KÜTAHYASPOR DA DEĞİŞİM SANCISI...(21.09'21)
Salı, 21 Eylül 2021 23:34

DEĞİŞİM SANCISI!

''Geçen sezon kaybedilen şampiyonluk'' diye başlayacağımız bir yazı daha olacak belki ama böylesine bir buhranın kırıntılarının bu sezona da sarkması çok sürpriz sayılmaz. Dolayısıyla o yıkımın altından, birçoğu aynı isimlerle hemen kalkabilmek çok üst düzey kişiler için bile zorlayıcı olacaktır. Biz elbette bugün bunu anlatmayacağız. 'Hoca gitsin, bu oyuncularla olmaz vs.'' gibi klişe laflarla geride kalan üç maçı değerlendireceklerin çok ilgisini çekecek bir yazı olmadığını en baştan belirterek onların olası zaman kaybının önüne geçmek isteriz.

Kütahyaspor geçen sezon Polat Çetin öncülüğünde 4-2-3-1 dizilişinde sahaya çıkan bir ekipti. Forvet arkasında serbest oyuncu rolünde Güven Güneri vardı. Takımımız ikinci bölgede kazandığı topları ön bölgeye hızlıca aktarıp, hatta bazı zamanlar birinci bölgeden üçüncü bölgeye de uzun top atarak rakibi hazırlıksız ve az adamla yakalamayı ve burada yakaladığı pozisyonları ön bölgedeki oyuncularının becerileriyle skora dönüştürmeyi hedefleyen bunu da son 3 haftalık futbolla açıklanamayacak tutulmayı hariç tutarsak bir iki maç hariç başarabilen bir ekipti. Bu oyun uzun galibiyet serilerini beraberinde getirmişti. Yani bulunduğumuz 3.Lig için belki de en geçerli reçeteydi. Ki ölüm grubu sayılabilecek 2.grupta bu sezon Polat Çetin'in başında olduğu Şile Yıldızspor çok daha mütevazı kadroyla bu oyunu yine oynayarak 3 maçta 6 puan alarak kendisine üst sıralarda yer buldu. Kör ölür badem gözlü olur demeyin, biz kazanırken dahi bu saha içi doğaçlama ve git gelli oyunları eleştiren yazılar yazdık. Polat Hoca'yı gebertenlere itiraz ederken, altını doldurarak eleştirilerimizi de yaptık.

Şimdi Ahmet Yavuz önderliğinde takımımız başka bir oyunu oynamaya çalışıyor. Başta dediğimiz gibi piskolojik etkenlerde takımın geçen sezonki enerjisini azaltmış bu bariz belli. Ancak tek sebep bu değil. Takımımız tek altı iki sekizle, on numarasız bir oyun oynuyor. Amaç set oyununu oynayabilmek, topa sahip olmak, savunmadan ileriye kadar planlı hucumlar yapabilmek. Takım boyunu kısa tutmak ve dominant oyunlar oynamak. Takımımızın oynamaya çalıştığı bu oyun bu ligin üzerinde bir plan. Ama lige çok uygun mu orası tartışılır. İlk üç maçta 6 puan kaybederek bu değişimin sancılarını yaşamak çok da şaşırtıcı değil.

Sabır göstererek bunda ısrar etmek uzun vadede Kütahyaspor'u çok başka yerlere götürebilir. Bundan vazgeçip ilk üç haftayı kayıp sayarak strateji ya da daha başka şeyler değişir mi, yoksa sabır mı edilir bu yönetenlerin kararı. Ahmet Yavuz'un oynatmaya ve oturtmaya çalıştığı oyunun aslında en büyük ilacı şuan henüz sahne almadı. Bulunduğumuz ligin ön bölgede en büyük ceza kesicisi Anıl Gir sakatlığın etkisinden henüz çıkamadı. Sağlıklı bir Anıl Gir, sonuç almada sıkıntı çeken takımımızı bu stresten çok rahat sıyırabilir şuan konuşulanlardan çok daha farklı bir gündem yaratabilirdi. İster talihsizlik deyin, ister bile bile lades ancak görmezden gelinmemesi gereken de bir gerçek.

Sezon başlamadan kaleme aldığımız yazı da kadromuz şampiyonluk için yeterli mi demiştik. Bir iki sakatlıkta ciddi sıkıntılar yaşadığımıza göre sorumuzun cevabını şuan almış bulunuyoruz. Lakin bir Bergama galibiyetiyle sancılı sürecin pozitife dönmesini umut ediyoruz. Saygılarımızla.
B.kutahyaspor/facebook

Salı, 21 Eylül 2021 23:46 tarihinde güncellendi
 

ZİYARETÇİ SAYACI

BUGÜN811
DÜN3427
BU HAFTA12809
BU AY27659
TOPLAM5186286

jbc vcounter

Şu An Kaç Kişiyiz

Şu anda 33 ziyaretçi çevrimiçi
Powered by ArtTree

İletişim