ALİM IŞIK'TAN TFF YE TEPKİ (08.07'20)
Çarşamba, 08 Temmuz 2020 22:48

TFF NİN KARARINA KÜTAHYA BLD.BAŞKANI PROF.DR.ALİM IŞIK TAN TEPKİ::


KİMSE OYUNCULARIMIZIN
HAKKINI YEMEYE KALKMASIN

Türkiye Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu bugün Riva Hasan Doğan Milli Takımlar Kamp ve Eğitim Tesislerinde toplandı.Toplantıda BAL Liginde birinci sırada yer alan 11 takımın üst lige çıkarılması kararı çıktı. Alınan karara Kütahya Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık sert tepki gösterdi. Işık ; " Kimse oyuncularımızın hakkını yemeye kalkmasın. Tahkim başta olmak üzere nereye gidilecek, nereye itiraz edilecekse edeceğiz." dedi.

SÜPER LİG NEDEN OYNANDI ?

Türkiye Futbol Federasyonunun aldığı kararları Kütahya Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim Işık, KENT Gazetesinden Mehmet Saka'ya değerlendirdi. Türkiye Futbol Federasyonunun aldığı kararlarda oyuncuların hakkını gözetmediğini ifade eden Kütahya Belediye Başkanı Prof. Dr. Alim IŞIK ; " Süper ligin oynanmasına karar veren TFF nedense BAL Liginin oynanmamasına karar vermiştir. TFF bazılarının ekonomik anlamda sıkıntı yaşamasın diye mi Süper ligi oynatma kararı almıştır ? Öyleyse bizim maddi zararımız ne olacaktır. Ligin bitimine 4 hafta kala sadece liderin 1 puan gerisinde idik. Oyuncularımızın alın terinin TFF de hiç mi değeri yoktur. Biz bu kararı kabul etmiyoruz. Kimseye oyuncularımızın hakkını yedirmeyiz. İtiraz ise itiraz, protesto ise protesto, ne gerekirse yapacağız. Kimse susacağımızı sanmasın." diye konuştu.

2 TAKIMI ÇIKARDIN, PLAY-OFF OYNATMADIN

Bu yıl pandemi süreci yaşanmasaydı, BAL Liginden, 3. Lige 9 takımın çıkacağını belirten başkan Işık ; " Normal bir sezon yaşanmış olsaydı. Bu yıl 9 takım çıkacaktı. Ama TFF aldığı kararla bu sayıyı 11'e çıkarttı. Neye göre çıkarttı. Tamam bizleri de çıkartma ama en azından bir PLAYY-OFF oynat. Bir puan ile ikinci sırada yer alan takımın hakkı bu mudur ? Federasyon kararlarını yeniden gözden geçirsin. Aldığı yanlış karardan kısa sürede dönsün." Takımların, oyuncuların emeklerine yazıktır." açıklaması yaptı.

Kaynak :Kütahya Kent Gazetesi

Çarşamba, 08 Temmuz 2020 23:18 tarihinde güncellendi
 

ZİYARETÇİ SAYACI

BUGÜN243
DÜN520
BU HAFTA3975
BU AY5546
TOPLAM4397200

jbc vcounter

Şu An Kaç Kişiyiz

Şu anda 43 ziyaretçi çevrimiçi
Powered by ArtTree

İletişim