KÜTAHYASPOR U ZORLU SÜREÇ Mİ? GÜZEL GÜNLER Mİ? BEKLİYOR.(21.12'20)

Ceyhan maçı öncesi golcü oyuncumuz Onur Garip’in olmayışı dezavantaj olarak gözüksede, onun yerine görev alacak diğer oyuncularımızın gösterecekleri performans herkes tarafından merakla bekleniyordu. Sarı kart ceza sınırında çok oyuncumuzun olması düşündürse de Ceyhaspor maçında kaybettiğimiz 2 puan tahmin ettiğimiz bir kayıp değildi.
Maça iyi başladık, özellikle sol kanadı verimli kullandık, ilk yarıda daha atak oynayan, daha çok pozisyona giren bizdik.

İkinci yarıda da böyle oynarsak gol yada goller bulacağımızı beklerken, İlk yarıda iki futbolcumuzun maçı canlı izleyenlerinde gördüğü beklenmedik şekilde saha içinde birbirleriyle tartışmasını, oyuncularımızın ikinci yarı soyunma odasında kalacağını kimse beklemiyordu.

Yapılan bu mecburi değişiklikten sonra ikinci yarı oyun anlayışımız ve saha dizilişimiz değişmiş oldu.
Sırtı dönük forvet oyuncumuzun olmayışı, ileride yapılan top kayıpları, bazı oyuncularımızın bireysel hataları ile birleşince, bu hataların ve kayıpların Ceyhasporlu oyuncular tarafından hızlı bir şeklde değerlendirilmesiyle bunu engellemek zorunda kalan defans hattımızdan Ahmet Üner ve Murat Demirezen sarı kart görerek cezalı duruma düşmüş oldular. Serhat Velioğlu’nunda sarı kart görmesiyle Kahta maçında cezalı oyuncumuzun sayısı 3’e çıkmış oldu.

Cezalı oyuncuların yerine oynayacak diğer oyuncularımız için Kahta maçı kendilerini gösterebilme açısından olumlu bir gelişme olarak değerlendirilebilir.

Devre arasından önce hedefimiz, önümüzde oynayacağımız 3 maçı en iyi skorla ve en az kayıpsız atlatmak olmalıdır.

Yedek kulübemizde alternatifimiz az olsada , yedek oyuncularımızın performansı ve katkısı, ilk devre sonundaki puan durumu ve sıralaması, devre arası transfer politikamızı etkileyecek en önemli unsurlardır.
Sakatlık, cezalar, hastalık ve beklenmeyen olayları da düşünerek devre arasında alternatif olarak yararlanabileceğimiz oyuncu sayısını arttırmak öncelikli hedeflerimiz arasında olmalıdır.

Oyuncularımızın saha içinde tartışmasına ve oyundan alınmalarına gelince; Yönetim kurulumuz, başkanımız, sportif direktörümüz bu olayı en iyi şekilde yönetip, olayı sonuçlandırmalıdır.
Unutulmamalı ki; verilen bir taviz başka tavizlerin de verilmesine sebep olabilir.
Bu konuda izlenecek yol aklı selim hareket edip, profesyonelce hareket etmek olacaktır.
Kısaca, Onur un sakatlığı, kadro alternatifindeki sıkıntılar, cezalı ve ceza sınırdaki oyuncular, son maçta yaşanan tatsızlık ilk devrede kalan 3 maç için zorlu bir süreç de olabilir, aksine olumlu yönde de motive edebilir, bunu hep beraber göreceğiz.

 

ZİYARETÇİ SAYACI

BUGÜN559
DÜN1102
BU HAFTA559
BU AY22647
TOPLAM5275502

jbc vcounter

Şu An Kaç Kişiyiz

Şu anda 35 ziyaretçi çevrimiçi
Powered by ArtTree

İletişim