olduğu dönemler de dahil olmak üzere içerde her rakibe karşı oyun üstünlüğünü kurar, deplasmanı yaşatırdı. Düştüğümüz sene kıran kırana zirve mücadelesi veren Kocaelispor, Altay, Sancaktepe'nin Dumlupınar Stadyumu'nda futbol olarak çok zor hallere düştüğünü şimdi açıp o dönemlerin rakip takım röportajlarına baksanız dahi görürsünüz..

Ahmet Hoca destek istedi bizlerde desteğimizi esirgemedik. Sayfamızda da kendisine yazılarımızla arka çıkmaya çalıştık. Ancak aylar öncesinden dile getirdiğimiz eksiklik b plan eksikliğiydi ve hoca burada yeni bir şeye hiç yeltenmedi bile. Rakipler Kütahya'nın ne oynadığını biliyor. Bırakın hocaları, rakibin bir futbolcusuna sorarsanız Kütahya pasla çıkmaya çalışıyor bunu biliyoruz diyor. Tabi sakatlık, yorgunluk, moralsizlikte eklenince takım zaten bu planı da uygulayamaz oldu. Açıkcası plan iflas etti.

Ahmet Yavuz'un kadro tercihleri de soru işaretleri yaratıyor. Ankara kökenli olan sıradan oyuncuların kadroda sürekli yer alması, Kütahya liglerinde ya da alt yapımızda böyle oyuncu yok mu dedirtiyor. Takımımızda hemşericiliği kabul etmiyoruz. Kalitesi 3.ligde zirveye oynayan takımda oynamaya yetmeyen kim varsa memleketine bakılmaksızın dışarıda kalmalıdır. Görünen o ki teknik heyet bunu kesinlikle başaramamıştır.

Bir yakışmayan görüntüde futbolcuların çok rahat tribünlere atar yapması oldu son dönemlerde. Küfürü, hakareketi kesinlikle kabul etmeyiz, taraftarlarımız bu konuda futbol kötü de olsa bunu yapamaz. Lakin münferit bir iki kişinin tepkisine hırçınca cevap veren futbolcularımızın da bu tavrı hiç hoş görüntü olmuyor. Ya kazanıp sahadan başı dik ayrılacağız ya da üzdüğümüz insanlara karşı biraz alttan alacağız arkadaşlar..

Takımımızın Belediye yönetimi döneminde son derece istikrarlı yönetilmesini her zaman övdük ancak futbolda yapılması gereken zaman da gerekli radikal kararlar alınmazsa sonucunun hüsran olacağını daha önce de yazmıştık yine yazıyoruz. Bizim Kütahyaspor'a gönül verenler olarak gördüğümüz ve taraftarın görüşlerini okuduğumuzda anladığımız, teknik heyette kan değişikliği olmazsa bu senenin de emeklerinin boşa gideceği yönündedir. Karar ve sorumluluk elbette takımımızı yönetenlerindir.

Beyefendi açıklamaları ve uzlaşmacı tavrıyla şehrimizde güzel iz bırakan değerli hocamız Ahmet Yavuz'un da şapkasını önüne koyup düşündüğünde B. Kütahyaspor'un menfaati için başka bir çıkış olmadığını göreceğini umut ediyor ve doğru kararı almasını bekliyoruz.

Yazımız, görüşlerimiz sayfamızın değerlendirmesidir. Herhangi bir taraftar oluşumu ya da topluluğu bağlayıcı değildir. Aslolan her zamanki gibi Kütahyaspor'dur..
B.Kutahyaspor Facebook haberidir.

 

ZİYARETÇİ SAYACI

BUGÜN937
DÜN3427
BU HAFTA12935
BU AY27785
TOPLAM5186412

jbc vcounter

Şu An Kaç Kişiyiz

Şu anda 52 ziyaretçi çevrimiçi
Powered by ArtTree

İletişim