2014-2015....KÜTAHYASPOR ve BAL LİGİ İLK YARI İNCELEMESİ..(17.12.'14)
Çarşamba, 17 Aralık 2014 19:02

 

BAL LİGİ


10.GRUP

O G B M A Y AV P
1.KÜTAHYASPOR 13 9 4 0 23 2 21 31
2.DÜZCESPOR 13 9 1 3 26 10 16 28
3.KARASU 13 8 2 3 23 11 12 26
4.SERDİVAN 13 6 5 2 14 6 8 23
5.SULTANGAZİ 13 7 2 4 21 18 3 23
6.ESK.DEMİR 13 6 4 3 28 15 13 22
7.ÇIKSALIN 13 6 3 4 16 11 5 21
8.DİKİLİTAŞ 13 4 5 4 16 18 -2 17
9.KÜT.DPÜ SPOR 13 5 2 6 17 22 -5 17
10.BEYKÖY BLD. 13 4 3 6 14 18 -4 15
11.A.KALAYCI 13 4 1 8 10 16 -6 13
12.ESK.SAĞLIK 13 2 1 10 7 21 -14 7
13.AVCILAR BLD 13 2 1 10 10 28 -18 7
14.KIBRISCIK 13 1 2 10 7 36 -29 5

(13 MAÇ ÜZERİNDEN DEĞERLENDİRME)


EN ÇOK GALİBİYET : 9 (Kütahyaspor , Düzcespor)
EN AZ GALİBİYET : 1 (Kıbrıscıkspor)
EN ÇOK BERABERLİK : 5 (Serdivanspor , Dikilitaş)
EN AZ BERABERLİK : 1 (Düzcespor , Arifiye Kalaycı , Esk.Sağlık , Avcılar Bld.)
EN ÇOK MAĞLUBİYET : 10 (Esk.Sağlık , Avcılar Bld. , Kıbrıscıkspor)
EN AZ MAĞLUBİYET : 0 (Kütahyaspor)
EN ÇOK GOL ATAN : 28 (Esk.Demirspor)
EN AZ GOL ATAN : 7 (Esk.Sağlık , Kıbrıscıkspor)
EN ÇOK GOL YİYEN : 36 (Kıbrıscıkspor)
EN AZ GOL YİYEN : 2 (Kütahyaspor)
EN İYİ AVERAJ : +21 (Kütahyaspor)
EN KÖTÜ AVERAJ : -29 (Kıbrıscıkspor)
EN ÇOK PUAN : 31 (Kütahyaspor)
EN AZ PUAN : 5  (Kıbrıscıkspor)
EN ÇOK GOL ATAN FUTBOLCU : 10 GOL....Ahmet Maran (Karasuspor)
------------------------------------------------------------------------------


KÜTAHYASPOR'DA GOL ATANLAR :
7 GOL.....Derviş Hüseyin Güner
4 GOL.....Osman Seferoğlu (1'i Pen.)
3 GOL.....Ersoy Yılmaz
2 GOL.....Selim Açıkbaş , Melih Açıkel , Nazmi Candoğan
1 GOL.....Lütfü Berk Üren , Ahmet Kılıçarslan , Yusuf Bozkır
-----------------------------------------------------------------------------


KÜTAHYASPOR'UN 13 MAÇI

1 KERE........7-0 GALİBİYET
1 KERE........3-0       ''
4 KERE........2-0       ''
1 KERE........2-1       ''
2 KERE........1-0       ''
1 KERE........1-1 BERABERLİK
3 KERE........0-0 BERABERLİK

--------------------------------------------------


KÜTAHYASPOR'DA OYNAYAN FUTBOLCULAR :


* 13 MAÇTA İLK 11'DE YER ALANLAR :

1.Kaleci Ahmet Ölçen
2.İsmet Benli
3.Nazmi Candoğan
4.Osman Seferoğlu


* 12 MAÇTA İLK 11'DE YER ALANLAR :

1.Tanju Yavuz
2.Selim Açıkbaş


DİĞER :


Ahmet Özsülün.......9 İlk onbir, 1 sonradan
Melih Açıkel............9 İlk onbir
Muharrem Kaya......9 İlk onbir
D.Hüseyin Güner.....8 İlk onbir
Yusuf Bozkır...........7 İlk onbir, 4 sonradan
Ersoy Yılmaz..........7 İlk onbir,  2 sonradan
Abdi Aktaş.............6 İlk onbir, 4 sonradan
Lütfü Berk Üren......5 İlk onbir, 3 sonradan
Uğur Aydın............4 İlk onbir, 2 sonradan
Cihat Öztürk..........2 İlk onbir, 3 sonradan
Taner Çekiç..........1 İlk onbir,   4 sonradan
Ahmet Kılıçarslan...................11 sonradan
Emre Sarı.................................1 sonradan

----------------------------------------------------------


BAL LİGİ (GENEL)


* BAL liginde 11 grupta 149 takım mücadele ediyor.

* 7 Grup 14'er takımlı , 3 Grup 13 takımlı (Bay'lı sistem) , 1 Grup ise 12 takım


11 GRUPTA İLK YARI İTİBARİYLE MAĞLUBİYETİ OLMAYAN 6 TAKIM VAR:

1.GRUPTA : Tatvan G.Birliği ve 12 Bingölspor
7.GRUPTA : Bodrum Bld.Bodrumspor ve Uşak Sportif
8.GRUPTA : Didim Bld.Spor
10.GRUPTA : Kütahyaspor

------------------------------------------------------------------------

İLK YARI SONU İTİBARİYLE

GRUPLARDA ÜST ve ALT İKİ SIRALAR :


1.GRUPTA (12 TAKIM) :

1.12 Bingölspor.............28 (1 Maçı eksik)
2.Tatvan G.Birliği...........27
3.Cizrespor....................25
11.Patnos Gençlik...........3
12.Hasköy Yıldız..............2


2.GRUPTA (14 TAKIM) :
1.Karaderespor..............28
2.Serhat Ardahanspor...28
3.Yomraspor..................27
4.Görelespor..................26
5.Beşikdüzüspor............23
13.13 Şubat Erzincan......6
14.Bayburt Bld...............0

3.GRUPTA (13 TAKIM - Baylı) :
1.Kilis Bld.Spor..............26
2.Dersimspor.................25
3.Ş.Urfa Karaköprü Bld..24
4.44 Malatyaspor..........21
12.S.İ.Şenyurtspor.........7
13.Adıyaman Öz.İd.........6


4.GRUPTA (14 TAKIM) :
1.Kozan Bld..................30
2.Mersin B.Ş.Meski........27
3.Ceyhanspor............... 25
4.Osmaniyespor FK....... 25
5.Dörtyol G.Birliği..........24
13.Selçuklu Bld..............7
14.Adana Hadırlı............2


5.GRUPTA (14 TAKIM) :
1.Kastamonuspor 1966...32
2.Yeni Amasya Spor.......27
3.Güzelordu Spor...........25
11.Ünyespor..................11
12.1930 Bafra................11
13.Turhalspor................11
14.Fatsa Bld....................3


6.GRUPTA (13 TAKIM - Baylı) :
1.Zara Bld.Spor.............29
2.Yeni Altındağ Bld.........27
12.Aksaray Sanayi..........8
13.Cumhuriyrt Üniv.........5


7.GRUPTA (14 TAKIM) :
1.Bodrum Bld.Bodrumspor....31
2.Uşak Sportif.....................27
3.Afjet Afyonspor................25
4.Denizli Sarayköy...............25
13.Yeşilovaspor...................9
14.Uşak Selvioğlu................6


8.GRUPTA (14 TAKIM) :
1.Manisa B.Ş.Bld.................28
2.Atillaspor.........................28
3.Didim Bld.........................27
13.Narlıdere Bld...................9
14.İncirliova Bld...................7


9.GRUPTA (14 TAKIM) :
1.Sultanbeyli Bld.................24
2.Elmasbahçelerspor...........23
3.Gebzespor.......................22
4.İfa..................................22
5.Mudanyaspor...................21
6.Yenibosna.......................20
7.Leventspor......................20
8.Altınova Bld.....................18
13.Bozüyük Vitra.................9
14.İnegöl G.Gücü................7


10.GRUPTA (14 TAKIM) :
1.Kütahyaspor....................31
2.Düzcespor.......................28
3.Karasuspor......................26
4.Serdivanspor...................23
5.Sultangazi.......................23
6.Esk.Demir.......................22
12.Esk.Sağlık......................7
13.Avcılar Bld.....................7
14.Kıbrıscıkspor..................5

11.GRUPTA (13 TAKIM - Baylı) :
1.Çengelköyspor................26
2.Kocaelispor....................24
3.Tekirdağspor..................23
4.Arnavutköy Bld................22
5.Kozlu Bld........................21
6.Ergene Velimeşe.............20
12.Erokspor.......................9
13.Anafartalarspor.............4

-----------------------------------------


GRUPLARINDA 6 ve ÜZERİ GOL ATANLAR :


1.GRUPTA :


Güven Güneri ----10 (Tatvan G.birliği)
Kemal Tosun------8 (Mardinspor)
Sait Aydemir------7 (12 Bingölspor)
Sadettin Özer-----6 (12 Bingölspor)
Sedat Bıçakçı----- 6 (Patnos Gençlik)
Serge--------------6 (Cizrespor)
Traore-------------6 (Cizrespor)

2.GRUPTA :

Erkan Kahraman----10 (Beşikdüzü)
Hakkı Tosun---------10 (Serhat Ardahan)
Taha Derin-----------6 (Serhat Ardahan)
Barış Yılmaz----------6 (Torulspor)
Emrah Aslan --------6  (Görele)
Ramazan Yılmaz----6 (Çayeli)
A.Kemal İlyas--------6 (A.Karaderespor)

3.GRUPTA :

Mehmet Türk---------9 (Kilis Bld.)
Hasan Özçelik--------8 (Kilis Bld.)
Zindan Altın----------8 (Elazığ Yol)
Necati Karadağ------7 (Karaköprü Bld.)
Lucas-----------------7 (Dersimspor)
Alex Kore------------7 (Dersimspor)

4.GRUPTA : 

Özenç Albayrak------7 (Akşehir Spor)
Uğur Dalmış----------7 (Kozan Bld.)
Mehmet Yaşav-------7 (Kozan Bld.)
Muzaffer Özcanlı----6 (Kozan Bld.)

5.GRUPTA :

Gökhan Şanlıtürk----9 (Kastamonuspor 1966)
Samet Sami Bank---9 (Kastamonuspor 1966)
Toma----------------8 (Bartınspor)
H.Vehbi Bayraktar--7 (Ladik Bld.)
Osman Gıdık--------6 (Ladik Bld.)
Salim Uzun----------6 (Kastamonuspor 1966)


6.GRUPTA :

Ufuk Koç------------9 (Kırıkalespor)
Mükail Baydır-------6 (Zara Bld.)
Metin Kurt----------6 (Zara Bld.)
Mustafa Akkuş-----6 (Zara Bld.)
Emrah Üstüner----6 (K.Ören Bağlum)
Gökay Öztürk------6 (Y.Altındağ Bld.)


7.GRUPTA :

Ahmet Burak Kömürcü-------11 (Konyaaltı Bld.)
Cihan Özer---------------------8 (Uşak Sportif)
Kadir Söylemez----------------8 (Muğlaspor)
Enes İlhan Yüksel-------------7  (İzmirspor)
Coşkun Korkmaz--------------7 (Afjet Afyon)
K.Bilal Türkoğlu---------------6 (Sarayköy Spor)

8.GRUPTA :

Ersin Aksaç------------------6 (Somaspor)
Oğuzhan Türkmen----------6 (Manisa Bld.)
Murat Aksoy-----------------6 (Soma Sotes)


9.GRUPTA :

Ali Şentürk-----------------8 (Mudanyaspor)
H.İbrahim Alan------------7 (Yenibosna)
Sinan Yıldırım-------------6 (Elmasbahçelerspor)

10.GRUPTA :

Ahmet Maran-------------10 (Karasuspor)
Ömer Ankaralıgil----------9 (Esk.Demirspor)
Ali Tayfun Akbey----------8 (Düzcespor)
Serdal Öz------------------8 (Sultangazi)
D.Hüseyin Güner----------7 (Kütahyaspor)
Furkan Bahadır-----------.6 (Esk.Demirspor)

11.GRUPTA :

Birol Öztürk---------------12 (Tekirdağspor)
Fırat Işık -------------------8 (Çengelköyspor)
Sinan Pektemek-----------8  (Kocaelispor)
Recep Serkan Çetintaş---6  (Arnavutköy Bld.)
------------------------------------------------------

EN AZ GOL YİYEN TAKIMLAR :

1.Kütahyaspor..........................2 GOL (10.Grup)
2.Tatvan G.Birliği......................3 GOL (1.Grup)
3.Bodrum Bld.Bodrumspor.........4 GOL (7.Grup)
3.Mersin B.Ş.Meski...................4 GOL (4.Grup)
4.Didim Bld.Spor......................5 GOL (8.Grup)
4.12 Bingölspor........................5 GOL (1.Grup)
5.Görelespor............................6 GOL (2.Grup)
5.Sarayköyspor........................6 GOL (7.Grup)
5.Uşak Sportif..........................6 GOL (7.Grup)
5.Somaspor.............................6 GOL (8.Grup)
5.Serdivanspor.........................6 GOL (10.Grup)
-------------------------------------------------------


EN GOLCÜ TAKIMLAR :

1.Kastamonuspor 1966.....13/39 GOL (5.Grup)
2.Beşikdüzüspor...............13/30 GOL (2.Grup)
3.Cizrespor......................11/28 GOL (1.Grup)
4.Zara Bld.Spor................12/28 GOL (6.Grup)
5.Manisa B.Ş.Bld...............13/28 GOL (8.Grup)
5.Mudanyaspor.................13/28 GOL (9.Grup)
5.Esk.Demirspor................13/28 GOL (10.Grup)
---------------------------------------------------------


KURULUŞUNDAN BERİ İSİM DEĞİŞTİRMEMİŞ BAL LİGİNDEKİ İL TAKIMLARI :

1.Adıyamanspor
2.Bartınspor 
3.Düzcespor 
4.İzmirspor 
5.Karsspor 
6.Kırıkkalespor 
7.Kocaelispor 
8.Kütahyaspor 
9.Mardinspor
10.Muğlaspor
11.Sinopspor
12.Tekirdağspor
------------------------------------------------


İLİNİ TEMSİL EDEN İSİM DEĞİŞTİRMİŞ TAKIMLAR :


AFYONKARAHİSAR : Afjet Afyonspor
AMASYA : Yeni Amasya Spor
BİNGÖL : 12 Bingöl Spor
EDİRNE : Edirne Spor Gençlik
KASTAMONU : Kastamonuspor 1966
KIRŞEHİR : Yeşil Kırşehir Spor
NEVŞEHİR : Nevşehir Spor Gençlik
OSMANİYE : Osmaniyespor Futbol Kulübü
UŞAK : Uşak Sportif Gençlik Spor
YOZGAT : Yozgatspor Ticaret Anonim Şirketi

---------------------------------------------------------

NOTLAR :

* 2.Grupta Bayburt Bld.Spor, 13 maçta 13 mağlubiyet aldı..   
0 puanla sonuncu sırada yer alırken; yediği 41 gole 6 gol ile cevap verebildi.


* Gruplarda EN ÇOK GALİBİYET alan; 13 maçta 10 galibiyet ile   
5.Grup lideri Kastamonuspor 1966..32 puan topladı.

* 9.Grupta ilginç bir durum göze çarpıyor:   
Diğer gruplara göre en düşük puanlı lider bu grupta: Sultanbeyli Bld.Spor :24 puan

* 9.Grupta diğer bir göze batan durum: 1.sıra ile 10.sıra arası öylesine sıkışık ki;
arası sadece 9 puan

* 4. ve 8.Gruplardaki 13'er takımın 8'er tanesi ''BELEDİYE SPOR''

* Toplamda 149 takımın 41 tanesi BELEDİYE takımları...

* Tüm gruplarda 2 tane ÜNİVERSİTE TAKIMI var:   
6.Grupta Sivas Cumhuriyet Üniversitesi ile 10.Grupta Kütahya Dumlupınar Üniversitesi
Bu iki üniversite YARIŞMACI TAKIM KURMUŞ...
Bu tür eğitim  kurumları yarışmacı değil, ilinin diğer takımlarına yetiştirici olarak
destek olmalıdır.

Pazartesi, 20 Haziran 2016 16:56 tarihinde güncellendi
 

ZİYARETÇİ SAYACI

BUGÜN54
DÜN1198
BU HAFTA1252
BU AY18802
TOPLAM3075346

jbc vcounter

Şu An Kaç Kişiyiz

Şu anda 140 ziyaretçi çevrimiçi
Powered by ArtTree

İletişim