RIDVAN-43'TEN : "İNANMIŞLAR" YORUMU (07.03.'10) PDF Yazdır E-posta
Yazar Administrator   
Salı, 30 Kasım 2010 22:00

  İNANMAK BAŞARMANIN...
Ligin başlamasına sayılı günler kalmış, Murat Şen’i görüyorum, oynayacağı hazırlık maçına çıkacak sayıda oyuncusu var mı, yok mu onu düşündüğü için biraz dalgın...

Bir yandan da sonrasını düşünüyor..Lige yeni çıkan Kümaş’ta iyi kadro kurmuş diyor..Geçen sene 3.lig kapısından dönen Dpü’de kadrosunu daha da güçlendirmiş..Gaybiefendi bu sene çok iddalı, toplamış bütün isimli adamları..Şekerspor’un da zaten alışılagelmiş başarısı..Düşün düşün zordur işin..
Zaman iyice daralıp lig haftası gelince de yine bir Kütahyaspor klasiği..Hz. Mevlana’nın müthiş sözüne yüklediğimiz farklı anlamla ; “ Gel “ diyoruz yine..”Kim olursan ol gel!..”

İlk etapta Sedat Çolak-Murat Şahin isminde iki Karadenizli delikanlı göze alıyor Kütahyaspor’da oynamayı..Bir maç sonrasında ise bir kaç babayiğit daha çıkıyor ve alıyor sorumluluğu..Murat Hocanın yüzü biraz daha gülmeye başlıyor sonrasında..

Hayatında stada gitmeden yorum yapmayı ilke edinmiş bazı “Kütahyalı Hıncallar” Tv’lerde ahkam kesmeye çoktan başlıyor..Kütahyaspor’dan birşey olmaz!..

Ama inanıyor bu yürekli insanlar başarıya..Karadeniz insanı sevmez kaybetmeyi..Giydikleri forma uğruna canla başla savaşmaya başlıyorlar ve taraftarın da ilgisini çekmeyi başarıyorlar..Sonrasında inanan Kütahyalı gençlerin de kayıtsız-şartsız tribün desteği başlıyor..

Geçmişte ki hatalarından ders çıkaran kardeşlerimiz geçiriyorlar sırtlarına mavi-laciverti yeniden..
Üniversite okumaya gelen genç arkadaşlarımız bir anda bunu 2.plana atıp Kütahyaspor forması altında varolma mücadelesine girişiyorlar..Hatta memleketlerini, ailelerini, tatillerini,vizelerini, finallerini unutarak..

İnanıyorlar!.. Neden olmasın diyorlar..Kümaş, Gaybiefendi, Şeker, Dpü, Simav Site..Bunların arasından,  “Kütahyaspor ulan” deme çabası her geçen hafta daha fazla insanın ilgisini çekmeye başlıyor..

İnanmak başarmanın yarısı mıdır gerçekten? Bugün gelinen yerden, bu söz tartışılmalı yeniden..
-Sadece inanan- bir avuç yürekli insan bugün çabalarının sonucunun nihayete varmasından dolayı haklı gurur yaşıyorlar ve yaşatıyorlar avuçları patlarcasına alkışlayan, biraz da mutluluk gözyaşlarıyla kendilerini izleyen KÜTAHYALI taraftarlara..

Çiçeklerin açmaya içlerin kıpırdamaya başladığı bir ilk bahar gününde, İzmir’de asılan suratlar, yere düşen yüzler,  kapasitelerini aşan;  tekmeye kafa uzatan bu arkadaşlarımızın sayesinde yeniden tebessüm etmeye hazır şimdi..

Ne demişti sene başında taraftar? “Bize dünümüzü getirin, size yarınlarımızı verelim!”..Bizi bu bataktan çıkartan başta futbolcu kardeşlerime olmak üzere, Murat Hocam ve ekibine, İça destek vermesse ben yapmam diyenlere inat bu bayrağı taşıma gayreti gösteren yönetime, gecelerini-gündüzlerine karıştırıp “Vazgeçmeyiz” yeminini dosta düşmana ilan eden Kütahyaspor sevdalılarına sadece teşekkür etmek çok sıradan kaçacak biliyorum..Hepinizin emeğine, yüreğine sağlık..
Coşkuya hasret kalmıştık, bugün doyasıya yaşadık..Ligde kalmanın değil tam 10 yıl sonra bulunduğu yerden bir yukarı çıkmayı başarabilmenin tadıydı bu.2000’de bize bunu yaşatan Kral Serkantlar, Jay Jay Abdiler, Kaleci Halil İbolar, Ali Efeler’den sonra bu kez isimsiz kahramanlar coşkunun aktörleri oldular..Teşekkürler arkadaşlar..

******************************************************************

Kafası karışık olan ve durumu merak edenlere ufak bir bilgi; Gelecek sezondan itibaren TFF’nin kuracağı Bölgesel Lige yükseldik..Gelecek sezon hem 3.lig, hem de onun altında bu lig olacak..Rakiplerimiz Afyon,Bilecik,Uşak gibi yerlerin temsilcileri olacak..Bir sezon sonrasında ise bu lig ile 3.lig birleştirilecek ve 2.Lig B kategorisinin altında bu lig olacak.Kütahyaspor gelecek sene Bölgesel Ligde tutunmayı başardığı takdirde yeniden eskisi gibi liglerde mavi-lacivert bayrağımız dalgalanacak..
Ayrıca, Nisan-Mayıs aylarında direk olarak 3.lige çıkabilmek adına play-off heyecanını da yaşayacağız..Ama bunu başaramasakta kazandığımız Bölgesel Lig hakkını kaybetmeyeceğiz.. 
-----------------------------------------------------------------------------------

Çarşamba, 30 Kasım 2011 23:42 tarihinde güncellendi
 

ZİYARETÇİ SAYACI

BUGÜN1004
DÜN2151
BU HAFTA4046
BU AY31455
TOPLAM5284309

jbc vcounter

Şu An Kaç Kişiyiz

Şu anda 61 ziyaretçi çevrimiçi
Powered by ArtTree

İletişim