KÜTAHYASPOR YOZGATSPOR MAÇI ERTELENDİ (11.03'21)
Perşembe, 11 Mart 2021 22:20

KÜTAHYASPOR - YOZGATSPOR MAÇI 12 MART CUMA GÜNÜ AYNI SAATE (14.00) A ERTELENDİ.

Bugün,saat 14.00 da oynanması gereken Kütahyaspor - Yozgatspor maçı ,kar yağışı ve olumsuz hava yüzünden 12 Mart Cuma günü aynı saate ertelendi.

Karşılaşmanın İstanbul bölgesi Klasman hakemlerinden Aykut Geçgel, TFF gözlemcisi Gonca hanım ve TFF Temsilcileri maç öncesi belli aralıklarla sahayı ve havayı kontrol etti.

Kütahya da saat 12.30 civarı başlayan kar yağışı 13.00 civarı şiddetini arttırdı.Hakemler,Gözlemci ve Temsilcilerden oluşan heyet sahanın temizlenmesini istedi,saha temizlenmeye başlandı, 13.15 de yapılan kontrolde çizgilerin tekrar kapandığı gözlendi.Temizlenmesine devam edilmesini isteyen heyet,saat 13.30 da ikinci kez sahayı ve  zemini kontrole çıktılar,devam eden kar,çizgileri ve sahayı tamamen kapatmış,görüş açısını da 10 metre civarına kadar düşürmüştü.


Maçı oynatmak istiyorlardı,saat 13.45 de son kontrolü yapıp karar vermek üzere içeri girdiler,son kontrole kadar temizlenmeye devam edildi,ancak tipi şeklinde yağan kar çizgileri yine kapatmış,topun sekmesine mani olacak kadar da zemini doldurmuştu.

Görüş açısı ,sahanın tamamının karla kaplanması,çizgilerin görünmemesi,futbolcu sağlığı sebepleriyle ve meteorolojiden de kar yağışının akşam saatlerine kadar artarak devam edileceğinin öğrenilmesi üzerine hakemler,temsilci ve gözlemcilerden oluşan heyet maçın 12 Mart Cuma günü aynı saat olan 14.00 da oynanmasına karar vererek maçı erteledi.

Maçın ertelenmesi bazı takımlarda ve bu takımın taraftarı gibi davranan gazetecilerde ve onların haber sitelerinde rahatsızlık yarattı,kar yağışının yeni başladığı,sahanın tamamen kaplanmadığı,hafif beyazlığa büründüğü fotoğrafları sosyal medyada kullanarak bu kadarcık karda maç mı ertelenir mantığıyla medyada farklı algı operasyonları yapmaya başlandı.

Biliyorsunuz,daha önce taraflı davranıp olmayan valiyi maçtaymış gibi yazan , ulusal yayın yapan bir TV kanalında "vali de göz yumdu" diyerek canlı yayında konuşan, bu yalan haberi ortaya çıkan ve  yalan haberlerle  algı yapmaya çalışan gazeteci arkadaş ,bu seferde kar yağışının henüz yeni başladığı fotoğraflarla algı operasyonu yapmaya çalışıyor.

Bakalım bu hafta ulusal yayın yapan TV kanalındaki  programda bu gazeteci arkadaş ve ona destek çıkan , algı operasyonuna yardımcı olan spor yorrumcusu ve tüm bunlara seyirci kalan ,müsade eden programın sunucusu ,kar yağışı ve erteleme ile ilgili nasıl bir algı operasyonu yapacaklar..

 Cuma, 12 Mart 2021 00:06 tarihinde güncellendi
 

ZİYARETÇİ SAYACI

BUGÜN1284
DÜN2413
BU HAFTA9012
BU AY87309
TOPLAM5057407

jbc vcounter

Şu An Kaç Kişiyiz

Şu anda 20 ziyaretçi çevrimiçi
Powered by ArtTree

İletişim