2013-2014 SEZONU PTT 1.LİG STATÜ, FİKSTÜR, MAÇLAR..(04.05.'14)
Pazar, 20 Nisan 2014 16:02



PTT 1.Lig'de yeni sezon 19 takımın katılımıyla, 17, 18, 19 Ağustos'ta oynanacak
ilk hafta maçlarıyla başlayacak.

İlk devresi 28, 29 Aralık'ta oynanacak 19. hafta müsabakalarıyla tamamlanacak

İkinci yarı 11, 12, 13 Ocak 2014'te başlayacak ve 38 haftalık normal sezon
3, 4, 5  Mayıs 2014'te sona erecek.

2013-2014 SEZONU STATÜ ÖZETİ:

PTT 1. Lig, 2012 -2013 Sezonu sonunda Spor Toto Süper Lig’den düşen 3 takım,
Spor Toto 2. Lig’den bu lige yükselen 3 takım,
PTT 1. Lig’de kalan 12 takım ve kulübün talebi çerçevesinde 2012-2013 Sezonunda
PTT 1. Lig’e katılımı dondurulan Ankaraspor A.Ş. ile birlikte toplam 19 takımdan oluşur

PTT 1. Ligtakımları, 3 yabancı uyruklu futbolcu ile sözleşme imzalayabilir ve bu futbolcuları
müsabakada oynatabilirler

Kulüplerin yukarıda belirtilen yabancı uyruklu futbolcular dışında, Azerbaycan, Kazakistan,
Özbekistan, Türkmenistan ve Kırgızistan ülkelerinin vatandaşı olan en fazla 2 futbolcu ile
sözleşme imzalayabilmeleri ve müsabakalarda oynatabilmeleri mümkündür.

Çift devreli lig müsabakaları sonunda PTT 1. Lig’de 16., 17.,18.ve 19. sıraları alan 4 (dört)
takım Spor Toto 2.Lige düşer

Çift devreli lig müsabakaları sonunda PTT1. Lig’de,1. ve 2. sıraları alan iki takım Spor Toto
Süper Lig’e yükselir

Çift devreli lig müsabakaları sonunda PTT 1. Lig’de 3., 4., 5.ve 6. sırayı alan toplam dört
takım Süper Lige yükselecek 3. takımın belirleneceği Play-Off Müsabakaları oynarlar

a) Söz konusu dört takımın katıldığı müsabakalar Yarı Final Müsabakaları olarak adlandırılır
ve bu müsabakalar Çift Maç Eleme Usulüne göre oynanır.

b) Çift devreli lig müsabakaları sonunda PTT 1. Lig’de 3.olan takım ile 6.olan takım,
ilk müsabaka 6.olan takımın sahasında oynanacak şekilde;
4.olan takım ile 5.olan takım ise ilk müsabaka 5.olan takımın sahasında oynanacak
şekilde eşleşirler. İkinci müsabakalar 3.ve 4.olan takımların sahasında oynanır.

c) Bu müsabakalarda galibiyet sayılarının eşit olması halinde averaj göz önüne alınır ve
rakip takımın sahasında daha fazla gol atan takım tur atlar. Bu durumda da tur atlayan
takım belirlenemiyorsa, yani iki takımın da evinde ve rakip takım sahasında attığı gol sayısı
eşit ise, ikinci müsabakada onbeşer dakikalık iki uzatma devresi oynanır.
Uzatma devrelerinde gol atılamazsa, kazanan takım penaltı noktasından yapılacak vuruşlar
sonucunda belirlenir.
Uzatma süresi içerisinde eğer takımlar eşit sayıda gol atarlarsa, rakip sahada atılan gol adedi
fazla olan takım, yani misafir takım tur atlar ve penaltı atışları yapılmaz.

Final Müsabakası TFF tarafından tespit edilecek tarafsız sahada tek maç eleme usulüyle oynanır.

Final müsabakasının normal süresi berabere sonuçlanırsa müsabaka onbeşer dakikalık iki devre
halinde uzatılır. Uzatma devrelerinde eşitlik bozulmazsa, kazanan takım penaltı noktasından
yapılacak vuruşlar sonucunda belirlenir. Kazanan takım Spor Toto Süper Lig’e yükselen
3. takım olur.

KATILAN TAKIMLAR:
1.  Orduspor
2.  Ankaraspor A.Ş.
3.  1461 Trabzon
4.  Bucaspor
5.  Balıkesirspor
6.  Boluspor
7.  Gaziantep B.Ş.Bld.Spor
8.  İstanbul BBSK (İstanbul Büyükşehir Bld.Spor)
9.  Karşıyaka
10.Ş.urfaspor
11.Mersin İdmanyurdu
12.Fethiyespor
13.Kahramanmaraşspor A.Ş. (Faturavizyon K.Maraşspor)
14.Adana Demirspor
15.Denizlispor
16.Samsunspor
17.TKİ Tavşanlı Linyitspor
18.Manisaspor
19.Adanaspor A.Ş.

2013 - 2014 SEZONU  PTT 1.LİG  FİKSTÜRÜ

1.HAFTA (18.Ağustos.'13)

 

Ş.Urfaspor - Karşıyaka: 2-2
Bucaspor - K.Maraş: 2-1
Balıkesir - TKİ Linyitspor: 1-0
Bolu - Ad.Demirspor: 1-0
Samsun - İstanbul BBSK: 0-1
Adanaspor  - Orduspor: 0-4
G.Antep B.Ş.  - Denizlispor: 1-0
Ankaraspor - Manisaspor: 3-1
1461 Trabzon - Fethiyespor: 3-2
Mersin İd.Yurdu (Bay)

2. Hafta (25.Ağustos.'13)

İstanbul BBSK - Bucaspor: 2-1
Ad.Demir - G.Antep BŞ. : 4-1
Orduspor - Mersin İ.Yurdu: 0-0
Karşıyaka - Adanaspor : 1-0
TKİ Linyitspor - Samsunspor : 0-3
Manisaspor - Ş.Urfa: 0-0
K.Maraş - Ankaraspor : 1-1
Fethiyespor - Balıkesirspor: 0-4 (Hük.)
Denizlispor - 1461 Trabzon: 2-0

3. Hafta (01.Eylül.'13)

Şanlıurfa - K.Maraş: 1-0
Bucaspor - TKİ  Linyitspor: 1-2
Balıkesirspor - Denizlispor: 3-0
Mersin İ.Yurdu - Karşıyaka: 3-0
Samsun - Fethiyespor: 2-0
Adanaspor - Manisaspor : 1-2
Gaziantep B.Ş - Boluspor : 1-1
Ankaraspor - İstanbul BBSK: Pazartesi
1461 Trabzon - Ad.Demirspor : 1-1

4. Hafta (15.Eylül.'13)

İstanbul BBSK - Ş.Urfa: 2-1
Ad.Demir - Balıkesir: 0-1
Karşıyaka - Orduspor: 0-1
Boluspor - 1461 Trabzon : 0-0
TKİLinyit - Ankaraspor : 0-0
Manisaspor - Mersin İ.Yurdu : 3-2
Fethiyespor - Bucaspor : 4-0
Denizlispor - Samsunspor : 2-2
K.Maraş - Adanaspor : 2-3

5. Hafta (18.Eylül.'13)

Ş.Urfa - TKİ Linyit: 1-1
Bucaspor - Denizlispor : 1-0
Mersin İ.Yurdu - K.Maraş: 4-1
Balıkesir - Bolu : 1-0
Samsun - Ad.Demir: 2-2
Adanaspor - İstanbul BBSK: 4-0
Ordu - Manisa: 2-0
1461 Trabzon - Gaziantep BŞ: 1-1
Ankaraspor- Fethiyespor : 2-1

6. Hafta (22.Eylül.'13)

İstanbul BBSK - Mersin İ.Yurdu : 2-3
Gaziantep BŞ - Balıkesirspor: 2-1
Ad.Demir - Bucaspor: 5-4
Boluspor - Samsun: 1-0
TKİ  Linyit - Adanaspor : 2-2
Manisaspor - Karşıyaka: 2-3
K.Maraş - Orduspor : 2-3
Denizlispor - Ankaraspor : 0-4
Fethiye - Ş.Urfaspor : 1-3

7. Hafta (29.Eylül.'13)

Şanlıurfa - Denizlispor : 3-0
Bucaspor - Boluspor: 2-0
Balıkesir - 1461 Trabzon : 4-0
Mersin İ.Yurdu - TKİ Linyit : 2-0
Samsun - Gaziantep BŞ : 2-1
Karşıyaka - K.Maraş : 0-0
Adanaspor- Fethiye : 1-1
Orduspor - İstanbul BBSK : 0-1
Ankaraspor- Ad.Demir : 3-0

8. Hafta (06.Ekim.'13)

Gaziantep BŞ - Bucaspor : 1-2
1461 Trabzon - Samsunspor : 1-1
İstanbul BBSK - Karşıyaka : 4-2
Adana Demir - Şanlıurfa :2-2
TKİ  Linyitspor - Orduspor : 0-1
Boluspor - Ankaraspor : 2-3
K.Maraş - Manisaspor : 0-1
Fethiyespor - Mersin İ.Yurdu : 0-1
Denizlispor - Adanaspor: 0-0

 

9. Hafta (20.ekim.'13)

Şanlıurfa - Boluspor: 3-4
Mersin İ.Yurdu - Denizlispor: 0-1
Bucaspor - 1461 Trabzon : 0-2
Manisaspor - İstanbul BBSK : 2-1
Karşıyaka - TKİ Linyitspor : 1-1
Samsunspor - Balıkesir : 3-0
Adanaspor A. Ş. - Ad.Demir: 2-2
Orduspor - Fethiye : 3-0
Ankaraspor  - Gaziantep BŞ: 0-1

10. Hafta (26/27.Ekim.'13)

Gaziantep BŞ - Şanlıurfa: 0-1
İstanbul BBSK - K.Maraş : 3-0
1461 Trabzon - Ankaraspor : 0-0
Adana Demir - Mersin İ.Yurdu: 1-1
Boluspor - Adanaspor: 1-1
TKİ  Linyitspor - Manisa: 3-3
Balıkesir - Buca: 2-0
Denizli - Ordu: 0-1
Fethiye - Karşıyaka : 0-3

11. Hafta (03.Kasım.'13)

Şanlıurfa - 1461 Trabzon : 0-1
K.Maraş - TKİ Linyit: 4-1
Mersin İ.Yurdu - Boluspor : 0-0
Manisaspor - Fethiyespor: 5-1
Bucaspor - Samsunspor: 1-1
Karşıyaka - Denizlispor : 0-1
Adanaspor - Gaziantep BŞ : 3-0
Orduspor - Ad.Demirspor : 3-1
Ankaraspor - Balıkesir: 3-1

12. Hafta (06/07.Kasım.'13- Çarşamba/Perşembe)

1461 Trabzon - Adanaspor: 0-0
Gaziantep BŞ - Mersin İ.Yurdu : 0-1
Adana Demir - Karşıyaka : 1-1
Balıkesir - Şanlıurfa: 1-2
TKİ Linyitspor - İstanbul BBSK:1-3
Boluspor - Orduspor: 1-2
Samsun - Ankaraspor : 1-1
Fethiye - .K.Maraş : 2-2
Denizlispor - Manisaspor : 0-1

13. Hafta (10.Kasım.'13)

K.Maraş - Denizli: 0-2
Şanlıurfa - Samsun: 0-0
Manisa - Ad.Demir: 1-1
Mersin İ.Yurdu - 1461 Trabzon: 0-1
Karşıyaka - Boluspor: 2-2
Ordu - Gaziantep BŞ:0-1
Adanaspor - Balıkesir: 2-3
İstanbul BBSK - Fethiye: 1-0
Ankaraspor  - Buca: 1-0
Tav.Linyitspor (Bay)

14. Hafta (24.Kasım.'13)

1461 Trabzon - Ordu: 1-1
Gaziantep BŞ - Karşıyaka : 1-1
Ad.Demir - K.Maraş: 3-0
Samsun - Adanaspor:3-1
Boluspor - Manisaspor: 0-1
Balıkesir - Mersin İ.Yurdu : 1-1
Bucaspor - Şanlıurfa: 0-1
Denizli - İstanbul BBSK : 1-1
Fethiye - TKİ Linyitspor : 2-2

15. Hafta (01.Aralık.'13)

Şanlıurfa - Ankaraspor: 0-4
K.Maraş - Boluspor : 0-0
Manisa - Gaziantep BŞ : 0-0
Mersin İ.Yurdu - Samsun : 5-4
TKİ Linyitspor - Denizli : 1-2
Karşıyaka - 1461 Trabzon : 2-0

Adanaspor - Buca : 2-3
Orduspor - Balıkesir : 0-1
İstanbul BBSK - Ad.Demirspor : 4-0

16. Hafta (08/09.Aralık.'13)

Gaziantep BŞ - K.Maraş : 2-1
Ankaraspor - Adanaspor: 3-1
1461 Trabzon - Manisa: 1-3
Adana Demir - TKİ  Linyit: 3-0
Samsun - Ordu: 0-1
Bolu - İstanbul BBSK: 0-4
Balıkesir - Karşıyaka: 4-1
Buca - Mersin İ.Yurdu : 2-2
Denizli - Fethiye: 1-5

17. Hafta (15.aralık.'13)

Fethiye - Adana Demir: 2-1
K.Maraş- 1461 Trabzon : 3-2
Manisaspor - Balıkesirspor : 3-0
Mersin İ.Yurdu - Ankaraspor : 1-1
TKİ Linyitspor - Boluspor : 3-2
Karşıyaka - Samsunspor :1-2
Orduspor - Bucaspor : 1-1
Adanaspor - Şanlıurfa : 0-2
İstanbul BBSK - Gaziantep BŞ : 4-0

18. Hafta (22.Aralık.'13)

Ad.Demirspor - Denizlispor : 3-2
Samsunspor - Manisaspor : 2-1
Boluspor - Fethiyespor : 1-1
Balıkesirspor - K.Maraş : 3-1
Bucaspor - Karşıyaka : 1-0
Şanlıurfaspor - Mersin İ,Yurdu : 2-3
1461 Trabzon - İstanbul BBSK : 2-3
Ankaraspor  - Orduspor: 4-0
Gaziantep BŞ - TKİ Linyit : 2-1

19. Hafta (29.Aralık.'13)

İstanbul BBSK - Balıkesir: 0-0
K.Maraş - Samsun: 1-1
Fethiyespor - Gaziantep BŞ: 1-1
Denizlispor - Boluspor : 0-2
Manisaspor - Bucaspor: 2-0
Mersin İ.Yurdu - Adanaspor : 3-0
TKİ  Linyit - 1461 Trabzon : 0-3
Karşıyaka - Ankaraspor : 1-1
Orduspor - Şanlıurfa: 2-0


O G B M A Y AV P
1.İSTANBUL B.Ş. 18 12 3 3 37 18 19 39
2.ANKARASPOR
18 10 7 1 35 12 23 37
3.ORDUSPOR 18 11 3 4 25 13 12 36
4.BALIKESİR 18 11 2 5 31 18 13 35
5.MANİSA 18 10 4 4 31 20 11 34
6.MERSİN İ.Y. 18 9 6 3 32 19 13 33
7.SAMSUN 18 7 7 4 29 20 9 28
8.Ş.URFA 18 7 5 6 24 23 1 26
9.G.ANTEP B.Ş.
18 6 5 7 16 24 -8 23
10.AD.DEMİR 18 5 7 6 30 31 -1 22
11.1461TRABZON 18 5 7 6 19 23 -4 22
12.BUCASPOR 18 6 3 9 21 29 -8 21
13.KARŞIYAKA 18 4 7 7 21 26 -5 19
14.BOLUSPOR 18 4 7 7 18 24 -6 19
15.T.DENİZLİSPOR 18 5 3 10 14 28 -14 18
16.ADANASPOR
18 3 6 9 23 32 -9 15
17.FETHİYE 18 3 5 10 23 36 -13 14
18.TAV.LİNYİT 18 2 6 10 18 36 -18 12
19.K.MARAŞSPOR
18 2 5 11 19 34 -15 11


-------------------------------------------------  İLK  YARI  SONU--------------------------------------------


20. Hafta (11/12/13.Ocak.'14)

İstanbul BBSK - Samsun: 1-3
Ordu - Adanaspor : 2-0
Karşıyaka - Şanlıurfa: 1-0
Ad.Demir - Bolu : 2-1

TKİ  Linyit - Balıkesir:0-2
Manisaspor - Ankaraspor : 0-1
Denizlispor - Gaziantep BŞ:1-1
Fethiye - 1461 Trabzon: 4-0
K.Maraş - Bucaspor : 2-4

21. Hafta (18/19.20.Ocak.'14)

Şanlıurfa - Manisa : 0-2
Buca - İstanbul BBSK: 1-2
Mersin İ.Yurdu - Ordu :1-0
Balıkesir - Fethiye : 1-1
Samsun - TKİ Linyit : 1-0
Adanaspor - Karşıyaka : 1-2
Gaziantep BŞ - Ad.Demir : 1-2
1461 Trabzon - Denizli : 5-1
Ankaraspor - K.Maraş : 2-0

22. Hafta (25/26/27.Ocak.'14)

Adana Demir - 1461 Trabzon : 2-1
Karşıyaka - Mersin İ.Yurdu: 0-0
İstanbul BBSK - Ankaraspor:0-0
TKİ  Linyit - Buca: 2-0
Bolu - Gaziantep BŞ: 0-0
Manisa - Adanaspor: 1-0
K.Maraş - Şanlıurfa: 0-2
Denizli -  Balıkesir:1-0
Fethiye - Samsun: 0-0

23. Hafta (02/03.Şubat.'14)

Şanlıurfa - İstanbul BBSK: 1-1
Buca - Fethiye: 1-0
Balıkesir - Ad.Demir: 1-0
Mersin İ.Yurdu - Manisa: 1-0
Samsun - Denizli: 2-0
Ordu - Karşıyaka : 2-1
Adanaspor - K.Maraş: 3-1
Ankaraspor - TKİ Linyit:2-0
1461 Trabzon - Bolu: 3-3

24. Hafta (8/9/10.Şubat.'14)

Gaziantep BŞ - 1461 Trabzon : 0-0
İstanbul BBSK - Adanaspor: 3-1
Adana Demirr - Samsun: 3-3
Bolu - Balıkesir: 0-1
TKİ  Linyit - Şanlıurfa: 2-0
Denizli - Buca: 0-4
Manisa - Ordu: 1-2
K.Maraş - Mersin İ.Yurdu: 0-2
Fethiye - Ankaraspor : 3-1

25. Hafta (15/16.Şubat.'14)

Şanlıurfa - Fethiye: 0-1
Buca - Adana Demir: 1-0
Mersin İ.Yurdu - İstanbul BBSK: 2-2
Balıkesirspor - Gaziantep BŞ: 1-0
Samsunspor - Boluspor : 2-0
Karşıyaka - Manisaspor : 3-2
Adanaspor A. Ş. - TKİ  Linyitspor : 3-0
Orduspor - K.Maraş : 0-0
Ankaraspor - Denizlispor : 2-1

26. Hafta (19/20.Şubat.'14 Çarşamba - Perşembe)

1461 Trabzon - Balıkesirspor : 1-2
Gaziantep BŞ - Samsunspor : 0-1
İstanbul BBSK - Orduspor : 0-1
Adana Demir - Ankaraspor : 2-3
TKİ  Linyitspor - Mersin İ.Yurdu : 4-0
Boluspor - Bucaspor : 1-0
K.Maraş - Karşıyaka : 1-4
Fethiyespor - Adanaspor : 0-1
Denizli - Şanlıurfa : 3-1

27. Hafta (22/23.24.Şubat.'14)

Şanlıurfa - Adana Demir : 2-1
Mersin İ.Yurdu - Fethiye : 3-1
Bucaspor - Gaziantep BŞ : 2-1
Manisaspor - K.Maraş : 2-0
Karşıyaka - İstanbul BBSK : 1-3
Samsunspor - 1461 Trabzon : 1-0
Orduspor - TKİ Linyitspor : 3-0
Adanaspor - Denizlispor : 1-3
Ankaraspor - Boluspor : 1-3

28. Hafta (01/02.Mart.'14)

Gaziantep BŞ - Ankaraspor : 3-3
İstanbul BBSK - Manisaspor : 4-3
1461 Trabzon - Bucaspor : 2-3
Adana Demir - Adanaspor : 1-3
Boluspor - Şanlıurfaspor : 0-0
TKİ  Linyitspor - Karşıyaka : 2-1
Balıkesirspor - Samsunspor : 2-2
Denizlispor - Mersin İ.Yurdu : 2-0
Fethiyespor - Orduspor : 2-2

29. Hafta (8/9/10.Mart.'14)

Şanlıurfa - Gaziantep BŞ : 0-1
K.Maraş - İstanbul BBSK : 1-3
Mersin İ.Yurdu - Adana Demir : 2-0
Manisa - TKİ Linyit : 2-4
Buca - Balıkesir : 0-2
Karşıyaka - Fethiye : 1-2
Adanaspor  - Bolu : 1-0
Ordu - Denizli : 3-0
Ankaraspor - 1461 Trabzon : 3-1

30. Hafta (15/16/17.Martt.'14)

Gaziantep BŞ - Adanaspor: 1-1
1461 Trabzon - Şanlıurfa : 3-4
Adana Demir - Ordu : 3-2
TKİ Linyit - K.Maraş : 1-1
Boluspor - Mersin İ.Yurdu : 1-2
Samsunspor - Bucaspor : 2-0
Balıkesirspor - Ankaraspor : 1-1
Fethiyespor - Manisaspor : 0-1
Denizlispor - Karşıyaka : 2-3

31. Hafta (22/23/24.Mart.'14)

K.Maraş - Fethiyespor : 1-3
Şanlıurfaspor - Balıkesirspor : 1-1
Mersin İ.yurdu - Gaziantep BŞ : 0-0
Manisaspor - Denizlispor : 1-2
Karşıyaka - Adana Demir : 0-0
Adanaspor  - 1461 Trabzon : 3-3
Orduspor - Boluspor : 1-0
İstanbul BBSK - TKİ  Linyitspor : 3-1
Ankaraspor  - Samsunspor: 0-0

32. Hafta (28/29.Mart.'14)

Gaziantep BŞ - Orduspor : 0-3
1461 Trabzon - Mersin İ.yurdu : 2-2
Adana Demir - Manisa : 2-2
Samsun - Şanlıurfa : 3-1
Boluspor - Karşıyaka : 1-4
Bucaspor - Ankaraspor : 1-2
Balıkesirspor - Adanaspor : 2-1
Denizlispor - K.Maraş : 2-1
Fethiyespor - İstanbul BBSK : 0-2
TKİ Linyitspor (Bay)

33. Hafta (02.Nisan.'14 Çarşamba)

Şanlıurfa - Bucaspor :4-1
K.Maraş - Adana Demir : 1-4
Mersin İ.yurdu - Balıkesir : 0-1
Manisaspor - Boluspor : 0-1
TKİ Linyitspor - Fethiyespor : 2-1
Karşıyaka - Gaziantep BŞ : 1-2
Adanaspor  - Samsunspor : 1-1
Orduspor - 1461 Trabzon : 1-1
İstanbul BBSK - Denizlispor : 1-0

34. Hafta (06/07.Nisan.'14)

Gaziantep BŞ - Manisaspor : 0-1
Ankaraspor - Şanlıurfaspor : 0-2
1461 Trabzon - Karşıyaka : 1-1
Adana Demir - İstanbul BBSK : 1-3
Samsunspor - Mersin İ.yurdu : 3-3
Boluspor - K.Maraş : 1-0
Bucaspor - Adanaspor : 1-3
Balıkesirspor - Orduspor : 2-2
Denizlispor - TKİ Linyitspor : 3-0

35. Hafta (13.Nisan.'14 Pazar)

Fethiyespor - Denizlispor : 1-4
K.Maraş - G.Antep BŞ. : 0-2
Mersin İ.yurdu - Bucaspor : 3-1
Manisaspor - 1461 Trabzon : 2-1
Karşıyaka - Balıkesirspor : 3-1
TKİ Linyitspor - Adana Demir : 2-1
Adanaspor - Ankaraspor : 1-1
Orduspor - Samsunspor : 0-0
İstanbul BBSK - Boluspor : 4-1

36. Hafta (20.Nisan.'14 Pazar)

Adana Demir - Fethiyespor : 3-1
Boluspor - TKİ Linyitspor : 2-0
Samsunspor - Karşıyaka : 0-1
Bucaspor - Orduspor : 2-1
Balıkesirspor - Manisaspor : 1-0
Şanlıurfa - Adanaspor : 0-1
Ankaraspor  - Mersin İ.yurdu : 3-1
1461 Trabzon - K.Maraş : 1-1
Gaziantep BŞ - İstanbul BBSK: 0-4

 

37. Hafta (27.04.'14 Pazar)

K.Maraş - Balıkesirspor : 1-2
Fethiyespor - Boluspor : 2-0
Denizlispor - Adana Demir : 3-1
Mersin İ.yurdu - Şanlıurfa : 1-1
Manisaspor - Samsunspor : 3-4
Karşıyaka - Bucaspor : 2-3
TKİ Linyitspor - Gaziantep BŞ : 1-2
İstanbul BBSK - 1461 Trabzon : 2-1
Orduspor - Ankaraspor : 3-1

* K.Maraş, 1461 Trabzon ve Tav.Linyit'in küme düşmesi kesinleşti.

38. Hafta (SON HAFTA)

Adanaspor - Mersin İ.yurdu : 3-1
Boluspor - Denizlispor : 1-0
Samsunspor - K.Maraş : 4-1
Bucaspor - Manisaspor : 1-1
Balıkesirspor - İstanbul BBSK : 2-1
Şanlıurfaspor - Orduspor : 3-4
Ankaraspor A. Ş. - Karşıyaka : 0-1
Gaziantep BŞ - Fethiyespor : 0-2
1461 Trabzon - TKİ  Linyitspor : 4-0


O G B M A Y AV P
1.İSTANBUL B.Ş.BLD 36 24 6 6 76 38 38 78
2.BALIKESİRSPOR 36 22 7 7 56 33 23 73
3.ORDUSPOR 36 21 8 7 57 30 27 71
4.ANKARASPOR
36 18 12 6 61 35 26 66
5.SAMSUNSPOR 36 17 14 5 61 36 25 65
6.MERSİN İD.Y. 36 16 12 8 56 43 13 60
7.MANİSASPOR 36 16 6 14 55 47 8 54
8.KARŞIYAKA 36 13 10 13 51 49 2 49
9.BUCASPOR 36 14 4 18 47 59 -12 46
10.T.DENİZLİ 36 14 4 18 42 56 -14 46
11.Ş.URFA 36 12 9 15 46 49 -3 45
12.ADANASPOR
36 11 10 15 51 55 -4 43
13.AD.DEMİR 36 11 10 15 58 63 -5 43
14.G.ANTEP B.Ş.
36 10 11 15 30 47 -17 41
15.BOLUSPOR 36 10 10 16 34 47 -13 40
16.FETHİYESPOR 36 10 8 18 47 59 -12 38
17.1461TRABZON 36 7 14 15 49 58 -9 35
18.TAV.LİNYİT 36 9 7 20 39 67 -28 34
19.K.MARAŞSPOR
36 2 8 26 31 76 -45 14

* İst.B.Şehir Bld.Spor ile Balıkesirspor SÜPER LİGE ÇIKTI..

* Süper Lige çıkacak 3.takım Play - Off maçları sonrası belli olacak:

PLAY - OFF MAÇLARI:

SAMSUNSPOR - ANKARASPOR : 1-0
MERSİN İD.YURDU - ORDUSPOR: 2-1

ORDUSPOR - MERSİN İ.YURDU : 0-1
ANKARASPOR - SAMSUNSPOR: 1-1

FİNAL: MERSİN İD.YURDU - SAMSUNSPOR : 2-0

* MERSİN İD.YURDU, SÜPER LİGE ÇIKAN 3.TAKIM OLDU.

* K.Maraşspor ,  Tavşanlı Linyitspor , 1461 Trabzon ve Fethiyespor TFF 2.Ligine DÜŞTÜLER.

 

---------------------------------------------------------------------

Perşembe, 27 Temmuz 2017 14:44 tarihinde güncellendi
 

ZİYARETÇİ SAYACI

BUGÜN75
DÜN660
BU HAFTA3512
BU AY13648
TOPLAM3047880

jbc vcounter

Şu An Kaç Kişiyiz

Şu anda 88 ziyaretçi çevrimiçi
Powered by ArtTree

İletişim