BAŞKAN CAHİT ÖZEL DEN AÇIKLAMA : (27.02'21)


SONER YELKOVAN'I VE MUSTAFA ÇELİK'İ KINIYORUZ !

Nazilli Belediyespor'u 2-1 mağlup ettiğimiz maç sonrasında rakibimiz tarafından bilinçli ve organize bir şekilde gündemi değiştirmeye yönelik yapılan açıklamalara karşı Başkanımız Cahit Özel cevap hakkımızı kullandı.

Cahit Özel şu ifadeleri kullandı :

""Sporun her dalında dostluk ve kardeşlik duyguları içinde mücadele edilmesi gerektiğini belirten Başkanımız Cahit Özel " Görevde olduğumuz iki sezon içerisinde Kütahya'daki ve deplasmanlardaki maçlarda skor ne olursa olsun hiç bir zaman rakiplerimizi hedef alan açıklamalarda bulunmadık, bizi yenen veya bizden puan alan takımları dostça ve centilmence tebrik ettik. Kendi sahamızda Çengelköye yenildik. Halide Edip Adıvarspor, Tekirdağspor ve Tokatspor ile berabere kaldık. Puan kaybettiğimiz takımlar başta olmak üzere tüm rakiplerimizi tebrik ederek Kütahya'dan dostça gönderdik.

Son oynadığımız Nazilli Belediyespor maçını da, ezici ve üstün bir futbolla sahada mücadele eden futbolcularımızın alın teriyle 2-1kazandık, haklı ve temiz bir galibiyetle şampiyonluk yolunda önemli bir avantaj yakaladık.

Maç sonunda Nazilli Belediyespor Kulübü Başkanı Soner Yelkovan'ın yapmış olduğu hadsiz ve yersiz paylaşımları hayretle takip ediyoruz.

Bir kulüp başkanına yakışmayan kulübümüzü ve şehrimizi hedef alan, haddini aşan bu talihsiz, yersiz ve camiamızı tahrik edici açıklamaları yenilgiyi hazmedemenin bir tezahürü olarak görüyorum.

Soner Bey, maçta 150 kişi olduğundan bahsetse de, TFF'nin müsade ettiği sayıdaki kişiler ve görevliler maça girmiştir. Holigan(!) dediği kişiler ise, bizim yöneticilerimiz ile makam ve mevkisi olan bürokratlardan oluşan misafirlerimizdir.

Ağrıspor maçında polis sayısı 52 iken bu maçta 105 polis ve 12 özel güvenlik görev almıştır.

Statların bakımı ve her türlü yetkisi her yerde Gençlik ve Spor İl Müdürlüğüne aittir, kulübümüzün hiç bir yaptırımı ve sorumluluğu yoktur. Dumlupınar Stadı inşaatı halen devam etmektedir. İnşaatı devam eden bir statta, inşaat malzemelerin olması gayet normal bir durumdur.

Belediye Kütahyaspor 1966 yılında kurulmuş, 55 yıllık şanlı mazisi olan köklü bir kulüptür. Nazilli Belediyespor gibi bizim kulübümüzde, profesyonel liglerde yıllarca mücadele etmiştir. Soner Beyin bahsettiği gibi dünkü kulüp değildir.

Nazilli Belediyespor Kulübü Başkanı Soner Yelkovan'ın tasvip etmediğimiz açıklamalarına parelel bir şekilde yayın yapan sözde gazeteci Mustafa Çelik adlı şahıs, maç sonundan itibaren camiamızı hedef alan provakatif sözde haberlerlerle ortamı gererek bölücük yapmakta, Nazilli ile Kütahya arasındaki dostluğa zarar vermekte, doğru ve tarafsız gazetecilik ilkelerine leke sürmektedir.

Maç öncesi yerel Manşet Gazetesinde "Dumlupınar Meydan Muhaberesi" manşetiyle şavaş nidaları atarak art niyetini belli eden bu şahıs; Gazimizin cenaze töreni sebebiyle maçta olmayan Kütahya Valisi Sayın Ali Çelik'e ve milletvekillerimize iftira atma hadsizliğini göstermiştir. Basın ilke ve ahlakından bi haber sözde gazeteci Mustafa Çelik, yalan haber yapma alışkanlığını Nazillispor'un net ofsayt pozisyonunu hayali çizgilerle manipüle etmiştir.

Göreve geldiği günden beri Belediye Kütahyaspor'a her zaman yakın ilgi ve alakasını gördüğümüz, maçlarımızı statdan takip ederek gücümüze güç katan Kütahya Valisi Sayın Ali Çelik'e ve Nazilli Belediyespor maçını statdan takip eden CHP Kütahya milletvekili Sayın Ali Fazıl Kasap'a teşekkürü bir borç biliriz.

Nazillideki maçta 1-1 berabere kaldık. Ev sahibi ekibin yöneticileri ve beslemeleri statda yöneticilerimize saldırıp, kafilemize dostluktan uzak centilmenlik dışı davranışlarda bulundular. Nazilli İlçe Stadı'ndan ve çevresinden maçı 200' den fazla kişinin izlediğini gördük!

Her maçta olay çıkarma alışkanlığı olan Nazillisporlular, Çengelköy ve Ceyhanspor maçlarında da Soner Yelkovan'ın önderliğinde misafirlerine saldırdılar. Çengelköy ve Ceyhanspor camialarından kınama yediler!

Şimdi bunları yapan kişiler, benim galibiyet kutlama mesajıma takılmadan, mağlubiyetlerine kılıf aramadan, öz eleştiri yapıp aynaya baksınlar.

"Ayinesi iştir kişinin lafa bakılmaz" sözüyle, Camiamızı, şehrimizi, kulübümüzü, şahsımı, valimizi ve milletvekillerimizi hedef alıp yalanlarla gündemi değiştirmeye çalışan Nazilli Belediyespor Kulübü Başkanı Soner Yelkovan ile sözde gazeteci provakatif yazılar yazan Mustafa Çelik'i kınıyoruz.

Belediye Kütahyaspor Kulübü olarak, üzerimize oynanan, bundan sonrada oynanacak olan tüm oyunları bozarak, Belediye Başkanımız Prof. Dr. Alim Işık'ın önderliğinde ve liderliğinde şehrimize bir kupa daha armağan ederek 2.Lige yükseleceğiz."

Saygılarımla.

Cahit Özel
Belediye Kütahyaspor Kulübü Başkanı

 

ZİYARETÇİ SAYACI

BUGÜN314
DÜN1021
BU HAFTA6038
BU AY17621
TOPLAM4745482

jbc vcounter

Şu An Kaç Kişiyiz

Şu anda 70 ziyaretçi çevrimiçi
Powered by ArtTree

İletişim