2015-2016 PTT 1.LİG STATÜ,FİKSTÜR ve MAÇLARI..(16.05.'16)
Salı, 14 Temmuz 2015 20:19


PTT 1.LİG 2015-2016 STATÜSÜ (Özet) :

* PTT 1. Lig, 2014 -2015 Sezonu sonunda Spor Toto Süper Lig’den düşen 3 takım,
Spor Toto 2. Lig’den bu lige yükselen 3 takım, PTT 1. Lig’de kalan 12 takım ile birlikte
toplam 18 takımdan oluşur.

* PTT 1. Lig 18 takım arasında çift devreli lig usulüne göre oynanır.

* Çift devreli lig müsabakaları sonunda PTT 1. Lig’de 16.,17. ve 18. sıraları alan 3 (üç) takım
Spor Toto 2. Lig'e düşer.

* Çift devreli lig müsabakaları sonunda PTT 1. Lig’de, 1. ve 2. sıraları alan iki takım Spor
Toto Süper Lig’e yükselir.

* Çift devreli lig müsabakaları sonunda PTT 1. Lig’de 3., 4., 5. ve 6. sırayı alan toplam dört
takım Spor Toto Süper Lig'e yükselecek 3. takımın belirleneceği Play-Off Müsabakaları oynarlar.


a) Söz konusu dört takımın katıldığı müsabakalar Yarı Final Müsabakaları olarak adlandırılır ve
bu müsabakalar Çift Maç Eleme Usulüne göre oynanır.

b) Çift devreli lig müsabakaları sonunda PTT 1. Lig’de 3. olan takım ile 6. olan takım,
ilk müsabaka 6. olan takımın sahasında oynanacak şekilde;

4. olan takım ile 5. olan takım ise ilk müsabaka 5. olan takımın sahasında oynanacak şekilde
eşleşirler. İkinci müsabakalar 3. ve 4. olan takımların sahasında oynanır.

c) Bu müsabakalarda galibiyet sayılarının eşit olması halinde averaj göz önüne alınır ve rakip
takımın sahasında daha fazla gol atan takım tur atlar.

Bu durumda da tur atlayan takım belirlenemiyorsa, yani iki takımın da evinde ve rakip takım
sahasında attığı gol sayısı eşit ise,

ikinci müsabakada on beşer dakikalık iki uzatma devresi oynanır.

Uzatma devrelerinde gol atılamazsa, kazanan takım penaltı noktasından yapılacak vuruşlar
sonucunda belirlenir.

Uzatma süresi içerisinde eğer takımlar eşit sayıda gol atarlarsa, rakip sahada atılan gol adedi fazla olan
takım, yani misafir takım tur atlar ve penaltı atışları yapılmaz.

(5) Final Müsabakası TFF tarafından tespit edilecek tarafsız sahada tek maç eleme usulüyle oynanır.

Final müsabakasının normal süresi berabere sonuçlanırsa müsabaka on beşer dakikalık iki devre
halinde uzatılır.

Uzatma devrelerinde eşitlik bozulmazsa, kazanan takım penaltı noktasından yapılacak vuruşlar
sonucunda belirlenir. Kazanan takım Spor Toto Süper Lig’e yükselen 3. takım olur.

* Aşağıdaki kararlar, 2015 –2016 Futbol Sezonu Birinci Transfer ve Tescil Döneminden
itibaren başlayacak ve 4 sezon boyunca uygulanacaktır.

a) Kulüpler istedikleri sayıda profesyonel futbolcu sözleşmesi imzalayabilirler ve tescil ettirebilirler.

b)Kulüpler aşağıda belirtilen esaslar çerçevesinde resmi müsabakalara iştirak edecek profesyonel
futbolcularının listesini Federasyona ibraz etmek zorundadır.

* A TAKIM LİSTESİ

a) A Takım Listesi en fazla 25 futbolcudan oluşur.

b) A Takım Listesinde yer alacak en az 15 futbolcunun, Türkiye A Milli Futbol Takımında
oynama uygunluğuna sahip futbolcu olması zorunludur.

2015 –2016 Sezonu Birinci Transfer ve Tescil Döneminin başlangıcından önce başka ülke
A Milli Futbol Takımlarını tercih etmiş futbolcular açısından Türkiye A Milli Futbol Takımında
oynama uygunluğu şartı aranmaz.

Türk vatandaşlığına sonradan geçen yabancılar ise Türkiye A Milli Takımının en az bir resmi
müsabakasında oynadıktan sonra bu kapsamda listeye yazılabilirler.

c) Yukarıdaki “b” bendinde bahsi geçen 15 futbolcudan en az 2’sinin
(bu sayı 2016 –2017 Sezonunda 3, 2017 –2018 Sezonundan itibaren 4 olarak uygulanacaktır.)
15'inci yaş gününe denk gelen sezon ile – 21'inci yaş gününe denk gelen sezonlarda kesintili
veya kesintisiz en az 3 sezon veya 36 ay kendi kulübünde tescilli olması zorunludur.

d) Yukarıdaki “b” bendinde bahsi geçen 15 futbolcudan en az 4'ünün “c” bendinden ayrı
olarak 15'inci yaş gününe denk gelen sezon ile – 21'inci yaş gününe denk gelen sezonlarda
kesintili veya kesintisiz en az 3 sezon veya 36 ay TFF’ye tescilli kulüplerde tescilli olması zorunludur.

e) Kulüpler A Takım Listesinde en fazla 3 kaleci bulundurabilir.
Bu kalecilerden en az birinin b fıkrasında belirtilen Türkiye A Milli Takımında oynama uygunluğu
bulunan futbolcu olması zorunludur.

f) Kulübün b, c, d ve e bentlerinde öngörülen kriterlere uygun futbolcuları bildirmemesi
durumunda, A Takım Listesi bildirilmeyen futbolcu sayısı kadar eksik oluşturulur.

2016 –2017 Sezonundan itibaren b, c, d ve e bentlerinde öngörülen kriterlere uygun
futbolcuların bildirilmemesi durumunda kulüplere ayrıca disiplin yaptırımları uygulanacaktır.

g) Yukarıda b, c, d ve e bentlerinde yer alan Türkiye A Milli Futbol Takımında oynama
uygunluğuna sahip futbolcuların, son listelerin TFF’ye ibrazından sonra bu uygunluğunu
kaybetmesi halinde, takip eden ilk transfer ve tescil döneminin başında bu kapsamda
oynama uygunluğunu kaybeder.

Transfer ve Tescil Dönemleri içerisinde Türkiye A Milli Futbol Takımında oynama uygunluğunu
kaybeden futbolcular ise derhal listedeki Türkiye A Milli Futbol Takımında oynama uygunluğuna
sahip futbolcu statüsünden çıkarılırlar.

* A TAKIM LİSTESİNİN TFF’YE SUNULMASI

a) Kulüpler, sezonun ilk resmi müsabakasından 24 saat öncesine kadar A Takım Listesini
TFF’ye ibraz etmek zorundadır.

b)A Takım Listesi birinci transfer ve tescil dönemi içerisinde müsabakalardan 24 saat önce
kulüpler tarafından yukarıdaki koşullar dahilinde revize edilebilir.

c) A Takım Listesinin ikinci transfer ve tescil dönemine kadar geçerli olacak şekilde, birinci
transfer ve tescil döneminin bitimini takip eden iki gün içerisinde TFF’ye ibraz edilmesi zorunludur.

d) İkinci Transfer ve Tescil Döneminin başlangıcından itibaren kulüpler A Takım Listelerini
yukarıdaki koşullar dahilinde resmi müsabakalardan 24 saat öncesine kadar revize edebilirler.

e) İkinci Transfer ve Tescil Döneminin bitimini takip eden iki gün içerisinde sezonun sonuna
kadar geçerli olacak A Takım Listesinin TFF’ye ibraz edilmesi zorunludur.

f) A Takım listesine yazılacak olan futbolcuların kulüp adına TFF tarafından tescillerinin
yapılmış olması zorunludur.
Ancak, uluslararası transferlerde Uluslararası Transfer Sertifikası talep edilmiş olmasına rağmen
gelmeyen futbolcular A Takım Listesine yazılabilir.
Bu durum listede kulüp tarafından açıkça belirtilecektir.
Bu durumda olan futbolcular TFF tarafından tescil edilmedikçe müsabakalarda oynama
uygunluğunu kazanamazlar.
Bu futbolcuların tescilinin gerçekleşmemesi halinde revize dönemleri dışında bu futbolcuların
yerine başka futbolcuların ilave edilmesine izin verilmez.

g) A Takım Listesini süresinde TFF’ye ibraz etmeyen kulüplerin müsabakalara katılmalarına
izin verilmez.

* GENÇ FUTBOLCULAR

Kulüpler, U 21 yaş kategorisinde bulunan (2015 –2016 Sezonu için 01.01.1995 ve daha
sonraki tarihlerde doğmuş, 2016 –2017 Sezonu için 01.01.1996 ve daha sonraki tarihlerde
doğmuş, 2017 –2018 Sezonu için 01.01.1997 ve daha sonraki tarihlerde doğmuş,
2018 –2019 Sezonu için 01.01.1998 ve daha sonraki tarihlerde doğmuş) Türkiye A Milli
Takımında oynama uygunluğu bulunan ve iş bu talimatın 2'nci maddesinin b bendindeki
şartları taşıyan tescilli futbolcularını A Takım Listesine yazmaksızın müsabakalarda oynatabilirler.

 

2015 - 2016 SEZONU PTT 1.LİG İLK YARI FİKSTÜRÜ

1. Hafta (16.Ağust.'15)
Adana Demir - Karşıyaka : 2-0
Kayseri Erciyes - Boluspor : 0-0
Y.Malatyaspor- 1461 Trabzon : 0-1
Altınordu - Samsunspor : 0-4
Balıkesirspor - G.Antep B.Ş.Bld.: 0-0
Denizlispor - Alanyaspor : 2-0
Giresunspor - K.Karabükspor : 2-3
Göztepe - Elazığspor : 2-2
Ş.Urfaspor - Adanaspor : 0-0

2. Hafta (23.Ağust.'15)
G.Antep B.Ş.Bld. - Y.Malatyaspor: 0-0
Adanaspor - Göztepe : 0-2
Elazığspor - Giresunspor : 1-1
Samsunspor - Adana Demir : 3-3
Boluspor - Altınordu : 1-1
Alanyaspor - Balıkesirspor : 1-1
1461 Trabzon - Kayseri Erciyes : 0-0
K.Karabükspor - Denizlispor : 1-0
Karşıyaka - Şanlıurfaspor : 1-0

3. Hafta (30.Ağust.'15)
Balıkesirspor - K. Karabükspor : 2-0
Y.Malatyaspor - Alanyaspor : 2-1
Denizlispor - Elazığspor : 0-4
Giresunspor - Adanaspor : 1-0
Karşıyaka - Samsunspor : 2-2
Adana Demir - Boluspor : 1-0
Kayseri Erciyes - G.Antep B.Ş.Bld.: 1-2
Ş.Urfaspor - Göztepe : 1-1
Altınordu - 1461 Trabzon : 0-1

4. Hafta
K.Karabükspor - Y.Malatyaspor: 0-0
Göztepe - Giresunspor: 0-1
1461 Trabzon - Adana Demir: 1-4
Boluspor - Karşıyaka: 1-1
Alanyaspor - Kayseri Erciyes: 2-1
Samsunspor - Ş.Urfaspor: 2-0
Adanaspor - Denizlispor: 2-1
G.Antep B.Ş.Bld. - Altınordu: 1-1
Elazığspor - Balıkesirspor: 2-1

5. Hafta (18/19/20.Eylül.'15)
Kayseri Erciyes - K.Karabükspor: 0-3
Altınordu - Alanyaspor: 3-1
Y.Malatyaspor - Elazığspor: 1-2
Samsunspor - Boluspor: 3-0
Ş.Urfaspor - Giresunspor: 1-0
Balıkesirspor - Adanaspor: 3-3
Adana Demir - G.Antep B.Ş.Bld.: 1-2
Denizlispor - Göztepe: 1-2
Karşıyaka - 1461 Trabzon: 2-3

6. Hafta (26/27/28.Eylül.'15)

Adanaspor - Y.Malatyaspor: 2-0
1461 Trabzon - Samsunspor: 1-2
G.Antep B.Ş.Bld. - Karşıyaka: 1-0
Alanyaspor - Adana Demir: 2-2
Boluspor - Ş.Urfaspor: 4-2
Göztepe - Balıkesirspor: 1-1
K.Karabükspor - Altınordu: 0-0
Giresunspor - Denizlispor: 2-2
Elazığspor - Kayseri Erciyes: 2-0

7. Hafta (02/03/04.Ekim.'15)

Ş.Urfaspor - Denizlispor: 1-0
Adana Demir - K.Karabükspor: 1-3
Altınordu - Elazığspor: 1-0
Karşıyaka - Alanyaspor: 2-2
Kayseri Erciyes - Adanaspor: 0-3
Y.Malatyaspor - Göztepe: 1-3
Samsunspor - G.Antep B.Ş.Bld.: 0-0
Balıkesirspor - Giresunspor: 1-1
Boluspor - 1461 Trabzon: 1-0

8. Hafta (17/18/19.Ekim.'15)
Giresunspor - Y.Malatyaspor: 1-2
Elazığspor - Adana Demir: 1-0
K.Karabükspor - Karşıyaka: 2-1
G.Antep B.Ş.Bld. - Boluspor: 2-2
Alanyaspor - Samsunspor: 3-2
1461 Trabzon - Ş.Urfaspor: 1-0
Göztepe - Kayseri Erciyes: 2-0
Denizlispor - Balıkesirspor: 1-1
Adanaspor - Altınordu: 2-4

9. Hafta
Ş.Urfaspor - Balıkesirspor: 2-0
Y.Malatyaspor - Denizlispor: 1-2
Samsunspor - K.Karabükspor: 0-0
Boluspor - Alanyaspor: 0-2
Karşıyaka - Elazığspor: 2-0
Altınordu - Göztepe: 1-0
1461 Trabzon - G.Antep B.Ş.Bld.: 1-2
Adana Demir - Adanaspor: 2-0
Kayseri Erciyes - Giresunspor: 2-1

10. Hafta (28/29/30.ekim.'15)

Elazığspor - Samsunspor: 1-2
Göztepe - Adana Demir: 1-3
Adanaspor - Karşıyaka: 1-0
Denizlispor - Kayseri Erciyes: 0-2
G.Antep B.Ş.Bld. - Ş.Urfaspor: 1-1
Giresunspor - Altınordu: 1-0
K.Karabükspor - Boluspor: 0-1
Balıkesirspor - Y.Malatyaspor: 1-0
Alanyaspor - 1461 Trabzon: 2-1

11. Hafta (06/07/08.Kasım.'15)

Kayseri Erciyes - Balıkesirspor: 0-1
Altınordu - Denizlispor: 2-0
1461 Trabzon - K.Karabükspor: 1-1
G.Antep B.Ş.Bld. - Alanyaspor: 2-3
Boluspor - Elazığspor: 0-0
Samsunspor - Adanaspor: 2-1
Adana Demir - Giresunspor: 2-3
Karşıyaka - Göztepe: 1-0
Ş.Urfaspor - Y.Malatyaspor: 0-2

12. Hafta (21/22/23.Kasım.'15)
K.Karabükspor - G.Antep B.Ş.Bld.: 1-0
Denizlispor - Adana Demir: 1-1
Adanaspor - Boluspor: 1-2
Giresunspor - Karşıyaka: 3-1
Göztepe - Samsunspor: 2-0
Alanyaspor - Ş.Urfaspor: 4-0
Y.Malatyaspor - Kayseri Erciyes: 3-1
Balıkesirspor - Altınordu: 0-0
Elazığspor - 1461 Trabzon: 2-0

13. Hafta (27/28/29.Kasım.'15)
Altınordu - Y.Malatyaspor : 0-1
Adana Demir - Balıkesirspor : 2-2
Karşıyaka - Denizlispor : 1-3
Alanyaspor - K.Karabükspor : 1-1
G.Antep B.Ş.Bld. - Elazığspor : 2-0
Ş.Urfaspor - Kayseri Erciyes : 2-1
Samsunspor - Giresunspor : -2
1461 Trabzon - Adanaspor : 1-2
Boluspor - Göztepe : 1-2

14. Hafta (05/06/07.Aralık.'15)
Adanaspor - G.Antep B.Ş.Bld.: 1-0
Denizlispor - Samsunspor : 0-0
Y.Malatyaspor - Adana Demir : 1-3
Balıkesirspor - Karşıyaka : 0-0
Elazığspor - Alanyaspor : 1-0
K.Karabükspor - Ş.Urfaspor : 1-0
Kayseri Erciyes - Altınordu : 4-1
Giresunspor - Boluspor : 5-1
Göztepe - 1461 Trabzon : 1-0

15. Hafta (11/12/13/14.Aralık.'15)
Karşıyaka - Y.Malatyaspor: 0-1
Samsunspor - Balıkesirspor:0-2
Boluspor - Denizlispor: 3-1
Adana Demir - Kayseri Erciyes: 1-2
Elazığspor - K.Karabükspor: 2-1
Altınordu - Ş.Urfaspor: 0-0
1461 Trabzon - Giresunspor: 1-1
Alanyaspor - Adanaspor: 1-2
G.Antep B.Ş.Bld. - Göztepe: 0-0

16. Hafta (19/20/21.Aralık.'15)
Giresunspor - G.Antep B.Ş.Bld.: 0-0
Altınordu - Adana Demir: 0-0
Balıkesirspor - Boluspor: 6-0
Y.Malatyaspor - Samsunspor: 0-0
Kayseri Erciyes - Karşıyaka: 2-1
Adanaspor - K.Karabükspor: 3-0
Ş.Urfaspor - Elazığspor: 1-1
Göztepe - Alanyaspor: 1-1
Denizlispor - 1461 Trabzon: 4-1

17. Hafta (25/26/27/28.Aralık.'15)
Boluspor - Y.Malatyaspor: 3-1
Adana Demir - Ş.Urfaspor: 2-0
Samsunspor - Kayseri Erciyes: 0-0
G.Antep B.Ş.Bld. - Denizlispor: 2-2
1461 Trabzon - Balıkesirspor: 0-0
Karşıyaka - Altınordu: 0-1
Elazığspor - Adanaspor: 1-1
Alanyaspor - Giresunspor: 2-0
K.Karabükspor - Göztepe: 3-2

O G B M A Y AV P
1.V. ELAZIĞSPOR 17 8 5 4 22 15 7 29
2.K. KARABÜK 17 8 5 4 20 16 4 29
3.ADANASPOR
17 8 3 6 24 20 4 27
4.AD. DEMİR 17 7 5 5 30 22 8 26
5.GİRESUN 17 7 5 5 25 19 6 26
6.M. ALANYA 17 7 5 5 28 23 5 26
7.GÖZTEPE
17 7 5 5 22 17 5 26
8.BALIKESİR 17 5 10 2 22 13 9 25
9.SAMSUN 17 6 7 4 22 17 5 25
10.G.ANTEP B.Ş.
17 5 9 3 17 14 3 24
11.ALTINORDU
17 6 6 5 15 16 -1 24
12.BOLUSPOR 17 6 5 6 20 28 -8 23
13. Y.MALATYA 17 6 3 8 16 20 -4 21
14.K.ERCİYES 17 5 3 9 16 24 -8 18
15.DENİZLİ 17 4 5 8 20 26 -6 17
16.Ş.URFA 17 4 5 8 11 21 -10 17
17.1461TRABZON 17 4 4 9 14 24 -10 16
18.KARŞIYAKA 17 3 4 10 15 24 -9 13

----------------DEVRE SONU----------------------

18.HAFTA (17.01.'16)

1461 Trabzon - Y.Malatyaspor: 2-1
Samsun - A.Ordu: 1-2
Karşıyaka - Ad.Demir: 1-2
Bolu - Kay.erciyes: 1-1
G.Antep B.Ş. - Balıkesir: 1-2
Alanya - Denizli: 6-0
Karabük - Giresun: 1-0
Elazığ - Göztepe: 1-1
Adanaspor - Ş.Urfa: 3-2

19.HAFTA (24.01.'16)

A.Ordu - Bolu: 0-2
Giresun - Elazığ: 2-2
Denizli - Karabük: 1-1
Balıkesir - Alanya: 1-0
K.Erciyes - 1461 Trabzon: 1-1
Ad.Demir - Samsun: 1-0
Ş.Urfa - K.Yaka: 1-0
Y.Malatya - G.Antep B.Ş.: 0-1
Göztepe - Adanaspor: 0-0

20.HAFTA (07.02.'16)

1461 Trabzon - A.Ordu: 1-3
Göztepe - Ş.Urfa: 1-1
Karabük - Balıkesir: 3-0
Bolu - Ad.Demir: 1-0
G.Antep B.Ş. - K.Erciyes: 2-0
Alanya - Y.Malatya: 2-0
Adanaspor - Giresun: 1-0
Samsun - K.Yaka: 1-2
Elazığ - Denizli: 3-1

21.HAFTA (14.02.'16)

K.Erciyes - alanyaspor: 0-3
Ad.Demir - 1461 Trabzon: 3-1
Giresun - Göztepe: 3-1
Y.Malatya - K.Karabük: 1-0
Altınodu - G.Antep B.Ş.: 0-0
K,Yaka - Bolu: 1-1
Ş.Urfa - Samsun: 2-3
Balıkesir - Elazığ: 1-1
Denizli - Adanaspor: 0-2

22.HAFTA (21.02.'16)

1461 Trabzon - K.Yaka: 2-1
G.Antep B.Ş. - Ad.Demir: 0-2
Bolu - Samsun: 0-2
Giresun - Ş.Urfa: 3-1
Alanya - A.Ordu: 2-0
Karabük - K.Erciyes: 1-0
Elazığ - Y.Malatya: 0-3
Adanaspor - Balıkesir: 1-0
Göztepe - Denizli: 0-1

23.HAFTA (28.02.'16)

Samsun - 1461 Trabzon: 3-0
Ş.Urfa - Bolu: 2-2
Y.Malatya - Adanaspor: 1-1
A.Ordu - Karabük:0-0
K.Yaka - G.Antep B.Ş.: 1-1
Denizli - Giresun: 2-0
Balıkesir - Göztepe: 1-1
K.Erciyes - Elazığ: 1-1
Ad.Demir - Alanyaspor: 1-1

24.HAFTA (06.MART.'16)

1461 Trabzon - Bolu: 0-0
Karabük - Ad.Demir: 0-0
Göztepe - Y.Malatya: 3-1
Elazığ - A.Ordu: 3-2
Giresun - Balıkesir: 2-1
Adanaspor - Kay.erciyes: 3-1
G.Antep B.Ş. - Samsun: 2-1
Alanya - K.Yaka: 2-2
Denizlispor - Ş.Urfa: 0-2

25.HAFTA (13.MART.'16)

A.Ordu - Adanaspor: 1-2
Samsun - Alanya: 5-1
K.Erciyes - Göztepe: 1-0
K.Yaka - Karabük: 0-2
Bolu - G.Antep B.Ş.: 1-1
Ş.Urfa - 1461 Trabzon: 1-1
Balıkesirspor - Denizlispor: 2-1
Y.Malatya - Giresun: 2-1
Ad.Demir - Elazığ: 2-1

26.HAFTA (20.Mart.'16)

K.Karabük - Samsun: 1-0
Giresun - K.Erciyes: 3-3
G.Antep B.Ş. - 1461 Trabzon: 2-1
Elazığ - K.Yaka: 2-0
Balıkesir - Ş.Urfa: 1-0
Göztepe - A.Ordu: 2-2
Denizlispor - Yeni Malatya: 2-0
Adanaspor - Ad.Demir: 1-0
Alanya - Bolu: 1-0

27.HAFTA (03.Nisan.'16)

1461 Trabzon - Alanya: 1-2
A.Ordu - Giresun: 1-2
Samsun - Elazığ: 2-1
K.Yaka - Adanaspor: 2-3
Bolu - K.Karabük: 0-1
Ş.Urfa - G.Antep B.Ş.: 1-0
Yeni Malatya - Balıkesir: 1-0
K.Erciyes - Denizlispor: 0-0
Ad.Demir - Göztepe: 2-1

28.HAFTA (10.Nisan.'16)

Balıkesir - K.Erciyes: 3-0
K.Karabük - 1461 Trabzon: 1-2
Elazığ - Bolu: 0-0
Yeni Malatya - Ş.Urfa: 2-1
Giresun - Ad.Demir: 1-0
Denizlispor - A.Odu: 2-2
Alanya - G.Antep B.Ş.: 2-0
Adanaspor - Samsun: 2-1
Göztepe - K.Yaka: 2-0

29.HAFTA (12/13/14.Nisan.'16 Salı,Çarş., Perş.)

1461 Trabzon - Elazığ: 3-1
Bolu - Adanaspor: 1-2
G.Antep B.Ş. - K.Karabük: 1-1
A.Ordu - Balıkesir: 0-0
Ş.Urfa - alanya: 0-2
K.Erciyes - Y.Malatya: 0-2
K.Yaka - Giresun: 2-1
Ad.Demir - Denizlispor: 0-2
Samsun - Göztepe: 2-1

30.HAFTA (17.Nisan.'16 Pazar)

Adanaspor - 1461 Trabzon: 4-0
Elazığ - G.antep B.Ş.: 1-1
Y.Malatya - A.Ordu: 0-1
K.Erciyes - Ş.Urfa: 1-3
K.Karabük - alanya: 1-1
Giresun - Samsun: 2-0
Balıkesir - AD.Demir: 1-2
Göztepe - Bolu: 0-0
Denizlispor - K.Yaka: 0-0

31.HAFTA (24.Nisan.'16)

A.Ordu - K.Erciyes: 4-2
Ş.Urfa - K.Karabük: 1-2
Ad.Demir - Y.Malatya: 1-1
Bolu - Giresun: 2-1
G.Antep B.Ş. - Adanaspor: 2-3
Samsun - Denizli: 2-1
Alanya - Elazığ: 1-1
K.Yaka - Balıkesir: 1-0
1461Trabzon - Göztepe: 2-0

32.HAFTA (01.Mayıs.'16)

Ş.Urfa - A.Ordu: 2-1
Giresun - 1461Trabzon: 1-0
K.Erciyes - Ad.Demir: 2-2
Göztepe - G.Antep B.Ş.: 1-2
K.Karabük - Elazığ: 2-2
Balıkesir - Samsun: 1-0
Adanaspor - alanya: 0-2
Denizli - Bolu: 3-1
Y.Malatya - K.Yaka: 3-3

33.HAFTA (08.Mayıs.'16)

1461Trabzon - Denizli: 0-3
Samsun - Y.Malatya: 0-0
G.Antep B.Ş. - Giresun: 0-0
Elazığ - Ş.Urfa: 2-1
K.Karabük - Adanaspor: 2-1
Ad.Demir - A.Ordu: 5-2
K.Yaka - Erciyes: 1-3
Bolu - Balıkesir: 1-2
Alanya - Göztepe: 2-1

34.HAFTA (15.Mayıs.'16)

Balıkesir - 1461Trabzon: 2-1
Ş.Urfa - Ad.Demir: 2-0
A.Ordu - K.Yaka: 3-1
Göztepe - K.Karabük: 1-2
Giresun - Alanya: 2-2
Denizli - G.antep B.Ş.: 2-5
Y.Malatya - Bolu: 1-3
K.Erciyes - Samsun: 3-0
Adanaspor - Elazığ: 0-1

O G B M A Y AV P
1.ADANASPOR
34 20 5 9 53 36 17 65
2.K. KARABÜK 34 17 11 6 41 27 14 62
3.M.ALANYASPOR 34 17 10 7 60 38 22 61
4.AD.DEMİRSPOR 34 15 9 10 53 40 13 54
5.V.ELAZIĞSPOR 34 13 13 8 45 38 7 52
6.BALIKESİRSPOR 34 13 13 8 40 29 11 52
7.GİRESUNSPOR 34 14 9 11 49 40 9 51
8.G.ANTEP B.Ş.
34 11 15 8 38 33 5 48
9.SAMSUNSPOR 34 13 8 13 45 39 6 44
10.ALTINORDU
34 11 11 12 39 43 -4 44
11.Y. MALATYA 34 12 7 15 35 41 -6 43
12.BOLUSPOR 34 10 12 12 36 46 -10 42
13.GÖZTEPE
34 9 11 14 38 40 -2 38
14.ŞANLIURFA 34 10 8 16 34 45 -11 38
15.DENİZLİSPOR 34 10 9 15 41 52 -11 36
16.1461TRABZON 34 9 7 18 32 53 -21 34
17.K. ERCİYES 34 8 9 17 35 54 -19 33
18.KARŞIYAKA 34 6 9 19 33 53 -20 27

Ceza Puanı Alan Takımlar

Takım Adı CezaPuanı
SAMSUNSPOR 3
DENİZLİSPOR 3

-----------------------------------------------------

* Karşıyaka - Kayseri Erciyes ve 1461 Trabzon 2.lige düştüler.

* Adanaspor ve Kardemir Karabük SÜPER LİGE çıktılar.

* Süper lige çıkacak 3.takım; Alanyaspor - Adana Demirspor - Vartaş Elazığspor ve

Balıkesirspor arasında oynanan Play-Off maçları sonrası belli oldu:

BALIKESİR - ALANYASPOR: 0-0
ELAZIĞSPOR - ADANA DEMİR: 3-2

ALANYASPOR - BALIKESİR : 1-0
ADANA DEMİR - ELAZIĞSPOR: 2-1

FİNAL: ALANYASPOR - ADANA DEMİRSPOR: 1-1
PENALTILARDA: 4-2

* ALANYASPOR SÜPER LİGE ÇIKAN 3.TAKIM OLDU.

Perşembe, 27 Temmuz 2017 15:43 tarihinde güncellendi
 

ZİYARETÇİ SAYACI

BUGÜN104
DÜN1661
BU HAFTA104
BU AY8894
TOPLAM3121534

jbc vcounter

Şu An Kaç Kişiyiz

Şu anda 75 ziyaretçi çevrimiçi
Powered by ArtTree

İletişim