2015-2016 BAL STATÜSÜ ve GRUPLARI..(28.08.'15)
Cuma, 28 Ağustos 2015 14:16

 

Bölgesel Amatör Lig'de 2015-2016 Sezonu Statüsü ve grupları belli oldu.

TFF İcra Kurulu Üyesi ve TASKK Başkanı Ali Düşmez bugün yaptığı açıklamada Bölgesel
Amatör Lig'de 2015-2016 sezonunun 12 grupta oynanacağını ve fikstür çekiminin
4 Eylül'de İstanbul'da yapılacağını açıkladı.

 

2015-2016 SEZONU BAL STATÜSÜNDEDÜŞME VE YÜKSELME :

(1) 2015-2016 Sezonunda Bölgesel Amatör Lig 81 ilimizde 157 takımın katılımıyla gerçekleşecektir.

(2) Müsabakalar; 12 takımlı bir grup, 13 takımlı dokuz grup ve 14 takımlı iki grup olmak üzere
toplam 12 grupta oynanacaktır.

(3) 2015–2016 Sezonunda Bölgesel Amatör Lig’den Spor Toto 3.Lig’e toplam 9 takım yükselir.

(4) 12 grupta oynanacak grup müsabakaları çift devreli lig ve puan usulüne göre oynanacak olup, müsabakalar sonunda gruplarında birinci olan takımlar play off oynayacaklardır.

Play off müsabakaları sonunda 12 grup birincisinden 9’u Spor Toto 3.Lig’e yükselmeye
hak kazanacaktır.

(5) Play off müsabakaları 2 kademede oynanacaktır.

1.kademede 12 grup birincisi birbirleriyle aşağıda belirtilen şekilde eşleşerek tarafsız bir sahada
tek maç eleme usulü müsabakalar oynayacaktır.

1.müsabaka(1.grup birincisi-2.grup birincisi)

2.müsabaka (3.grup birincisi-4.grup birincisi)

3.müsabaka(5.grup birincisi-6.grup birincisi)

4.müsabaka (7.grup birincisi-8.grup birincisi)

5.müsabaka (9.grup birincisi-10.grup birincisi)

6.müsabaka (11.grup birincisi-12.grup birincisi)

1.kademe müsabakalarında galip gelen 6 takım Spor-Toto 3.ligine yükseleceklerdir.

2.kademe müsabakaları ise 1.kademede mağlup olan 6 grup birincisinin birbirleriyle aşağıda
belirtilen şekilde eşleşerek tarafsız bir sahada tek maç eleme usulü müsabakalar oynamasıyla gerçekleştirilecektir.

Buna göre 2.kademe müsabakaları:

7.müsabaka(1.grup - 2.grup mağlubu) – (3.grup - 4.grup mağlubu)

8.müsabaka (5.grup - 6.grup mağlubu) – (7.grup - 8.grup mağlubu)

9.müsabaka (9.grup -10.grup mağlubu) – (11.grup -12.grup mağlubu) ile oynanacaktır.

Bu müsabakalar sonunda galip gelen 3 takımda Spor-Toto 3.Ligine yükselecektir.

(6) Gruplarda son iki sırayı alan takımlar BAL’dan bulunduğu ilin en üst yerel ligine düşerler.

GRUPLAR:

1.GRUP (12 TAKIM)

DİYARBAKIR YOLSPOR (BAL DİREKT)
DİYARBAKIR 1968 SPOR (BAL BARAJ)
MARDİN KIZILTEPE FIRAT SPOR (YEREL BARAJ
BATMAN GERCÜŞ BAĞLAR SPOR (BAL BARAJ)
ŞIRNAK 1960 SİLOPİ SPOR (YEREL DİREKT
HAKKARİ YÜKSEKOVA BELEDİYESPOR (BAL BARAJ)
SİİRT KURTALAN SPOR (BAL BARAJ)
BİTLİS TATVAN GENÇLERBİRLİĞİ SPOR (BAL BARAJ)
AĞRI GENÇLERBİRLİĞİ SPOR (YEREL DİREKT)
VAN BAŞKALESPOR (BAL BARAJ)
MUŞ DEMİR SPOR (YEREL DİREKT)
12 BİNGÖL SPOR (BAL BARAJ)

 

2.GRUP (13 TAKIM)

44 MALATYA SPOR (BAL DİREKT)
MALATYA YEŞİLYURT SPOR (BAL BARAJ)
ELAZIĞ YOL SPOR (BAL DİREKT)
ELAZİZ BELEDİYE SPOR (YEREL DİREKT)
Ş.URFA KARAKÖPRÜ BLD.SPOR(BAL DİREKT)
Ş.URFA SURUÇ GENÇLİKSPOR (BAL BARAJ)
G.ANTEP ŞEHİT KAMİL BLD. SPOR (BAL DİREKT)
G.ANTEP İSLAHİYESPOR (YEREL DİREKT)
TUNCELİ OVACIK BELEDİYE ULAŞ SPOR (YEREL DİREKT)
ADIYAMAN 1954 SPOR (YEREL BARAJ)
K.MARAŞ ELBİSTAN BELEDİYESPOR (BAL DİREKT)  Kontj: 2  Katılım: 1
KİLİS BLD.SPOR(BAL BARAJ)
HATAY BELEN BELEDİYESPOR (YEREL BARAJ) Kont: 2 Katılım: 1

 

3.GRUP (14 TAKIM)

TRABZON KARADERESPOR (BAL DİREKT)
TRABZON MAÇKASPOR (YEREL BARAJ)
TRABZON ZAĞNOS SPOR (YEREL DİREKT)
TRABZON KANUNİ FUTBOL KULÜBÜ (TFF 3.LİGDE DÜŞTÜ) Kont: 3 Katılım:4
RİZE ÇAYELİ SPOR (BAL DİREKT)
RİZE ARDEŞENSPOR (BAL BARAJ)
ARTVİN ARHAVİ SPOR (BAL BARAJ)
SERHAT ARDAHANSPOR (BAL BARAJ)
KARS SARIKAMIŞ BELEDİYE SPOR (YEREL BARAJ)
ERZURUM AŞKALE BELEDİYE SPOR (YEREL DİREKT)
ERZİNCAN TERCAN 17 ŞUBAT SPOR(YEREL DİREKT)
BAYBURT KONURSU SPOR (YEREL DİREKT)
GÜMÜŞHANE TELEKOM SPOR (YEREL BARAJ)
IĞDIR ARAS SPOR (BAL BARAJ)

 

4.GRUP (13 TAKIM)

SAMSUN TERMESPOR (BAL DİREKT)
SAMSUN LADİK BELEDİYESPOR (BAL BARAJ)
SAMSUN HAVZA BELEDİYE SPOR (YEREL DİREKT)
GİRESUN GÖRELESPOR (BAL DİREKT)
GİRESUN 1926 BULANCAKSPOR (BAL BARAJ)
ORDU GÜZELORDU SPOR (BAL DİREKT)
ORDU FATSA BELEDİYESPOR (BAL BARAJ)
SİNOPSPOR (BAL BARAJ)
KASTAMONU İL ÖZEL İDARE KHS SPOR (YEREL DİREKT)
KARABÜK KAPTAN D.Ç SOĞUKSU YENİCESPOR (BAL BARAJ)
ÇORUM OSMANCIKSPOR (YEREL BARAJ)
TOKAT ERBAASPOR (YEREL DİREKT)
YENİ AMASYA SPOR (BAL BARAJ)


5.GRUP (13 TAKIM)

KONYA AKŞEHİR SPOR (BAL DİREKT)
KONYA SARAYÖNÜ BELEDİYESPOR (BAL BARAJ)
KONYA EREĞLİSPOR(YEREL DİREKT)
MERSİN B.ŞEHİR BLD.MESKİSPOR(BAL DİREKT)
MERSİN ANAMUR BELEDİYESPOR (YEREL BARAJ)
MERSİN ERDEMLİ BELEDİYESPOR(YEREL DİREKT)
ADANA CEYHAN BELEDİYESİ FUTBOL KULÜBÜ (BAL DİREKT)
ADANA CEYHAN DOĞANSPOR (YEREL DİREKT)
ADANA SEYHAN BELEDİYESPOR (YEREL DİREKT)
AKSARAYSPOR 1989 (BAL BARAJ)
68 YENİ AKSARAYSPOR (TFF 3.LİGDEN DÜŞTÜ) Kont: 1 Katılım:2
KARAMAN BELEDİYESPOR (BAL BARAJ)
OSMANİYESPOR FUTBOL KULÜBÜ (BAL BARAJ)


6.GRUP (13 TAKIM)

ANKARA KAZAN BLD.SPOR
ANKARA YENİ ALTINDAĞ BLD.
KAYSERİ HACILAR ERCİYES GENÇLİK VE SPOR (BAL DİREKT)
KAYSERİ YOLSPOR (BAL BARAJ)
KAYSERİ ŞEKERSPOR (TFF 3.LİGDEN DÜŞTÜ) Kont:2 Katılım: 3
SİVAS YILDIZELİ BİRLİKSPOR (YEREL DİREKT)
SİVAS EMNİYETSPOR GÜCÜ (YEREL DİREKT)
NEVŞEHİR SPOR GENÇLİK (BAL BARAJ)
KIRIKKALE TÜRK METAL KIRIKKALE SPOR (YEREL BARAJ)
NİĞDE AZATLI SPOR (YEREL DİREKT)
YEŞİL KIRŞEHİR SPOR (BAL BARAJ)
YOZGATSPOR 1959 FK (BAL BARAJ)
ÇANKIRI BELEDİYE GENÇLİK SPOR (YEREL DİREKT)

 

7.GRUP (13 TAKIM)

ANKARA DSİ SPOR
ANKARA PURSAKLAR BLD.
ANKARA TURANSPOR A.Ş.
ANTALYA KONYAALTI BELEDİYESPOR (BAL DİREKT)
ANTALYA MURATPAŞA BELEDİYE SPOR (BAL BARAJ)
ANTALYA SERİK BELEDİYESPOR (YEREL DİREKT)
AFJET AFYONSPOR (BAL DİREKT)
AFYON İSCEHİSAR SPOR (YEREL DİREKT)
ESKİŞEHİR DEMİRSPOR (BAL DİREKT)
ESKİŞEHİR YUNUS EMRE SPOR (YEREL BARAJ)
ISPARTA EĞİRDİR SPOR (BAL DİREKT)
ISPARTA MERKEZ GENÇLİK SPOR (YEREL DİREKT)
BURDUR BUCAK BELEDİYE OĞUZHANSPOR (BAL BARAJ)

 

8.GRUP (14 TAKIM)

İSTANBUL H.EDİP ADIVAR
İSTANBUL VEFASPOR
İSTANBUL PAŞABAHÇE
İSTANBUL LEVENTSPOR
İSTANBUL DİKİLİTAŞ
SAKARYA KOCAALİ SPOR (YEREL DİREKT)
SAKARYA KARASUSPOR (BAL DİREKT)
SAKARYA SERDİVANSPOR (BAL BARAJ)
BOLU YENİÇAĞA SPOR (YEREL DİREKT)
DÜZCE BEYKÖY BELEDİYESPOR (BAL BARAJ)
DÜZCE AKÇAKOCASPOR (YEREL DİREKT)
ZONGULDAK KDZ. EREĞLİ BELEDİYESPOR (BAL DİREKT)
ZONGULDAK KİLİMLİ BELEDİYESPOR (YEREL BARAJ)
BARTINSPOR (BAL BARAJ)

 

9.GRUP (13 TAKIM)

İZMİR TORBALISPOR
İZMİR ÇİFTAY YEŞİLOVA
İZMİR ÇİĞLİ BLD.SPOR
BALIKESİR ERDEKSPOR (BAL DİREKT)
BALIKESİR GÖNEN BELEDİYE SPOR (YEREL DİREKT)
BALIKESİR BURHANİYE BLD.SPOR (YEREL DİREKT)
MANİSA SOMASPOR (BAL DİREKT)
MANİSA KOCAÇEŞME SPOR(YEREL BARAJ)
MANİSA HOROZKÖY GENÇLİK İHTİSAS SPOR (YEREL DİREKT)
KÜTAHYASPOR (BAL DİREKT)
KÜTAHYA DUMLUPINAR ÜNİVERSİTESİ SPOR (BAL BARAJ)
KÜTAHYA KÜMAŞSPOR (YEREL DİREKT)
BİLECİK İL ÖZEL İDARE SPOR (YEREL DİREKT)

 

10.GRUP (13 TAKIM)

İZMİR ÖDEMİŞSPOR
İZMİR BORNOVA 1881 SPOR
İZMİR İZMİRSPOR
AYDIN DİDİM BELEDİYESPOR (BAL DİREKT)
AYDIN SÖKESPOR (YEREL DİREKT)
AYDIN KUŞADASISPOR (YEREL BARAJ)
DENİZLİ SARAYKÖY SPOR (BAL DİREKT)
DENİZLİ KALE BELEDİYESPOR (YEREL BARAJ)
DENİZLİ YEŞİLKÖYSPOR (YEREL DİREKT)
MUĞLASPOR (BAL DİREKT)
MUĞLA ORTACA BELEDİYE SPOR (YEREL DİREKT)
UTAŞ UŞAK SPOR A.Ş (BAL DİREKT)
UŞAK BELEDİYE SPOR(YEREL DİREKT)

 

11.GRUP (13 TAKIM)

İSTANBUL ALEMDAĞ
İSTANBUL SULTANGAZİ
İSTANBUL İFA SPOR
İSTANBUL BEŞYÜZEVLER SPOR
İSTANBUL B.ÇEKMECE BLD.
BURSA ELMASBAHÇELERSPOR (BAL DİREKT)
BURSA KESTEL BELEDİYESPOR (BAL BARAJ)
BURSA MUDANYASPOR (BAL BARAJ)
BURSA GEMLİKSPOR (YEREL DİREKT)
YALOVA ALTINOVA BELEDİYESPOR (BAL DİREKT)
YALOVASPOR (YEREL DİREKT)
ÇANAKKALE KARABİGA BELEDİYESİ GENÇLİK VE SPOR (BAL DİREKT)
ÇANAKKALESPOR FUTBOL KULÜBÜ (YEREL DİREKT)

 

12.GRUP (13 TAKIM)

İSTANBUL ÇENGİLKÖY FUTBOL YAT.
İSTANBUL TUNASPOR
İSTANBUL ARNAVUTKÖY BLD.
İSTANBUL İST.GÜNGÖRENSPOR (Kont: 12 Katılım: 14)
KIRKLARELİ BABAESKİSPOR (BAL DİREKT)
KIRKLARELİ LÜLEBURGAZSPOR (YEREL DİREKT)
TEKİRDAĞ ERGENE VELİMEŞE SPOR (BAL BARAJ)
TEKİRDAĞ ÇORLU SPOR 1947 (YEREL DİREKT)
KOCAELİ GEBZESPOR (BAL DİREKT)
KOCAELİSPOR (BAL DİREKT)
KOCAELİ DEMİRSPOR (YEREL BARAJ)
KOCAELİ KÖRFEZ BELEDİYE HEREKE YILDIZ SPOR (YEREL DİREKT)
EDİRNESPOR (YEREL DİREKT) Kontj: 2  Katılım: 1

-------------------------------------------------------------------------------

İSTANBUL'DAN GİRECEK TAKIMLAR: (Kontenjan: 12  Katılım: 14)

ÇENGELKÖY FUTBOL YATIRIMLARI A.Ş (BAL DİREKT)
İFA SPOR (BAL DİREKT)
SULTANGAZİSPOR (BAL DİREKT)
LEVENTSPOR (BAL BARAJ)
ARNAVUTKÖY BELEDİYESİ GENÇLİK VE SPOR (BAL BARAJ)
BÜYÜKÇEKMECE BELEDİYE SPOR (BAL BARAJ)
DİKİLİTAŞSPOR (BAL BARAJ)
ALEMDAĞSPOR (YEREL BARAJ)
TUNASPOR (YEREL DİREKT)
VEFASPOR(YEREL DİREKT)
PAŞABAHÇESPOR(YEREL DİREKT)
BEŞYÜZEVLERSPOR (YEREL DİREKT)
HALİDE EDİP ADIVARSPOR (TFF 3.LİGDEN DÜŞTÜ)
İSTANBUL GÜNGÖRENSPOR (TFF 3.LİGDEN DÜŞTÜ)

İZMİR'DEN GİRECEK TAKIMLAR:

İZMİRSPOR (BAL DİREKT)
BORNOVA 1881 SPOR (BAL DİREKT) (Geçen sezonun Atillaspor'u)
ÇİFTAY YEŞİLOVA GENÇLİK SPOR (BAL BARAJ)
ÇİĞLİ BELEDİYESPOR (YERELBARAJ)
TORBALISPOR (YEREL DİREKT)
ÖDEMİŞ SPOR (YEREL DİREKT)

ANKARA'DAN KATILACAK TAKIMLAR (Kontenjan: 4  Katılım: 5)

YENİ ALTINDAĞ BELEDİYESPOR (BAL DİREKT)
KAZAN BELEDİYESPOR (BAL BARAJ)
PURSAKLAR BELEDİYESPOR (YEREL BARAJ)
ANKARA DSİ SPOR (YEREL DİREKT)
TURANSPOR (TFF 3.LİGDEN DÜŞTÜ)

TOPLAM KONTENJAN: 154
TOPLAM KATILIM: 157

Çarşamba, 13 Ocak 2016 14:58 tarihinde güncellendi
 

ZİYARETÇİ SAYACI

BUGÜN426
DÜN710
BU HAFTA1748
BU AY11884
TOPLAM3046116

jbc vcounter

Şu An Kaç Kişiyiz

Şu anda 85 ziyaretçi çevrimiçi
Powered by ArtTree

İletişim