KÜTAHYASPOR TARAFTARI SEZON AÇILIŞI İSTİYOR (24.08'21)

KÜTAHYASPOR TARAFTARI, SEZON AÇILIŞI İSTİYOR.

1966'da kurulan ve anlı, şanlı mazisiyle şimdiki 1.Lig seviyesinde tam 21 sezon mücadele edip Süper lig kapılarından dönen, borç-harç nedeniyle kapısına kilit vurup isim değiştirmeden tam on sene Bölgesel Amatör Ligde gururlu mücadelesini sürdürerek özlediği profesyonel liglere dönen Kütahyaspor (Son iki senede sponsorluklar nedeniyle isminin başına "Belediye" yi alarak Belediye Kütahyaspor) 'un son yıllarda hasretini duyduğumuz sezon açılışlarını hatırlamak ve hatırlatmak istedik.

Her sezon istisnasız olarak, ligin başlamasından bir hafta önceki pazar gününün akşam üzeri, Dumlupınar Stadyumu'nda sezon açılışı olurdu.

Bu açılışlarda alt yapı takımları ve takımda kalan oyuncular ile birlikte yeni yapılan transferler, teknik heyet taraftara tanıtılır, güçlü de bir rakiple hazırlık maçı oynanarak takım taraftarın huzuruna çıkarılırdı. Bu hazırlık maçı son hazırlık maçı olduğundan lig maçı havasında oynanır, tüm oyuncular da şans bulurdu.

Elbette kurban kesimi ve edilen dualar açılışların olmazsa olmazıydı ve Sadık Ölçen'in klasikleşen; "Allah'ım sen bizim oyuncularımızı rakibin kasti tekmesinden, gole giden topun geri çekmesinden ve haftanın puansız geçmesinden koru Yarabbi" duasına tüm taraftarlarımız hep birlikte amin der ve bu ses ebe okulu'ndan yankılanır geri döner, tüyleri diken diken ederdi.

Sezon boyu açık tribünde yer alacak olan Grup Mavi Şimşek ise bu açılışlarda kapalı tribünün sol tarafını süsler ve burada yer alırdı.

Hatta 90'lı yıllarda forma göğüs sponsorumuz olan Saray'ın gelen taraftarlarımıza çikolata, bisküvi, meyve suyu ikramı da yine bize mazideki samimiyeti bugün özlemle hatırlatan hoş anılardan.

Velhasıl kelâm, "Nerede o eski bayramlar" diyen büyüklerimizin ellerinden öperken; Belediye Kütahyaspor'u yöneten büyüklerimizin de geleceği umutla ve döneme ayak uydurarak kurmalarına sonsuz saygı duyarak, geçmişte bizleri mutlu eden geleneklerimizi de hatırlamalarını istirham ediyoruz.

 

ZİYARETÇİ SAYACI

BUGÜN3075
DÜN2098
BU HAFTA3075
BU AY24549
TOPLAM4752410

jbc vcounter

Şu An Kaç Kişiyiz

Şu anda 87 ziyaretçi çevrimiçi
Powered by ArtTree

İletişim