BÖLGESEL AMATÖR LİG - 2013/2014 SONU...(24.05.'14)
Perşembe, 24 Temmuz 2014 12:04

 


BAL LİGİ - 2013 / 2014 Sezonu Sonunda Neler Oldu?

 

ADANA (3)
Ceyhanspor direk kaldı.
Kozan Bld. barajdan kaldı.
Alpin Pozantı Gençlik il sonuncusu olarak yerele düştü.
Yerel 1.Hadırlıgücü BAL'da

ADIYAMAN (1)
Adıyaman il öz.idaresi balda kaldı.
ADIYAMANSPOR 3.LİGDEN DÜŞÜP GELDİ.
Kontenjan kullanacak ve 2 TAKIMLI OLACAK.

AFYON (2)
Emirdağspor ile İscehisarspor direk düştü.
Afjet Afyonspor ile 2.yerel Afyon Demirspor BAL'da

AĞRI (1)
Patnos gençlik barajdan kaldı.

AKSARAY (1)
Aksaray bld.baraj oynadı, kaldı.

AMASYA (1)
Merzifonspor barajdan yerele düştü.
Yeni amasyaspor yerelden Bal'a çıktı

ANKARA (4)
Etimesgut Bld.3.lige çıktı.
Gölbaşı Bld. il sonuncusu olarak yerele düştü.
Diğer iki takım balda kaldı.
Çıkanla düşenin yerine Yeni Altındağ Bld. ile Kazan Bld.spor BAL'a geldi.


ANTALYA (3)
kontenjanı doldurmamıştı. iki takım katıldı.(Kumluca Bld.ve Muratpaşa bld.)
Kumluca direk kaldı,
Muratpaşa barajdan kaldı.
Yerel 1.sıra Konyaaltı bld.ise kontenjanı doldurmak için direk bala çıktı.

ARDAHAN (1)
Göle Bld.son ikiden direk düştü.
Yerel 1. Serhat Ardahanspor direk geldi.

ARTVİN (1)
Arhavi barajdan kaldı.

AYDIN (3)
Didim, Çine Madran, İncirliova katıldı.
Çine 3.lige çıktı.Yerine Bozdoğan bld.direk çıktı.
Yerel 2.İsabeyli Şırlan ile İncirliova baraj oynadı, İncirliova kaldı.
Didim direk kaldı.

BALIKESİR (3)
Erdek, Edremit bld, Balıkesir Bld.
Erdek direk kaldı.
Balıkesir bld.barajdan kaldı.
İl sonuncusu olarak düşen Edremit'in  yerine Sındırgı bld.geldi

BARTIN (1)
Bartınspor..barajdan kaldı.

BATMAN (1)
Gercüş bağlarspor..barajdan kaldı.

BAYBURT (1)
Bayburt grup Özel idare..3.lige çıktı.
Yerel 1. Bayburt Bld. direk geldi.

BİLECİK (1)
Vitra barajdan kaldı

BİNGÖL (1)
Çapakçur barajdan kaldı.Sonradan adını 12 BİNGÖLSPOR yaptı
BLD.BİNGÖL 3.LİGDEN DÜŞÜP GELDİ.
Kontenjan kullanıp 2 TAKIMLA OYNAYACAK.

BİTLİS (1)
Tatvan G.Birliği yerelden 1.Bitlis özgüzeldere ile baraj oynarken yarıda kaldı.
Tekrarlandı, Tatvan G.Birliği yendi ve kaldı.

BOLU (1)
Mudurnuspor baraj oynadı, kaybetti.
Yerine Kıbrıscıkspor geldi.

BURDUR (1)
Bucak bld.Oğuzhan barajdan kaldı.

BURSA (4)
Kontenjanı doldurmadı.
3 katıldı: Kestel, İnegöl Gençlergücü, Yenişehir Bld.
Yenişehir son ikiden direk düştü.
Yerlerine direk olarak yerel 1.Mudanyaspor ile
2. Elmasbahçelerspor geldi.

ÇANAKKALE (2)
Bozcaada ve Yeni Çanspor
Yeni Çan direk kladı,
Bozcaada barajdan düştü. Yerine Karabiga bld.geldi.

ÇANKIRI (1)
Kontenjanını kullanmamıştı.
Bu sezon yerel 1.direk geldi: Yapraklı bld.

ÇORUM (1)
3.ligden Çorumspor düşüp gelince 2 takım temsil etti.
Çorumspor ve İskilip bld.
Altta kalan Çorumspor kontenjan fazlası olarak il amatöre düştü.
Üstündeki iskilip bld. barajdan düştü.Yerine Ulukavakspor geldi.

DENİZLİ (3)
Sarayköy, Denizli Öz.idare, Acıpayam Gençlik.....
Acıpayam son ikiden direk düştü.
Yerine Pamukkalespor geldi.
Sarayköy barajdan kaldı.
Öz.İdare direk kaldı.

DİYARBAKIR (2)
D.Bakıırspor'un 3.ligden gelmesiyle 1 fazla kontenjan kullandı.
Erganispor, Yolspor, Diyarbakırspor
Diyarbakırspor son ikiden direk düştü.
Yosporl direk kaldı.
Ergani baraj oynadı. kaybetti, düştü.
Diyarbakır 1968 Spor yerine BAL'a çıktı.

DÜZCE (2)
Beyköy Bld., Akçakocaspor
Beyköy direk kaldı, Akçakoca barajda Düzcespor'a elendi, yerele düştü.

EDİRNE (2)
Edirnespor ve Keşanspor
Edirnespor play-off oynadı, 3.lige çıkamadı , BAL'da kaldı.
Keşan baraj oynadı, Anafartalarspor'a yenildi ve BAL'dan düştü.

ELAZIĞ (2)
Öz.idare ve Yolspor
Yolspor direk kaldı.
Öz.idare ise Paluspor ile baraj oynadı, yenildi ve yerine Paluspor geldi.
ELAZIĞ BLD. 3. LİGDEN DÜŞÜP GELDİ.
BİR FAZLA KONTENJANLA 3 TAKIM OLACAK.

ERZİNCAN (1)
Erzincanspor
Yerel 1 ile baraj oynayacaktı, sahaya çıkmadı.
Yerine "13 şubat Erzincan Gençlik" geldi.

ERZURUM (1)
Yakutiyespor
Baraj oynaması gerekiyordu.Maça çıkmadı.
Yerel 1.Yolspor direk geldi.

ESKİŞEHİR (2)
Demirspor direk , Sağlıkspor barajdan kaldı.

G.ANTEP (2)
Şahinbey, Şehit Kamil....
Şehitkamil direk kaldı.
Şahinbey baraj maçına çıkmadı.
Yerine " Sakıcı İnşaat Şenyurt"  çıktı.

GİRESUN (2)
1926 Bulancak, Öz Espiye....
1926 Bulancak direk kaldı.
Öz espiye barajda elendi. Görelespor geldi.

G.HANE (1)
Kelkit Hürriyet son ikiden direk düştü.
Yerine Torulspor geldi.

HAKKARİ (1)
Yüksekova Bld. barajdan kaldı.

HATAY (2)
kontenjan fazlası ile oynadı (3 takım):
Erzin bld., Reyhanlı bld, ve İskenderunspor 1967
İsk.Spor 1967 son ikiden direk düştü.
kontenjan fazlası idi, yerine gelen yok.
Erzin 3.lige çıktı.
yerel 1. Dörtyol Gençlerbirliği direk geldi.
Reyhanlı baraj oynadı ve kaldı.

İĞDIR (1)
G.Birliği, barajda Arasspor'a elendi.

ISPARTA (2)
Bir eksik kontenjan kullandı.: Ispartaspor
Ispartaspor son ikiden yerele düştü.
Savspor ve Isparta DSİ direk BAL'a çıktı.


İSTANBUL (12)

11 takımla katıldı.

BU SEZON TAM TERSİNE FAZLA KONTENJAN YAPACAK.
3.LİGDEN ÇIKSALIN DÜŞÜP GELDİ. 13 TAKIM OYNAYACAK.
4+4+3 'lü  3 grupta yer aldılar.
4' lünün birinde Halide Edip Adıvarspor 3.lige çıktı, yerine 2.yerel Çengelköy geldi.
Son ikiden düşen olmadı.
Bu grupta Vefa il sonuncusu olarak yerele düştü. Yerine yerel 3. Erokspor geldi.
Yerel 1. Leventspor kontenjan tamamlamak için direk olarak geldi.
Yenibosnaspor  BAL'da direk kaldı.
Dikilitaş, yerel 8.sıradaki Sarıyer Yenimahallespor'u yendi ve barajdan kaldı.

Diğer 4 lü grupta ise;
Yeniköyspor 5.sıradan il sonuncusu olarak direk yerele düştü.
Yerine 4.yerel sıradaki  İFASPOR geldi.
1.sıra Arnavutköy Bld. 3.lig için Play-Off oynadı.Playoftan döndü ve direk kaldı
Sultanbeyli Bld, yerel 9. sıra Albayrakspor'u yendi ve barajdan kaldı.
Diğer baraj oynayan Kuştepespor, yerel 7.sıradaki  Avcılar Bld.ye yenildi
ve BAL'dan yerele düştü. Avcılar onun yerine BAL'a geldi.

3 lü gruba gelince;
Çatalcaspor 3.lige çıktı.
Yerelden 5.sıra  Modafen İÖO direk onun yerine geldi.
B.Çekmece Bld. , BAL'da direk kaldı.
Sultangazispor  ise , yerel 6. sıra Bayrampaşa Tunaspor  ile baraj oynadı,
Rakibini yenerek BAL'da kaldı.



İZMİR (6)
3+3 oynadılar.
7.grupta :  İzmirspor , Çiğli Bld. ve Y.Bornovaspor
8.grupta Gümüşordu, Tire 1922 ve Foça Bld.

Tire1922 3.lige çıktı.
Yerine yerel 1.Narlıdere Bld.geldi.
Gümüşordu direk kaldı.
Foça Bld.Spor , yerel 3. Atillaspor ile baraj oynadı, yenildi, yerele düştü.
İzmirspor play-oftan döndü, direk kaldı.
Gruptaki il sonuncusu Y.Bornova yerele düştü,yerine yerel 2.Yeşilova geldi.
Çiğli bld. ise yerel 4.cü İzaks Gaziemirspor ile baraj oynadı,yenildi, yerele düştü.
İzaks G.Emir onun yerine BAL'a geldi.


K.MARAŞ (2)
Elbistan, Türkoğlu....
Elbistan direk kaldı.
Türkoğlu barajda elendi, yerine Pazarcıkspor geldi.

KARABÜK (1)
Safranbolu..
Son ikiden direk düştü.
Yerine Yeşil Yenicespor geldi.

KARAMAN (1)
Karaman bld.Baraj oynadı. Balda kaldı.

KARS (1)
Karsspor..baraj oynadı, kaldı.

KASTAMONU (1)
Kontenjanını, 3.ligden düşen Kastamonuspor sebebiyle 2 kullandı:
Kastamonuspor ve Tosya Bld.
kastamonuspor son ikiden direk düştü.
Tosya Bld. barajdan kaldı.
kastamonuspor'un yerine gelen olmayacak. Kontenjan fazlasıydı.
* Tosya Bld.Spor , daha sonra adını 1966 Kastamonuspor yaptı.

KAYSERİ (2)
Yolspor ve Talasgücü Bld.
Yolspor direk kaldı.
Talasgücü barajda yenildi ve Hacılar Erciyes Gençlik geldi.

KIRIKKALE (1)
Kırıkkalespor barajdan kaldı.

KIRKLARELİ (2)
Lüleburgazspor ve Babaeskispor...
Lüleburgazspdr son ikiden direk düştü.
Babaeskispor direk kaldı.
Yerel 1.sıra Büyükkarıştıranspor direk geldi.

KIRŞEHİR (1)
Yeşil kırşehir barajdan kaldı.

KİLİS (1)
Kilis Bld.barajdan kaldı.

KOCAELİ (4)
5 takımla katıldı.
3.Ligden düşüp gelmiş olan Gebzespor'dan dolayı..

Gebzespor, Körfez Bld.Hereke , Çayırovaspor,  İzmit Bld., Kartepe Suadiyespor

Kartepe Suadiye son ikiye girdi, direk düştü.
Kontenjan fazlası olarak gitti.
İzmit Bld.Spor , 4 takımın en altında kaldığından il sonuncusu olarak düştü.
Bunun yerine yerel 1.Gebze Sultan orhanspor geldi.
Gebzespor direk kaldı.
Körfez Bld. Hereke, yerel 3. Çınarlıspor ile baraj oynadı,yenildi.Çınarlıspor geldi.
Çayırovaspor da yerel 2. Bekirpaşa Başaran ile baraj oynadı, kazandı ve BAL'da kaldı.

BU SEZON DA YİNE BİR FAZLA KONTENJAN OLACAK.
KOCAELİSPOR 3.LİGDEN DÜŞÜP GELDİ
5 TAKIM OYNAYACAK.

KONYA (3)
Çatalhüyük, Karapınar Bld. ,  Sarayönü Bld......
Karapınar Bld.son ikiden direk düştü, yerine yerel 1.Selçuklu Bld. direk geldi.
Sarayönü direk kaldı.
Çatalhüyük yerel 2. Akşehir Bld.Kültürspor ile baraj oynadı , elendi.
Yerine Akşehir bld.kültürspor geldi.

KÜTAHYA (3)
Kütahyaspor direk kaldı.
Lige katılmayan Şekerspor ile
Öz.İdare Köy Hiz.Spor son ikide yer aldıkları için direk düştüler.
Yerel 1. Dumlupınar Üniv.Spor ile ile yerel 2.olan  1867 Simavspor direk geldiler.

MALATYA (2)
44 Malatyaspor, Özel İdare
44 Malatya play-offtan döndü, direk kaldı.
Özel idare baraj oynadı. Kaldı.

MANİSA (3)
Manisa Bld, Somaspor, Salihli Bld.....
Manisa Bld.Spor play-offtan döndü, balda direk kaldı.
Soma baraj oynadı, kaldı.
Salihli il kontenjanı sonuncusu olarak yerele düştü.
Yerine Soma Sotesspor geldi

MARDİN (1)
Kontenjan fazlasıyla 2 takımla oynadı (Mardinspor 3.ligden gelmişti)
Girmeli Bld. ve Mardinspor
Girmeli bld. il kontenjan fazlası olarak düştü.Yerine gelmeyecek.
Mardinspor 3.lig için play-off oynadı, elendi. BAL'da kalması için bu defa baraj oynadı.
Barajda Yerel 1.Kızıltepe Fıratspor'u yendi ve BAL'da kaldı.

MERSİN (3)
Mersin B.Ş.Bld.Meskispor, Toroslar Bld., Anamur Bld......
Anamur son ikiden düştü, yerine yerel 1.Akdeniz Bld.geldi.
Meski direk kaldı.
Toroslar BLd. barajdan kaldı.

MUĞLA (2)
Muğlaspor, Bodrum bld.bodrumspor,,,
Bodrum Bld. direk kaldı.
Muğlaspor barajdan kaldı.

MUŞ (1)
Muşovasıspor
Baraj oynadı,Hasköy yıldızspora yenildi ve yerele düştü.

NEVŞEHİR (1)
Nevşehir Spor Gençlik
Baraj oynadı, BAL'da kaldı.

NİĞDE (1)
Niğde Bld.3.lige çıktı.
Yerine yerel 1. direk geldi: Bor Bld.spor

ORDU (2)
Fatsa Bld., Soyaspor Gençlik....
Fatsa Bld.direk kaldı.
Soya barajda Ordu özel İdare ile oynadı, yenildi ve yerele düştü.
3.LİGDEN ÜNYESPOR GELDİ.
BİR FAZLA KONTENJANLA 3 TAKIM OLACAK.

OSMANİYE (1)
Osmaniyespor 2011 barajdan kaldı.

RİZE (2)
Çayelispor, kalkanderespor
Çayeli direk kaldı.
Kalkandere ise Ardeşenspor ile barajda karşılaştı, yenildi , düştü.

SAKARYA (3)

Karasuspor, Serdivanspor, Adapazarıspor
Adapazarıspor  il sonuncusu olarak düştü.
Yerine Arifiye Kalaycıspor yerelden geldi.
Karasu direk kaldı.
Serdivanspor barajdan kaldı.


SAMSUN (3)
Atakum Bld., Çarşambaspor,  İlkadım Bld......
Atakum, il sonuncusu olarak 6.sıradan yerele düştü.
Çarşambaspor direk kaldı.
ilkadım Bld.Spor ise, barajda Termespor'a yenilerek yerele düştü.
1930 BAFRASPOR 3.LİGDEN DÜŞÜP GELDİ.
BİR FAZLA KONTENJANLI 4 TAKIM OYNAR.

SİİRT (1)
Kurtalanspor..Barajdan kaldı.
SİİRTSPOR 3.LİGDEN DÜŞÜP GELDİ.
2 TAKIMLA OYNAYACAK.

SİNOP (1)
Sinop ili kontenjanını kullanmamışdı.
Şimdi yerel 1. Sinopspor direk geldi.

SİVAS (2)
Zara bld, Yıldızeli birlikspor
Zara Bld. spor, 3.lig için play-off oynadı, yenildi ve direk kaldı.
Yıldızeli birlikspor yerel 1. Cumhuriyet Üniv.spor ile baraj oynadı, yenildi.
Cumhuriyet Üniv.Spor BAL'a çıktı.

Ş.URFA (2)
Birecik Bld, Karaköprü Bld.
Karaköprü bld. direk kaldı.
Birecik son ikiden direk düştü.
Yerine direk yerel 1. Suruç Gençlikspor geldi.

ŞIRNAK (1)
Cizre Basraspor..Barajdan kaldı.

TEKİRDAĞ (2)
Tekirdağspor, Çerkezköyspor
Tekirdağ direk kaldı.
Çerkezköy ise, Velimeşe bld.spor'a barajda elendi, yerele düştü.

TOKAT (1)
Erbaa Güreş İhtisas..Son ikiden direk düştü.
Yerine yerel 1. Turhalspor direk geldi.

TRABZON ( 3)
4 kontenjanla katıldı.
Beşikdüzüspor 3.ligden gelmişti.
Yomraspor, Beşirlispor ve Faroz Gençlik....

Beşirli son ikide yer aldı ve direk düştü.Yerine gelmeyecek.
Faroz gençlik 5.sıradan il sonuncusu olarak yerel lige düştü.
Yerine yerel 1.Araklı Karaderespor geldi.
Yomraspor direk kaldı.
Beşikdüzü barajdan kaldı.

TUNCELİ (1)
Dersimspor..3.lig play-ooftan geri döndü ve BAL'da kalmak için  baraj maçı oynadı
Baraj maçını kazardı ve BAL'da kaldı.

UŞAK (2)
Bir takımla katıldı: Uşak sportif
Bu takım balda direk kaldı.
Yerel 1.kontenjanı tamamlamak için direk BAL'ageldi: Selvioğluspor

VAN (1)
İpekyoluspor..
Son ikide kalarak direk düştü.
yerel 1.direk geldi: Başkalespor

YALOVA (2)
Armutlu bld, Yalovaspor
Armutlu direk kaldı.
Yalova son ikiden direk düştü.yerine yerel 1. direk geldi: Altınova bld.

YOZGAT (1)
Sorgun Bld. 3.lig için play-off oynadı, yenildi, BAL'da kaldı.
YİMPAŞ YOZGAT 3.LİGDEN DÜŞÜP GELDİ.
BİR FAZLA KONTENJANLA 2 TAKIM OLACAK.

ZONGULDAK (2)
3.ligden düşen Kilimli Bld. için 3 takımla katılındı :
Kömürspor, Kilimli Bld. ve kozlu bld.
İl kontenjanından dolayı (fazlalıktan) kilimli bld.yerele düştü.
Kömürspor 3.lige çıktı.
Yerine yerel 1.Karadeniz Ereğlispor direk geldi.
Kozlu bld.spor , Çaycumaspor ile baraj oynadı ve kaldı.

Perşembe, 20 Kasım 2014 17:08 tarihinde güncellendi
 

ZİYARETÇİ SAYACI

BUGÜN567
DÜN1059
BU HAFTA567
BU AY15857
TOPLAM3104516

jbc vcounter

Şu An Kaç Kişiyiz

Şu anda 86 ziyaretçi çevrimiçi
Powered by ArtTree

İletişim