STADYUMA GİRİŞ ŞARTLARI GÜNCELLENDİ. (05.09'21)

KÜTAHYASPOR TARAFTARININ DİKKATİNE !

Türkiye Futbol Federasyonunun 28.07.2021 tarihinde güncellediği "Stadyumlara Giriş Şartları" genelgesini ,kutahyasporum.com olarak sizler için inceledik ve detaylandırdık .

TFF 2.Lig ve 3.Lig maçları için alınan kararlar ve uygulama şöyle olacak :

1. Seyircilerin stadyumlara girişleri ev sahibi kulübün sorumluluğunda HES kodu kontrolü yapılarak içeri alınır.
2. HES uygulaması ile Covid-19 aşıları kontrol edilen ve HES in onay verdiği seyirciler stadyuma girebilir

*Yani ; Cep telefonlarında HES (Hayat Eve Sığar) uygulaması MUTLAKA yüklü olmalı,
(HES kodu,HES karekod resmi, aşı bilgileri, en son aşı olunan gün, aşı kartı karekod oluşturma) gibi istenilecek bilgiler için bu uygulama çok önemli.

3-Stadyumlara kapasitesinin %50 si kadar seyirci alınacaktır.
Ayrica bu sezon için Deplasman seyirci yasağı uygulanacaktır.

*Yani ;
Dumlupınar Stadyumu resmi kapasitesi toplam 7.058 kişi
(6.558 ev +500 dep) ,bu yüzden ev sahibi tribünlere 3.254 kişi, yoğunluk olup dolması halinde deplasman tribününe de 250 kişi ev sahibi taraftar daha alınabilecek.

4.Saglık Bakanlığınca belirlenen aşı takvimine göre aşılarını olmuş seyircilerin son aşı tarihlerini takip eden 14 günden sonra başlamak üzere 180 gün süre ile herhangi bir teste ihtiyacı olmadan Stadyuma seyirci olarak girebilir.

*Yani ;
20 Şubat 2021 (takip eden 14 gün sonrası 6 Mart yapar,bu tarihten başlamak üzere 180 gün sonrası 6 Eylül yapar ve bu maçı kapsar)
ile, en son
21 Ağustos 2021 de (takip eden 14 gün sonrası 4 Eylül yapar,bu tarihten başlamak üzere 180 gün sonrası bu maçı kapsar) 2.doz aşısını olanlar,
kısacası 20 Şubat ve sonrası ile en son 21 Ağustos 2021 de 2.doz aşısını olup,son aşı tarihinden 14 gün süre geçmiş (4 Eylül) olan taraftarımız,test yaptırmadan bu maça seyirci olarak girebiliyor.

5.Covid-19 geçirmiş seyircilerin 180 gün süre ile test yaptırmalarına gerek olmadan Stadyumlara seyirci olarak girebilir.

*Yani; HES sisteminde resmi kayıtlara göre ,izolasyon süresi 6 Mart 2021 de bitenler ile (180 gün sonrası 6 Eylül yapar,bu maçı kapsar),
varyantlı 20 ,varyantsız 14 gün izolasyon süresi 4 Eylül de biten, tamamlayan taraftarlarımız
5 Eylül deki maça ve bu tarihten sonraki 180 gün süre ile diğer maçlar için Stadyum a girebilir.

6. Aşı olmamış ve Covid-19 geçirmemiş seyircilerin müsabaka gününden 48 saat önce PCR testi yaptırmaları gerekir.

*Yani, hiç aşı yaptırmamış ,hiç Covid 19 olmamış maça girmek isteyen taraftarlarımız ise,
müsabaka gününden (5 Eylül Pazar) 48 saat önce (2 gün) Cuma günü test yaptirması, sonucun Negatif çıkması ve HES sisteminde gözükmesi, ( Negatif çıkan sonucun sistemden kontrolü sonrasında) Pazar günü Stadyum a giriş yapabilir.

7-) 12 yaş altı çocuklar Stadyuma giremeyecek,
12 yaş üstü ama aşı programına alınmayanlar ise PCR testi yaptırarak Stadyuma seyirci olarak girebilir.

*Yani ; Saglık Bakanlığı'nın 12 yaş altına PCR testi yapmaması sebebiyle 12 yaş altı çocuklar kesinlikle maça GİREMEYECEK.

12 yaş üstü olup aşı takvimine alınmayan kişiler ise maç gününden 48 saat öncesinden PCR testi yaptırarak ,sonucunun Negatif çıkması ve sonucun maç saatine kadar HES sisteminde gözükmesi şartıyla maça girebilecek.

Yukarıdaki örnek tarihler , 5 Eylül 2021 deki Kütahyaspor-Arnavutkoy maçı için kullanılmıştır.
Bir sonraki iç maçımız olan 19 Eylül deki Kütahyaspor-Fatsa B. macinda bu tarihler farklı olacaktır.

Maç öncesi HES kontrollerinin bilet gişelerinde mi, Stadyum dış girişinde mi yoksa Tribün girişlerinde mi yapılacağı ilk maç olması sebebiyle belli değil.

Kütahya İl Sağlık müdürlüğünden de bazı görevlilerin gelip kontrollerde , emniyet güçlerine ve özel güvenlik görevlilerine yardımcı olacağı gelen bilgiler arasında.

Bu yüzden, Pandemi süreci sonrası, seyircili ilk maç olması hem de Dumlupınar Stadyumunun tüm tribünleri, çevre düzenlemesi ,girişleri,turnikeleri ,wc, büfe gibi uzantilariyla taraftarımıza ilk defa kapılarını açacak olması sebebiyle , HES kontrollerinin girişlerde yoğunluk oluşturabileceği düşünülerek biraz erken gitmek gerekli.

B.Kütahyaspor Kulübünün, Kütahya Emniyetinin ve Kütahya Gençlik Spor Müdürlüğünün ortak bir hareketle Dumlupınar Stadyumu kapılarının yapılacak HES ve diğer kontrollerin kapılarda ,girişlerde yoğunluk oluşturabileceği düşünülerek , ilk maç olması sebebiyle kontroller ve planlamaların daha erken başlaması sağlanmalı.

 

ZİYARETÇİ SAYACI

BUGÜN337
DÜN742
BU HAFTA1079
BU AY29355
TOPLAM5187982

jbc vcounter

Şu An Kaç Kişiyiz

Şu anda 34 ziyaretçi çevrimiçi
Powered by ArtTree

İletişim