BAL'DA 2012-2013 BARAJ MAÇLARI BİTTİ..(06.06.'13)
Perşembe, 09 Mayıs 2013 15:20


05.Mayıs.'13 tarihinde oynanan son maçlarla 2012-2013 sezonu BAL LİGİ BİTTİ....

Öncelikle bu sezon sonu şampiyon olan ve  il amatörüne düşen takımları verelim:

Grubunda şampiyon olup 3. Lig’e çıkan 11 takımlar:


1. Grup: Trabzon Düzyurtspor
2. Grup: Yeni Diyarbakırspor
3. Grup: 1930 Bafraspor
4. Grup: Payas Belediyespor 1975
5. Grup: 68 Yeni Aksarayspor
6. Grup: Ankara Adliyespor
7. Grup: Denizli Kızılcabölükspor
8. Grup: Balçova Belediyespor
9. Grup: Ayvalıkgücü
10. Grup: Çıksalınspor
11. Grup: Tuzlaspor

BAL LİGİNDE ÜÇ TÜRLÜ DÜŞME ÇEŞİDİ VAR:

1 - Son ikide kalıp direkt İlinin Amatör Kümesine düşenler:


1. Grup: Iğdır Üniversitesi  - Ardahanspor
2. Grup: Bingöl Genç Muratspor -  Hakkari Zapspor
3. Grup: Sivas İl Özel İdare  -  Samsun Dikbıyık Bld.
4. Grup: Şanlıurfa Siverek Bld. - Elazığ Yurtbaşı Bld.
5. Grup: Kayseri Kocasinan Şimşekspor -  Adana Gençlerbirliği
6. Grup: Kırıkkale Yahşihanspor -  Karabük Eskipazar Bld.
7. Grup: Isparta Gönenspor -  Denizli Konakspor
8. Grup: Uşak İl Özel İdare  -  Afyonkarahisarspor
9. Grup: Bursa Mudanyaspor -  İst.Beykozspor
10. Grup: Sakarya Kocaalispor -  İstanbulspor
11. Grup: Kırklareli Sanayispor - Kocaeli Çenesuyu Plajyoluspor


2 - İlinin Takımları Arasında sonda kalıp lig bitiminde Statü Gereği düşenler:

1.GRUP: Akçaabat Sebatspor - Sarıkamış Esnafspor
2.GRUP: D.Bakır Kayapınar Bld.
3.GRUP: Trabzon İdmangücü
4.GRUP: Yok
5.GRUP: Mersin Akdeniz Bld - Konya Selçuklu Bld.
6.GRUP: Ankara Akyurt Bld.Spor
7.GRUP: Antalya Kepez Bld - Antalya Manavgat Bld- İzmir Yeşilova
8.GRUP: Aydın Sökespor - Manisa İl Özel İdare
9.GRUP: Yok
10.GRUP: Kütahya Dumlupınar Üniversitesi
11.GRUP: İst.İncirlispor - İst.Bağcılar


3 - Baraj Oynadıktan Sonra BAL'dan Düşenler:
(Bu bölüm baraj maçları oynandıkça ilavelendirilecektir)

1.GRUP: Trab.Araklıspor
2.GRUP: D.Bakır Bismil Bld. - Mardin Kızıltepe Barış - Van DSİ Spor
3.GRUP: Yeni Amasyaspor
4.GRUP: Adıyaman Bld.Spor - K.Maraş Beyoğluspor - Kadirlispor
5.GRUP: Yok
6.GRUP: Ankara Ostimspor - Bolu Geredespor
7.GRUP: Yok
8.GRUP: Yok
9.GRUP: İst.K.Çekmecespor - Yalova Altınova Bld. - Gönen Bld.
10.GRUP: Sakarya AS Akyazı
11.GRUP: Yok

 

 

2012-2013 SEZONU 11 GRUPLU BAL LİGİ İNCELEMESİ

Bu sezon BAL ligindeki grupların takım sayıları değişikti.

2, 6, 8, 10 ve 11.Gruplar 14 takımlıydı ve maçları 21.Nisan.'13 tarihinde sona erdi.

1, 3, 4, 5, 7 ve 9.gruplar 15 takımlıydı ve maçları 05.Mayıs.'13 tarihinde bitti.


ÖNCE MAÇLARI TAMAMLANMIŞ OLAN 5 GRUBU İNCELEYELİM:

2.GRUP:

Bu grupta takım sayısı 14....Temsil Eden Takımlar:

4 Diyarbakır:Yeni Diyarbakırspor - Erganispor - Bismil Bld.Spor - D.Bakır Kayapınar Bld.Spor
1 Tunceli: Dersimspor
1 Mardin: Kızıltepe Barışspor
1 Bingöl: Genç Muratspor
1 Muş: Muş Ovasıspor
1 Bitlis: Tatvan Gençlerbirliği
1 Batman: Gercüş Bağlarspor
1 Siirt: Kurtalanspor
1 Şırnak: Cizre Basraspor
1 Hakkari: Hakkari Zap Spor
1 Van: Van DSİ Spor


O G B M A Y AV P
1.Y.D.BAKIR SP
(3.lige çıktı)
26 18 4 4 56 16 40 58
2.BİSMİL BLD
(Barajdan düştü)
26 16 5 5 60 26 34 53
3.ERGANİSPOR
(Direkt kaldı)
26 15 8 3 50 18 32 53
4.D.K.PINAR BLD
(Statüyle düştü)
26 15 3 8 51 29 22 48
5.G.BAĞLAR
(Barajdan kaldı)
26 13 5 8 52 34 18 41
6.DERSİMSPOR
(Barajdan kaldı)
25 12 7 6 41 29 12 40
7.TATVAN G.B.
(Barajdan kaldı)
25 11 6 8 46 33 13 39
8.KURTALAN
(Barajdan kaldı)
26 9 9 8 46 29 17 36
9.K.TEPE BARIŞ
(Barajdan düştü)
26 7 10 9 50 46 4 31
10.MUŞ OVASI
(Barajdan kaldı)
26 6 6 14 36 58 -22 24
11.CİZRE BASRA
(Barajdan kaldı)
26 4 11 11 28 36 -8 23
12.VAN DSİ
(Barajdan düştü)
26 6 7 13 31 49 -18 22
13.GENÇ MURAT
(Direkt düştü)
26 3 4 19 17 89 -72 10

14.HAKKARİ ZAP
(Direkt düştü)

26 2 3 21 26 98 -72 6

Ceza Puanı Alan Takımlar

Takım Adı CezaPuanı
GERCÜŞ BAĞLAR SPOR 3
DERSİM SPOR 3
VAN DSİ SPOR 3
GENÇ MURAT SPOR 3
HAKKARİ ZAP SPOR 3

 

LİGDEKİ DURUMLARINA GÖRE İNCELEME:

* Bu gruptaki en ilginç durum; Diyarbakır'ın 4 takımının, sezon bittiğinde ilk 4 sırada olması..
(ÖNEMLİ NOT:Diyarbakır'ın temsil hakkı 2 takımdır. 3.ligden düşmeler sebebiyle 2012-2013
sezonu BAL'da otomatikman 4 takımla temsil edilmiştir. 2013-2014 sezonunda normale
(2 takım) döndürülecektir)

* 3.lig bitince Diyarbakırspor da BAL'a düştü.Diyarbakır ili önümüzdeki sezon 3 takım....

* Bu grubun tek il takımları şampiyon olmadığı veya direkt düşmediğinde BARAJ oynar.

*Mardinspor, 3.ligden BAL'a düştü. Mardin kontenjan kullanarak 2 takımla katılacak.

YENİ DİYARBAKIRSPOR ligi 1.bitirdi ve 3.profesyonel lige çıktı.Yerine takım gelmeyecek.

ERGANİSPOR; ligi 53 puan ve ikili averajla 2.sırada bitirdi, BAL liginde direkt KALDI

BİSMİL BLD.SPOR; ligi kötü averajla 3.sırada bitirdi, D.Bakır amatör ligi 1.si D.Bakır Yolspor
ile BARAJ oynayacak (Bismil Bld. Baraj'da elendi ve il yerel ligine düştü)

D.BAKIR KAYAPINAR; ligi 4.sırada bitirmesine rağmen, statü gereği direkt Süper Amatöre DÜŞTÜ.
Ligde kontenjan fazlası olduğu için yerine takım gelmeyecek.

Bu grubu kırmızı hatta (Direkt Düşme Hattı) bitiren 13.sıradaki
Bingöl Genç Muratspor direkt olarak Bingöl amatör ligine düştü.
Yerine Bingöl 1.amatör lideri direkt olarak gelecek.

Grubu 14.sırada (Son) bitiren
Hakkari Zap Spor da direkt olarak Hakkari amatör ligine düştü.
Yerine, amatör küme lideri Yüksekova Bld.Spor direkt olarak gelecek.

Bu 6 takım dışındaki takımlar, illerini temsil eden tek takımlar...
Statü gereği, direkt düşmeyenler, illerinin amatör küme birincileri ile mecburi
baraj maçı oynadı.
-------------------------------------------------------------------------------------------------

BU GRUBUN BARAJ MAÇLARI:

BATMAN GERCÜŞ BAĞLARSPOR(Bal) - BATMAN TEİAŞ SPOR(Yerel) : 2-1
(Baraj maçını kazanan GERCÜŞ BAĞLARSPOR BAL'a devam edecek)

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

VAN DSİ SPOR(Bal) - VAN PARİS(Yerel) : 0-3 (Hük.)
(DSİ SPOR çekildi ve düştü) (Van Paris, BAL LİGİNE ÇIKTI..)

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

MARDİN KIZILTEPE BARIŞSPOR(Bal) - MARDİN GİRMELİ BLD.(Yerel) : 0-1
(Barışspor BAL'dan Düştü, yerine Girmeli Bld.geldi)

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

BİTLİS TATVAN G.BİRLİĞİ(Bal) - BİTLİS TATVANSPOR(Yerel) : 3-0 (Hük.)
(Tatvan, maça çıkmadı, Tatvan G.Birliği BAL'da kaldı)

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

TUNCELİ DERSİMSPOR(Bal) - TUNCELİ OVACIK ULAŞSPOR(Yerel) : 2-0
(Dersimspor BAL'da KALDI.)

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------

D.BAKIR BİSMİL BLD.(Bal) - D.BAKIR YOLSPOR(Yerel) : 0-1
(Bismil BAL'dan DÜŞTÜ..YOLSPOR BAL'a ÇIKTI)

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------

SİİRT KURTALANSPOR(Bal) - SİİRT KARTALSPOR(Yerel): 2-0
MAÇ: 30.Nisan.'13 Çarşamba 15.00 - Siirt Atatürk Stadı
(KURTALANSPOR BAL'da KALDI)

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------

MUŞ OVASI SPOR(Bal) - MUŞ MURATSPOR(Yerel) : 1-0
MAÇ: 05.Mayıs.'13 Pazar - 14.00 - Muş Şehir Stadı
(Muşovasıspor BAL'da KALDI)

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------

ŞIRNAK CİZRE BASRASPOR(Bal) - SİLOPİ SERHAT(Yerel) : 3-1
(11.Mayıs.'13 Cumartesi - 15.00 - Şırnak Şehir Stadı)
(Cizre Basraspor BAL'da KALDI)

(Şırnak ligi 27.Nisan.'13 Cumartesi günü oynanacak maç sonrası belli olacak.
Durum ilginç:1.sırada Yeni Şırnakspor var..Puanı 15 ve maçlarını bitirdi.
2.sırada Silopi Serhatspor var, puanı 12 ve 1 maçı Cumartesi Cizre Diclespor ile...
Silopu Serhatspor bu deplasman maçını alırsa, Yeni Şırnakspor ile puan puana olacaklar.
Bu durum oluşursa ikisinin maç averajları aynı olduğundan aralarında maç yaptırılacak
ve Cizre Basraspor'un rakibi belli olacak.) (Cumartesi günü Serhatspor, deplasmanda
Diclespor'u yendi. Yeni Şırnakspor ile Silopi Serhatspor'un puanları eşit hale geldi.
İkili averajda da birbirleriyle aynı olduğu için:

ÖN BARAJ MAÇI:

YENİ ŞIRNAKSPOR - SİLOPİ SERHATSPOR: 1-3

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

6.GRUP:

Bu grupta da 14 takım var...Temsil eden takımlar:

4 ANKARA: Adliyespor - Sincan Bld.Spor - Ostimspor - Akyurt Bld.Spor
2 KIRIKKALE: MKE Kırıkkalespor - Kırıkkale Yahşihanspor
2 ZONGULDAK: Zonguldak Kömürspor - Kozlu Bld.Spor
1 BARTIN: Bartınspor
1 KASTAMONU: Tosya Bld.Spor
1 KARABÜK: Eskipazar Bld.Spor
1 ÇORUM: İskilip Bld.Gençlik ve Spor
1 YOZGAT: Sorgun Bld.Spor
1 BOLU: Geredespor

* 3.lig bitti. Kastamanuspor, Çorumspor, Zonguldak Kilimli Bld.düştü.
Düşmeler sebebiyle bu illerin 2013-2014 sezonu için kontenjanı 1'er fazlalaşacak.

 

O G B M A Y AV P
1.ADLİYESPOR
(3.lige çıktı)
26 17 7 2 52 25 27 58
2.ZON.KÖMÜR
(Direkt kaldı)
26 17 5 4 59 18 41 56
3.SİNCAN BLD
(Direkt kaldı)
26 14 6 6 39 19 20 48
4.KOZLU BLD
(Barajdan kaldı)
26 13 8 5 40 28 12 47
5.OSTİMSPOR
(Barajdan düştü)
26 12 6 8 50 41 9 42
6.GEREDE
(Barajdan düştü)
26 9 9 8 30 26 4 36
7.BARTIN
(Barajdan kaldı)
26 10 5 11 47 45 2 35
8.AKYURT BLD
(Statüyle düştü)
26 10 4 12 40 47 -7 34
9.TOSYA BLD
(Barajdan kaldı)
26 8 8 10 24 29 -5 32
10.SORGUN BLD
(Barajdan kaldı)
26 9 3 14 39 47 -8 30
11. KIRIKKALE
(Barajdan kaldı)
26 7 8 11 33 38 -5 29
12.İSKİLİP BLD
(Barajdan kaldı)
26 8 4 14 31 39 -8 28
13.K.YAHŞİHAN
(Direkt düştü)
26 6 9 11 40 39 1 27
14.ESKİPAZAR
(Direkt düştü)
26 1 0 25 14 97 -83 3

LİGDE ALDIĞI SIRAYA GÖRE İNCELEMESİ:

1.ADLİYESPOR..Şampiyon oldu ve 3.LİGE ÇIKTI. Yerine ETİMESGUT BLD.SPOR ÇIKTI.

2.ZONGULDAK KÖMÜRSPOR..2.oldu...BAL'da DİREKT KALDI.

3.SİNCAN BLD.SPOR..3.oldu...BAL'da DİREKT KALDI.

4.KOZLU BLD.SPOR..4.oldu. Statü gereği Zonguldak amatör lideri ASMASPOR'la
BARAJ oynayacak. (3-2 yendi ve BAL'da kaldı)

5.OSTİMSPOR..5.oldu.Ankara 3.sü GÖLBAŞI BLD.SPOR ile BARAJ OYNAYACAK.
(2-0 yenildi, BAL'dan düştü. - Gölbaşı Bld.geldi)

6.GEREDESPOR..6.oldu..BOLU Mudurnuspor ile BARAJ OYNAYACAK.
(1-0 yenildi ve BAL'dan düştü - Mudurnuspor geldi)

7.BARTINSPOR..7.oldu..Yerel lig 1.si Kumluca Esnafspor ile BARAJ OYNAYACAK
(1-0 yendi ve BAL'da kaldı)

8.AKYURT BLD.SPOR..8.oldu..Ankara takımları içinde en altta kaldığı için DİREKT DÜŞTÜ.
Yerine yerel 2.si KEÇİÖREN BAĞLUMSPOR gelecek.

9.TOSYA BLD.SPOR..9.oldu..Kastamonu yerel 1.si Yolspor ile BARAJ OYNAYACAK.
(2-1 yendi ve BAL'da kaldı)

10.SORGUN BLD.SPOR..10.oldu..Yozgat yerel 1.si Sarıkaya Bld. ile BARAJ OYNAYACAK.
(1-0 yendi ve BAL'da kaldı)

11.MKE KIRIKKALESPOR..11.oldu.Direkt düşmeyi 2 puanla kurtardı.BAL'da Saran Keskin'le
BARAJ OYNAYACAK
(5-1 yendi ve BAL'da kaldı)

(3.ligden düşme nedeniyle 2012-2013 sezonunda 1 yerine 2 takımla temsil edilen
Kırıkkale'de yeniden 1 kontenjana dönülmesi için direkt düşen Yahşihanspor'un yerine
takım alınmayacak.)

12.İSKİLİP BLD.GENÇLİK ve SPOR..
12.oldu..Çorum yerel 1.si Çorum Çimento ile
BARAJ OYNAYACAK..
(3-0 yendi ve BAL'da kaldı)

13.KIRIKKALE YAHŞİHANSPOR..13.oldu ve BAL'dan DİREKT DÜŞTÜ.
Yerine, Yerel lig 1.si SARAN KESKİNSPOR geliyor.

14.ESKİPAZAR BLD.SPOR..Sonuncu oldu ve BAL'dan DİREKT DÜŞTÜ.
Yerine, Yerel lig 1.si SAFRANBOLUSPOR geliyor..
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

BU GRUBUN BARAJ MAÇLARI:

BARTINSPOR(Bal) - KUMLUCA ESNAFSPOR(Yerel) : 1-0
28.Nisan.'13 Pazar - Bartın Ömertepesi Semt Sahası - 14.30
Normal süre:0-0 Uzatmanın son saniyesinde 120.dakikada Bartın golü buldu.
(BARTINSPOR BAL'da KALDI)

-------------------------------------------------------------------------------------------------

OSTİMSPOR(Bal) - GÖLBAŞI BLD.(Yerel) : 0-2
30.Nisan.'13 Salı - Ank.19 Mayıs Stadı - 16.00
(OSTİMSPOR BAL'dan DÜŞTÜ)

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

TOSYA BLD.SPOR(Bal) - KASTAMONU YOLSPOR(Yerel) : 2-1
01.Mayıs.'13 Çarşamba - 14.30 - Kastamonu Gazi Stadı
(Tosya Bld.Spor BAL'da KALDI)

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

SORGUN BLD.SPOR(Bal) - SARIKAYA BLD.SPOR(Yerel) : 1-0
01.Mayıs.'13 Çarşamba - 14.30 - Yozgat Şehir Stadı
(Sorgun Bld.Spor BAL'da KALDI)

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

KOZLU BLD.SPOR(Bal) - ZONGULDAK ASMASPOR(Yerel) : 3-2
04.Mayıs.'13 Cumartesi - Karaelmas Kemal Köksal Stadı - 16.00
(Normal süre: 2-2 Uzatmada: 3-2 - Kozlu Bld.BAL'DA KALDI)

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

İSKİLİP BLD.SPOR(Bal) - ÇORUM ÇİMENTOSPOR(Yerel) : 3-0
04.Mayıs.'13 Cumartesi - Çorum 1.No.lu Sentetik Saha - 16.00
(İskilip Bld. BAL'da KALDI)

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

MKE KIRIKKALESPOR(Bal) - SARAN KESKİNSPOR(Yerel) : 5-1
05.Mayıs.'13 Pazar - K.Kale Başpınar Stadı - 14.30
(Kırıkkalespor BAL'da KALDI)

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

GEREDESPOR(Bal) - MUDURNUSPOR(Yerel) : 0-1
(05.Mayıs.'13 - Bolu Atatürk Stadı - 16.00)
(Geredespor BAL'dan DÜŞTÜ)

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------


8.GRUP:

Bu grupta da 14 takım var..Temsil eden takımlar:

3 İZMİR: Balçova Bld.Spor - İzmir İl Özel İdaresi Spor - İzmirspor
3 AFYON: Afyonkarahisarspor - Emirdağspor - İscehisarspor
3 AYDIN: Didim Bld.Spor - Çine Madranspor - Sökespor
3 MANİSA: Belediyespor - Salihli Bld.Spor - Manisa İl Özel İdaresi Spor
2 UŞAK: Uşak Bld.Spor - Uşak İl Özel İdaresi Spor


O G B M A Y AV P
1.BALÇOVA BLD
(3.lige çıktı)
26 17 8 1 64 16 48 59
2.İZMİR İL ÖZ.İD.
(Direkt kaldı)
26 15 10 1 55 14 41 55
3.MANİSA BLD
(Direkt kaldı)
26 15 10 1 65 19 46 55
4.SALİHLİ BLD
(Barajdan kaldı)
26 16 7 3 50 18 32 55
5.DİDİM BLD
(Direkt kaldı)
26 15 5 6 54 28 26 50
6.İZMİRSPOR
(Barajdan kaldı)
26 11 7 8 38 30 8 40
7.İSCEHİSAR
(
Direkt kaldı)
26 11 2 13 43 55 -12 35
8.ÇİNEMADRAN
(Barajdan kaldı)
26 9 7 10 47 44 3 34
9.SÖKESPOR
(Statüyle düştü)
26 8 8 10 43 39 4 32
10.MANİSA ÖZ.İD
(Statüyle düştü)
26 6 6 14 32 46 -14 24
11.UŞAK BLD
(Direkt kaldı)
26 6 6 14 33 50 -17 24
12.EMİRDAĞ
(Barajdan kaldı)
26 6 6 14 30 47 -17 24
13.UŞAK İL ÖZ.İD
(Direkt düştü)
26 4 4 18 23 90 -67 16
14.A.KARAHİSAR
(Direkt düştü)
26 0 0 26 5 86 -81 -3

LİGDE ALDIĞI SIRALAMAYA GÖRE:

1.İZMİR BALÇOVA BLD.SPOR..Şampiyon oldu, 3.lige çıktı.Yerine FOÇA BLD.SPOR gelecek

2.İZMİR İL ÖZEL İDARESİ SPOR (Tirespor)..DİREKT olarak BAL'da KALDI.

3.MANİSA BLD.SPOR..BAL'da DİREKT KALDI.

4.MANİSA SALİHLİ BLD.SPOR..Manisa yerel 2.si ALAŞEHİR BLD.SPOR ile BARAJ OYNAYACAK.
(4-1 yendi ve BAL'da kaldı)

5.DİDİM BLD.SPOR..BAL'da DİREKT KALDI.

6.İZMİRSPOR..Balçova Bld.Spor'un şampiyon olması, İzmirspor'u direkt düşmekten kurtardı.
İzmir'in 3 takımı içinde en altta bulunan İzmirspor, bu durumda İzmir yerel lig
2.si ile BARAJ OYNAYACAK.

7.İSCEHİSARSPOR..Afyon takımları içinde en üstte bitirdiği için BAL'da DİREKT KALDI.

8.ÇİNE MADRANSPOR: Aydın yerel lig 2.si İsabeyli Şırlan ile BARAJ OYNAYACAK.
(4-0 yendi ve BAL'da kaldı)

9.SÖKESPOR..Aydın takımları içinde en altta bitirdiği için direkt AMATÖR LİGE DÜŞTÜ.
Yerine, yerel lig 1.si İNCİRLİOVA BLD.SPOR gelecek.

10.MANİSA İL ÖZ.İDARESİ SPOR..Manisa takımları içinde en altta yer aldığı için direkt
olarak AMATÖRE DÜŞTÜ. Yerine SOMASPOR gelecek.

11.UŞAK BLD.SPOR..BAL'da direkt olarak KALDI

12.EMİRDAĞSPOR..Afyon takımları içinde orta sırada yer aldığından Afyon yerel lig 1.si
Dinar Bld.Spor ile BARAJ OYNAYACAK. (4-1 yendi ve BAL'da kaldı)

13.UŞAK İL ÖZEL İDARESPOR..Kesin düşme hattı olan son iki içinde yer aldığı için,
BAL'dan DİREKT DÜŞTÜ. Yerine TURAN İDMANYURDU gelecek.

14.AFYONKARAHİSARSPOR..Ligin son sırasında..Direkt düştü. Devre arası ligden çekildi.
Afyon ili BAL liggi kontenjanı aslen 2 idi. 3.ligden düşmeler sebebiyle 2012-2013
sezonunda BAL'da otomatik 3 takım temsil etmiş oldu. Şimdi  Afyonkarahisarspor'un düşmesiyle
fazlalık gitti. Yerine takım gelmeyecek.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

BU GRUBUN BARAJ MAÇLARI:

EMİRDAĞSPOR(Bal) - DİNAR BLD.SPOR(Yerel) : 4-1
28.Nisan.'13 Pazar - Afyon Atatürk Stadı - 16.00)
(Emirdağspor 0-1 mağlup başladığı maçı, 4 gol atarak bitirdi ve BAL'da KALDI)

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

AYDIN ÇİNE MADRAN(Bal) - İSABEYLİ ŞIRLAN(Yerel) : 4-0
04.Mayıs.'13 - Aydın Adnan Menderes - 16.00)
(Çine Madran BAL'da KALDI)

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

SALİHLİ BLD.SPOR(Bal) - ALAŞEHİR BLD.SPOR(Yerel): 1-1 (Uzatma: 4-1)
08.Mayıs.'13 Çarşamba - Akhisar İlçe Stadı - 17.00)
(Salihli Bld.BAL'da KALDI)

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

İZMİRSPOR(Bal) - ÖDEMİŞ BLD.SPOR(Yerel) : 1-0
(18.Mayıs.'13 Cumartesi - Alsancak Stadı - 16.00)
(İzmirspor BAL'da kaldı)

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

10.GRUP:

Bu grup da yukardakiler gibi 14 takımlı...Temsil eden takımlar:

4 İSTANBUL: Çıksalın - Çatalcaspor - Dikilitaş - İstanbulspor Kulübü
3 SAKARYA: Adapazarıspor - AS Akyazıspor - Kocaalispor
3 KÜTAHYA: Kütahyaspor - Sera Şekerspor - Dumlupınar Üniversitesispor
2 ESKİŞEHİR: Sağlıkspor - Demirspor
2.DÜZCE: Beyköy Bld.Spor - Akçakocaspor


O G B M A Y AV P
1.ÇIKSALIN
(3.lige çıktı)
26 16 6 4 48 21 27 54
2.BEYKÖY BLD
(Direkt kaldı)
26 14 9 3 47 25 22 51
3.KÜTAHYASPOR
(Direkt kaldı)
26 13 8 5 40 23 17 47
4.ADAPAZARI
(Direkt kaldı)
26 13 8 5 43 27 16 47
5.AKÇAKOCA
(Barajdan kaldı)
26 13 5 8 28 20 8 44
6.ESK.SAĞLIK
(Direkt kaldı)
26 9 6 11 24 31 -7 33
7.AS AKYAZI
(Barajdan düştü)
26 9 6 11 35 39 -4 33
8.KÜT.S.ŞEKER
(Barajdan kaldı)
26 9 6 11 30 34 -4 33
9.ÇATALCA
(Direkt kaldı)
26 8 7 11 23 26 -3 31
10.DİKİLİTAŞ
(Direkt kaldı)
26 8 6 12 33 43 -10 30
11.KÜT.DPÜSPOR
(Statüyle düştü)
26 8 6 12 23 34 -11 30
12.ESK.DEMİR
(Barajdan kaldı)
26 7 6 13 32 42 -10 27
13.KOCAALİ
(Direkt düştü)
26 6 5 15 16 41 -25 23
14.İST.SPOR BAL
(Direkt düştü)
26 4 6 16 30 46 -16 18

LİGDE ALDIĞI SIRALAMAYA GÖRE İNCELEME:

(NOT:İstanbul, 2012-2013 sezonunda 13 takımla temsil edildi. Asıl kontenjanı 12 takım
olduğundan 1 fazla takım atılacak ve 12 takım olarak temsil edilecek. 3.ligden
beklenmedik düşmeler olursa yine kontenjan fazlası devam edecek)

1.ÇIKSALINSPOR.. Şampiyon oldu, 3.lige çıktı.Yerel ligden bir takım yerine gelecek.

2.BEYKÖY BLD.SPOR: BAL'da DİREKT KALDI.

3.KÜTAHYASPOR: BAL'da DİREKT KALDI.

4.ADAPAZARISPOR..BAL'da DİREKT KALDI

5.AKÇAKOCASPOR: Düzce yerel amatör 1.si DÜZCESPOR ile BARAJ oynayacak.
(5-3 yendi ve BAL'da kaldı)

6.ESK.SAĞLIKSPOR...BAL'da DİREKT KALDI

7.AS AKYAZISPOR..Sakarya takımları içinde orta sırada kaldı.Yerel 2.ile BARAJ OYNAYACAK
(AS Akyazı barajda Karasuspor'a 2-1 yenilerek elendi ve Sakarya amatör ligine düştü)

8.SERA ŞEKERSPOR..Kütahya takımları içinde orta sırada kaldı. Yerel 2.ile BARAJ OYNAYACAK
(2-0 yendi ve BAL'da kaldı)

9.ÇATALCASPOR: BAL'da DİREKT KALDI.

10.DİKİLİTAŞ..BAL'da DİREKT KALDI.

11.DPÜ SPOR..Kütahya takımları içinde sonuncu olarak DİREKT AMATÖRE DÜŞTÜ.
Yerine yerel lig 1.si ÖZEL İDARE KÖY HİZMETLERİ SPOR geldi.

12.ESK.DEMİRSPOR..Yerel lig 1.si KIRKA BORAKSSPOR ile BARAJ Oynayacak.         
(8-0 yendi ve BAL'da kaldı)


13.KOCAALİSPOR: Sakarya takımları içinde kırmızı hatta kaldı ve DİREKT OLARAK amatöre düştü.
Yerine Sakarya yerel 1.si SERDİVANSPOR gelecek.

14.İSTANBULSPOR KULÜBÜ..Kırımızı hat olan son ikide kalarak doğrudan AMATÖRE DÜŞTÜ.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

BU GRUBUN BARAJ MAÇLARI:

ESK.DEMİRSPOR(Bal) - ESK.KIRKA BORAKSSPOR(Yerel) : 8-0
28.Nisan.'13 Pazar - Esk.Abdurrahman Temel Suni Çim - 16.00)
(ESK.DEMİRSPOR BAL'da KALDI)

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

AS AKYAZISPOR(Bal) - KARASUSPOR(Yerel) : 1-2
30.Nisan.'13 Salı - 16.00 - Sakarya Atatürk Stadı
(AS AKYAZI BAL'dan DÜŞTÜ)

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

AKÇAKOCASPOR(Bal) - DÜZCESPOR(Yerel) : 5-3 (Pen.)
04.Mayıs.'13 Cumartesi - Bolu Atatürk Stadı - 16.00
81'de Düzce 1-0 yaptı. 90+3'te 1-1 oldu. Normal süre ve uzatma 1-1 bitti.
Penaltılarda Akçakoca 4-2 üskünlük sağladı. (Akçakoca BAL'da KALDI)

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

KÜT.SERA ŞEKERSPOR(Bal) - KÜT.EVLİYA ÇELEBİ DEV.HASTANESİSPOR(Yerel) : 2-0
04.Mayıs.'13 Cumartesi - 17.00 - Asım Alkış Suni Çim Saha
(Sera Şekerspor BAL'da KALDI)

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

11.GRUP:

Grupta 14 takım var...Temsil eden takımlar:

5 İSTANBUL: Tuzlaspor - Sultangazi - Sultanbeyli Bld - İncirli - Bağcılar
3 KOCAELİ: Suadiye Bld. - İzmit Çenesuyu Plajyoluspor - Körfez Bld.Hereke Yıldızspor
3 KIRKLARELİ: Lüleburgaz - Babaeski - Kırklareli Sanayispor
2 TEKİRDAĞ: Tekirdeğspor - Çerkezköyspor
1 EDİRNE: Edirne Gençlik ve Spor

* NOT:Kocaeli'nin kontenjanı 4..Bu sezon 3 takım katıldı.
2013-2014 sezonunda Kocaeli kontenjanı tamamlayacak + Gebzespor da fazladan gelecek

O G B M A Y AV P
1.TUZLASPOR
(3.lige çıktı)
26 17 6 3 51 17 34 57
2.TEKİRDAĞ
(Direkt kaldı)
26 17 4 5 55 26 29 55
3.SULTANGAZİ
(Direkt kaldı)
26 15 7 4 52 26 26 52
4.SUL.BEYLİ BLD
(Barajdan kaldı)
26 15 5 6 53 23 30 50
5.EDİRNE GENÇ
(Direkt kaldı)
26 12 7 7 43 26 17 43
6.LÜLEBURGAZ
(Direkt kaldı)
26 10 7 9 37 38 -1 37
7.BABAESKİ
(Barajdan kaldı)
26 9 9 8 32 29 3 36
8.HEREKEYILDIZ
(Direkt kaldı)
26 9 9 8 35 34 1 36
9.İNCİRLİ
(Statüyle düştü)
26 10 5 11 42 47 -5 35
10.BAĞCILAR
(Statüyle düştü)
26 8 6 12 40 44 -4 30
11.ÇERKEZKÖY
(Barajdan kaldı)
26 7 7 12 33 43 -10 28
12.SUADİYE BLD
(Direkt kaldı)
26 6 7 13 37 50 -13 25
13.K.ELİ SANAYİ
(Direkt düştü)
26 3 4 19 21 68 -47 13
14.Ç.SUYU P.YOLU
(Direkt düştü)
26 1 3 22 9 69 -60 6



LİGDEKİ SIRALAMALARINA GÖRE İNCELEME:


1.TUZLASPOR..
Şampiyon oldu ve 3.lige ÇIKTI. Yerine yerelden 1 takım gelecek.

2.TEKİRDAĞSPOR..BAL'da DİREKT KALDI.

3.İST.SULTANGAZİ..BAL'da DİREKT KALDI.

4.İST.SULTANBEYLİ BLD.SPOR..İstanbul yerel ligden İfaspor ile BARAJ OYNAYACAK.
(3-2 yendi ve BAL'da kaldı)

5.EDİRNE SPOR GENÇLİK..BAL'da DİREKT KALDI..

(Edirne ili; 2012-2013 sezonu 2 olan kontenjanını dolduramadı. 1 takımla temsil etti.
Edirne Spor Gençlik takımı gelecek sezon BAL'a devam ederken Yerel Lig 1.si KEŞANSPOR da
Direkt olarak BAL ligine gelecek.)

6.KIRKLARELİ LÜLEBURGAZSPOR..BAL'da DİREKT KALDI

7.KIRKLARELİ BABAESKİSPOR..Yerel lig 1.si BÜYÜK KARIŞTIRANSPOR ile BARAJ OYNAYACAK
(3-0 yendi ve BAL'da kaldı)

8.KÖRFEZ BLD.HEREKE YILDIZSPOR..BAL'da DİREKT KALDI

9.İST.İNCİRLİSPOR..BAL'dan DİREKT AMATÖRE DÜŞTÜ.

10.İST.BAĞCILAR..BAL'dan DİREKT AMATÖRE DÜŞTÜ.

11.TEKİRDAĞ ÇERKEZKÖYSPOR..Yerel lig 1.si ÇORLU G.BİRLİĞİ ile BARAJ OYNAYACAK
(3-0 yendi ve BAL'da kaldı)

12.KOCAELİ SUADİYE BLD.SPOR... BAL'da DİREKT KALDI
* Kocaeli kontenjanını tam değerlendirmediği için BAL'da kaldı.

13.KIRKLARELİ SANAYİSPOR..
Son iki sıra içinde yer aldığı için DİREKT AMATÖRE DÜŞTÜ.
Kırklareli ili, bir fazla kontenjan kullandığı için, 2013-2014 sezonu 2 kontenjana döneceağinden
Sanayispor'un yerine takım gelmeyecek.

14.İZMİT ÇENESUYU PLAJYOLUSPOR...Ligi sonuncu bitirdi.Lig bitmeden çekildi.AMATÖRE DÜŞTÜ.
Yerine Kocaeli amatör lig 1.si ÇAYIROVASPOR gelecek. Aynı zamanda kontenjanı tamamlamak için
İZMİT BLD.SPOR da otomatik olarak BAL ligine gelecek..

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

BU GRUBUN BARAJ MAÇLARI:

KIRKLARELİ BABAESKİSPOR(Bal) - KIRKLARELİ BÜYÜK KARIŞTIRANSPOR(Yerel) : 3-0
28.Nisan.'13 Pazar - 14.00 - Lüleburgaz 8 Kasım Stadı
(Kırklareli Babaeskispor BAL'da KALDI)

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

TEKİRDAĞ ÇERKEZKÖYSPOR(Bal) - ÇORLU G.BİRLİĞİ(Yerel) : 3-0
28.Nisan.'13 Pazar - Tekirdağ Namık Kemal Stadı - 14.30
(Çerkezköyspor BAL'da KALDI)

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

İST.SULTANBEYLİ BLD.SPOR(Bal) - İst.İFASPOR(Yerel) : 3-2
(11.Mayıs.'13 Cumartesi - 15.00 - Selimiye Sahası)
(Sultanbeyli Bld. BAL'da KALDI)

 

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

1.GRUP:

Grupta 15 takım var.. Temsil eden Takımlar:

3 TRABZON : Düzyurtspor - Araklı - A.Sebatspor
2 RİZE : Çayeli - Kalkandere
2 KARS : Karsspor - Sarıkamış Esnafspor (Kars, 1 fazla kontenjan kullandı)
1 AĞRI : Patnos Gençlik
1 BAYBURT : Bayburt Grup Öz.İd.Gençlik ve Spor
1 IĞDIR : Iğdır Üniversitesi
1 ERZİNCAN : Erzincanspor
1 GÜMÜŞHANE : Kelkit Hürriyetspor
1 ERZURUM : Yakutiyespor
1 ARDAHAN : Ardahanspor
1 ARTVİN : Arhavispor

*Trabzon ilinin asıl kontenjanı 3'tür. Düşmeler sebebiyle bu sezon 5 takımla katıldı.(2 ayrı grupta)..
2013-2014 sezonu yeniden 3'e inecek. ama bu defa da 3.ligden Trab.Beşikdüzü
düştüğü için 2013-2014 sezonunda 4 takımla temsil edilecek.


O G B M A Y AV P
1.DÜZYURT
(3.lige çıktı)
28 21 4 3 70 18 52 67
2.ÇAYELİ
(Direkt kaldı)
28 18 7 3 60 23 37 61
3.BAYBURT GRUP
(Barajdan kaldı)
28 19 2 7 66 25 41 59
4.KALKANDERE
(Barajdan kaldı)
28 16 6 6 54 28 26 54
5.ARHAVİ
(Barajdan kaldı)
28 12 8 8 36 22 14 44
6.YAKUTİYE
(Barajdan kaldı)
28 12 6 10 45 35 10 42
7.ARAKLI
(Barajdan düştü)
28 12 5 11 31 35 -4 41
8.A.SEBAT
(Statüyle düştü)
28 11 6 11 44 37 7 39
9.KARSSPOR
(Barajdan kaldı)
28 9 6 13 35 36 -1 33
10.ERZİNCAN
(Barajdan kaldı)
28 9 5 14 40 48 -8 32
11.K. HÜRRİYET
(Barajdan kaldı)
28 8 6 14 29 38 -9 30
12.PATNOS GENÇ
(Barajdan kaldı)
28 8 5 15 34 52 -18 29
13.S.ESNAF
(Statüyle düştü)
28 7 8 13 30 53 -23 29
14.IĞDIR ÜNİV.
(Direkt düştü)
28 8 4 16 42 66 -24 28
15.ARDAHAN
(Direkt düştü)
28 0 2 26 16 116 -100 2

BU GRUBUN BARAJ MAÇLARI:

BAYBURT GRUP İL ÖZ.İD.GENÇLİK(Bal) - BAYBURT BLD.(Yerel) : 2-0
(12.Mayıs.'13 Pazar - Bayburt Genç Osman Sent.Saha - 14.00)
(Bayburt Grup BAL'da KALDI)

ERZİNCANSPOR(Bal) - TERCAN 17 ŞUBAT(Yerel) : 2-0
(12.Mayıs.'13 Pazar - Erzincan 13 Şubat Stadı - 15.00)
(Erzincanspor BAL'da KALDI)

RİZE KALKANDERESPOR(Bal) - RİZE TELEKOMSPOR(Yerel) : 1-0
(11.Mayıs.'13 Cumartesi - Rize Ekrem Orhon Sahası - 15.00)
(Kalkandere BAL'da kaldı)

ARTVİN ARHAVİSPOR(Bal) - ARTVİN 7 MARTSPOR(Yerel) : 2-1
(12.Mayıs.'13 Pazar - 12.00 - Artvin Şehir Stadı)
(Arhavispor BAL'da KALDI)

ERZURUM YAKUTİYESPOR(Bal) - PALANDÖKEN(Yerel) : 1-0
(18.Mayıs.'13 Cumartesi - 14.00 - Erzurum Kazım Karabekir Stadı)
(Yakutiye BAL'da kaldı)

TRAB.ARAKLISPOR(Bal) - BEŞİRLİSPOR(Yerel) : 1-2
(18.Mayıs.'13 Cumartesi - Ahmet Suat Özyazıcı Sahası - 14.00)
(Araklı BAL'dan DÜŞTÜ)

KARSSPOR(Bal) - KAĞIZMANSPOR(Yerel): 5-0
(26.Mayıs.'13 Pazar - Kars Şehir Stadı - 14.00)
(Karsspor BAL'da KALDI)

GÜMÜŞHANE KELKİT HÜRRİYETSPOR(Bal) - GÜMÜŞHANE TELEKOM(Yerel) : 5-0
(18.Mayıs.'13 Cumartesi - Gümüşhane Yenişehir Sahası - 15.30)
(Kelkit Hürriyet BAL'da kaldı)

AĞRI PATNOS GENÇLİK SPOR(Bal) - DOĞUBAYAZIT BLD.SPOR(Yerel) : 2-0
(12.Mayıs.'13 - Ağrı Şehir Stadı - 14.00)
(Patnos Gençlikspor BAL'da KALDI)

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

3.GRUP:

* Bu grupta 15 takım var. İlleri Temsil Eden Takımlar:

4 SAMSUN : 1930 Bafraspor - Atakum Bld.Spor - Çarşambaspor - Dikbıyık Bld.Spor
(3 kontenjanı vardı.Düşme sebebiyle bu sezonluk 4 takımla katılmış oldu.)
(2013-2014 sezonunda 3 takımla temsil edilecek)

2 TRABZON : Yomraspor - İdmangücüspor
(3 kontenjanı vardı.Düşmeler sebebiyle bu sezon 5 takımla katılmış oldu.)
(Diğer 3 takım 1.Gruptaydı..2013-2014 sezonunda 3 takım katılacak)

2 ORDU : Fatsa Bld. - Altaş Soyaspor
2 GİRESUN : Bulancak Bld - Öz Espiye Bld.Spor
2 SİVAS : Zara Bld. - Sivas İl Özel İdaresi Spor
1 TOKAT : Erbaa Güreş İhtisasspor
1 SİNOP : Ayancıkspor
1 AMASYA : Yeni Amasyaspor


O G B M A Y AV P
1.1930 BAFRA
(3.Lige çıktı)
28 17 8 3 63 34 29 59
2.ZARA BLD
(Direkt kaldı)
28 16 8 4 50 20 30 56
3.BULANCAK BLD
(Direkt kaldı)
28 17 4 7 48 22 26 55
4.FATSA BLD
(Direkt kaldı)
28 14 8 6 42 26 16 50
5.ATAKUM BLD
(Direkt kaldı)
28 12 11 5 30 20 10 47
6.YENİAMASYA
(Barajdan düştü)
28 14 5 9 53 24 29 47
7.YOMRASPOR
(Barajdan kaldı)
28 13 7 8 42 33 9 46
8.ÇARŞAMBA
(Barajdan kaldı)
28 12 7 9 39 36 3 43
9.ALTAŞ SOYA
(Barajdan kaldı)
28 10 7 11 29 26 3 37
10.TRAB. İ.GÜCÜ
(Statüyle düştü)
28 9 3 16 21 45 -24 30
11.ÖZESPİYE BLD
(Barajdan kaldı)
28 8 7 13 41 45 -4 28
12.ERBAA GÜREŞ
(Barajdan kaldı)
28 8 3 17 30 50 -20 27
13.AYANCIK
(Barajdan kaldı)
28 7 3 18 33 55 -22 24
14.SİVAS ÖZ.İD.
(Direkt düştü)
28 6 4 18 20 51 -31 22
15.DİKBIYIK BLD
(Direkt düştü)
28 3 3 22 26 80 -54 12

* 1930 Bafraspor'un yerine yerel 1.si takım direkt gelir.

Ceza Puanı Alan Takımlar

Takım Adı CezaPuanı
ÖZ ESPİYE BELEDİYE SPOR 3

BU GRUBUN BARAJ MAÇLARI:

ORDU ALTAŞ SOYASPOR(Bal) - ÜNYE BLD.SPOR(Yerel) : 3-0
(11.Mayıs.'13 Cumartesi  - Ordu 18 Eylül Stadı - 15.00)
(Altaş Soyaspor BAL'da KALDI)

YENİ AMASYASPOR(Bal) - MERZİFONSPOR(Yerel): 0-0  Uzat:0-0  Pen: 1-4
(18.Mayıs.'13 Cumartesi - Amasya 12 Haziran Stadı - 16.00)
(Yeni Amasyaspor BAL'dan düştü)

ÖZ ESPİYE BLD.SPOR(Bal) - GÖRELESPOR(Yerel): 3-3  Uzat:3-3  Pen:6-5 = 9-8
(19.Mayıs.'13 Pazar - Giresun Atatürk Stadı - 15.30)
(Öz Espiye Bld. BAL'da kaldı)

ERBAA GÜREŞ İHTİSAS SPOR(Bal) - TOKAT ÖZEL İD.SPOR(Yerel) : 2-1
(18.Mayıs.'13 Cumartesi - Tokat G.Osmanpaşa Stadı - 16.00)
(Erbaa G.İhtisas BAL'da kaldı)

TRABZON YOMRASPOR(Bal) - HEKİMOĞLU DOĞAN(Yerel) : 2-0
(16.Mayıs.'13 Perşembe - 14.00 - Ahmet Suat Özyazıcı Sahası)
(Yomraspor BAL'da KALDI)

SAMSUN ÇARŞAMBASPOR(Bal) - SAMSUN LADİK BLD.SPOR(Yerel) : 1-1  Uzat: 1-1  Pen:4-3= 5-4
(18.Mayıs.'13 Cumartesi  - 16.30 - Samsun 19 Mayıs Stadı)
(Çarşambaspor BAL'da kaldı)

SİNOP AYANCIKSPOR(Bal) - SİNOP AYANCIK BLD.SPOR(Yerel): 1-0
(12.Mayıs.'13 Pazar - Sinop Şehir Stadı - 14.30)
(Ayancıkspor BAL'da KALDI)

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

4.GRUP:

Bu grupta 15 takım var..İlleri Temsil Eden Takımlar:

2 HATAY : Payas Bld.Spor 1975 - Erzin Bld.Spor
2 MALATYA : 44 Malatyaspor - İl Özel İdarespor
2 G.ANTEP : Şahinbey Bld.Spor - Şehit Kamil Bld.Spor
2 K.MARAŞ : Elbistan Bld.Spor - Beyoğlu Spor
2 ELAZIĞ : İl Özel idarespor - Yurtbaşı Bld.Spor
2 Ş.URFA : Birecik Bld.Spor - Siverek Bld.Spor

*Hatay ili 2 kontenjandı. İskenderunspor 1967 3.ligden düştü.Seneye 3 takımla katılacak.


O G B M A Y AV P
1.PAYAS BLD
(3.lige çıktı)
28 21 7 0 59 7 52 70
2.44 MALATYA
(Direkt kaldı)
28 22 4 2 82 26 56 70
3.KADİRLİ
(Barajdan düştü)
28 17 5 6 46 25 21 56
4.ŞAHİNBEY BL
(Direkt kaldı)
28 15 4 9 49 26 23 49
5.ERZİN BLD
(Barajdan kaldı)
28 13 9 6 49 27 22 48
6.A.YAMAN BLD
(Barajdan düştü)
28 12 6 10 49 39 10 42
7.KİLİS BLD
(Barajdan kaldı)
28 12 5 11 26 26 0 41
8.Ş.KAMİL BLD
(Barajdan kaldı)
28 11 7 10 39 40 -1 40
9.ELBİSTAN BL
(Direkt kaldı)
28 9 6 13 40 35 5 33
10.BEYOĞLU
(Barajdan düştü)
28 9 3 16 38 48 -10 30
MALATYA ÖZ.İD.
(Barajdan kaldı)
27 8 5 14 31 48 -17 29
12.ELAZIĞ ÖZ.İD
(Direkt kaldı)
27 6 8 13 33 48 -15 26
13.BİRECİK BLD
(Direkt kaldı)
28 6 5 17 26 48 -22 23
14.SİVEREK BLD
(Direkt düştü)
28 4 6 18 36 60 -24 18
15.YURTBAŞI BL
(Direkt düştü)
28 3 2 23 25 125 -100 8

Ceza Puanı Alan Takımlar

Takım Adı CezaPuanı
YURTBAŞI BELEDİYESPOR 3

*Payas Bld.1975'in yerine direkt olarak Reyhanlıspor gelecek.

* PAYAS BLD.SPOR NASIL ŞAMPİYON ? Sorusunun Cevabı:

a) Aynı puana sahip takım sayısı iki ise;
I. Önce bu iki takımın kendi aralarında oynadıkları müsabakalardaki puan üstünlüğüne bakılır.
II. Kendi aralarındaki müsabakalarda puan eşitliği varsa kendi aralarındaki  müsabakalardaki
gol averajına bakılır. (Kendi aralarındaki maçlarda atılan gollerde eşitlik varsa, deplasmanda
fazla gol atan takım üstün sayılmaz.)
III. Yukarıdaki bu şartlara rağmen eşitlik devam ediyorsa
hükmen yenilgisi olmayan takım üstün sayılır.

*NOT:44 Malatyaspor, 1 maçında hükmen mağlup sayıldığı için kaybediyor....

 

BU GRUBUN BARAJ MAÇLARI:

ADIYAMAN BLD.SPOR(Bal) - ADIYAMAN İL ÖZEL İDARE(Yerel) : 1-2
(09.Mayıs.'13 Perşembe - Adıyaman Atatürk Stadı - 15.30)
(Adıyaman Bld.Spor BAL'dan DÜŞTÜ)

KİLİS BLD.SPOR(Bal) - ELBEYLİ(Yerel) : 3-0
(18.Mayıs.'13 Cumartesi - Kilis Şehir Stadı - 16.00)
(Kilis Bld.BAL'da KALDI)

MALATYA İL ÖZEL İDARE(Bal) - TECDESPOR(Yerel): 1-0
(26.Mayıs.'13 Pazar - Malatya İnönü Stadı - 15.00)
(Malatya Öz.İdare BAL'da KALDI)

KADİRLİSPOR(Bal) - OSMANİYE ÖZEL İDARESPOR(Yerel):0-0  Uzat:0-0  Pen:2-4
(19.Mayıs.'13 Pazar - Osmaniye 7 Ocak Stadı - 16.00)
(Kadirlispor BAL'dan düştü)

HATAY ERZİN BLD.SPOR(Bal) - HATAY KARAYILAN BLD.SPOR(Yerel):0-0  Uzat:0-0  Pen:3-1
(20.Mayıs.'13 Pazartesi - 15.00 - Hatay Atatürk Stadı)
(Erzin Bld. BAL'da kaldı)

G.ANTEP ŞEHİT KAMİL BLD.(Bal) - G.ANTEP SAKICI İNŞAAT ŞENYURT(Yerel) : 1-0
(12.Mayıs.'13 Pazar - Kamil Ocak Stadı - 16.00)
(Şehit Kamil BAL'da KALDI)

K.MARAŞ BEYOĞLU SPOR(Bal) - K.MARAŞ TÜRKOĞLU BLD.(Yerel 1.) : 1-1 (Pen:1-3)=2-4
(11.Mayıs.'13 Cumartesi - K.Maraş Patıpark Sahası - 15.00)
(Beyoğluspor BAL'dan DÜŞTÜ)

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

5.GRUP:

Bu grupta 15 takım var..İllerini temsil eden takımlar:

3 KONYA : Sarayönü Bld.Spor - Çatalhüyük Çumra Bld.Spor - Selçuklu Bld.Spor
3 ADANA : Ceyhanspor - Alpin Pozantı Gençlik ve Spor - Gençlerbirliği
3 MERSİN : Toroslar Bld.Spor - Büyükşehir Bld.Meskispor - Akdeniz Bld.Spor
2 KAYSERİ :
Yolspor - Kocasinan Şimşekspor
1 AKSARAY : 68 Yeni Aksaray Spor
1 NEVŞEHİR : Nevşehir Spor Gençlik
1 KARAMAN : Karaman Bld.Spor
1 NİĞDE : Niğde Bld.Spor


O G B M A Y AV P
1.68 Y.AKSARAY
(3.lige çıktı)
28 19 7 2 52 12 40 64
2.SARAYÖNÜ BL
(Direkt kaldı)
28 19 6 3 62 25 37 63
3.NİĞDE BLD
(Barajdan kaldı)
28 18 8 2 51 18 33 62
4.TOROSLAR BL
(Direkt kaldı)
28 15 4 9 47 36 11 49
5.Ç.ÇUMRA BLD
(Barajdan kaldı)
28 13 6 9 29 26 3 45
6.CEYHANSPOR
(Direkt kaldı)
28 12 9 7 36 24 12 45
7.KARAMAN BL
(Barajdan kaldı)
28 13 5 10 35 24 11 44
8.MERSİN B.Ş.
(Barajdan kaldı)
28 13 3 12 31 28 3 42
9.AKDENİZ BL
(Statüyle düştü)
28 10 6 12 31 40 -9 36
10.NEVŞEHİR
(Barajdan kaldı)
28 9 6 13 32 37 -5 33
11.SELÇUKLU BL
(Statüyle düştü)
28 6 7 15 24 35 -11 25
12. POZANTI
(Barajdan kaldı)
28 6 7 15 32 49 -17 25
13.KAY.YOL
(Direkt kaldı)
28 4 6 18 32 61 -29 18
14.K.ŞİMŞEK
(Direkt düştü)
28 5 3 20 16 58 -42 18
15.ADANA G.B.
(Direkt düştü)
28 5 3 20 22 59 -37 18

BU GRUBUN BARAJ MAÇLARI:

NİĞDE BLD.SPOR(Bal) - BOR BLD.SPOR(Yerel 1.) : 3-1
(12.Mayıs.'13 Pazar - Niğde 5 Şubat Stadı - 15.30)
(Niğde Bld. BAL'da KALDI)

KONYA ÇATALHÜYÜK ÇUMRA BLD.SPOR(Bal) - BEYŞEHİR BLD.SPOR(Yerel 2.): 4-0
(15.Mayıs.'13 Çarşamba - Cumhuriyet Çim Saha - 15.00)
(Ç.Hüyük Çumra Bld. BAL'da KALDI)

KARAMAN BLD.SPOR(Bal) - KARAMAN BAŞAKSPOR(Yerel 1.) : 3-0 (Hük.)
(07.Mayıs.'13 Salı - Karaman K.Kaynaş Stadı - 14.30)
(Karaman BLd. BAL'da KALDI)

MERSİN B.Ş.BLD.MESKİSPOR(Bal) - MEZİTLİ BLD.SPOR(Yerel 2.) : 2-1
(12.Mayıs.'13 Pazar - Silifke İlçe Sahası - 16.00)
(B.Ş.Belediye Meski BAL'da KALDI)

NEVŞEHİR SPOR GENÇLİK(Bal) - NEVŞEHİR KAPADOKYA GÖREME(Yerel 1.): 5-1
(12.Mayıs.'13 Pazar - Nevşehir Gazi Stadı - 15.00)
(Nevşehir Spor Gençlik BAL'da KALDI)

ADANA ALPİN POZANTI GENÇLİK ve SPOR(Bal) - YENİBEYGÜCÜ(Yerel 2.) : 3-2
(14.Mayıs.'13 Salı - 16.00 - Adana 5 Ocak Stadı)
(Pozantı Gençlik BAL'da KALDI)

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

7.GRUP:

Bu grupta 15 takım yer alıyor...İllerini temsil eden takımlar:

4 ANTALYA : Muratpaşa Bld.Spor - Kumluca Bld.Spor - Kepez Bld.Spor - Manavgat Bld.Spor
(antalya'nın kontenjanı 3..Düşme sebebiyle bu sezon 4 takım vardı.)

3 İZMİR : Bozyaka Yeşiltepespor - Çiğli Bld.Spor - Yeşilovaspor
3 DENİZLİ : Kızılcabölükspor - Sarayköy Spor - Konakspor
2 MUĞLA : Bodrum Bld.Bodrumspor - Muğlaspor
2 ISPARTA : İl Özel İdarespor - Gönenspor
1 BURDUR : Bucak Bld.Oğuzhanspor

* Isparta'nın 2 kontenjanı vardı. Önümüzdeki sezon Emrespor 3.ligden geldi. 3 takımla katılacak.


O G B M A Y AV P
1.KIZILCABÖLÜK
(3.lige çıktı)
28 20 6 2 73 18 55 66

2.B. B.BODRUM
(Direkt kaldı)

28 19 6 3 71 19 52 63
3.B.YAKA Y.TEPE
(Direkt kaldı)
28 19 6 3 66 18 48 63
4.ÇİĞLİ BLD
(Barajdan kaldı)
28 18 6 4 75 27 48 60
5.SARAYKÖY
(Direkt kaldı)
28 14 6 8 60 41 19 48
6.MURATPAŞA BL
(Direkt kaldı)
28 13 6 9 60 39 21 45
7.KUMLUCA BLD
(Barajdan kaldı)
28 13 5 10 46 36 10 44
8.KEPEZ BLD
(Statüyle düştü)
28 10 13 5 46 23 23 43
9.MUĞLASPOR
(Barajdan kaldı)
28 12 2 14 50 40 10 38
10.MANAVGAT BL
(Statüyle düştü)
28 8 9 11 47 48 -1 33
11.B.OĞUZHAN
(Barajdan kaldı)
28 8 8 12 46 40 6 32
12.YEŞİLOVA
(Statüyle düştü)
28 4 10 14 26 37 -11 22
13.ISP.ÖZ İD.
(Direkt kaldı)
28 5 4 19 24 81 -57 19
14.GÖNEN
(Direkt düştü)
28 2 3 23 11 150 -139 9
15.KONAK
(Direkt düştü)
28 0 0 28 0 84 -84 0

* Denizli ilinden iki düşen takımın yerine direkt olarak Denizli İl Öz.id.Spor ile Akalanspor gelecek.
* İzmir yerel ligden 1 takım direkt olarak çıkacak.
* Antalya'dan Yeni Kemer Bld.Spor direkt olarak gelecek.
*Isparta'dan Ispartaspor direkt olarak gelecek.

BU GRUBUN BARAJ MAÇLARI:

İZMİR ÇİĞLİ BLD.SPOR(Bal) -  İZMİR NARLIDERE BLD(Yerel) : 1-0
(05.Haziran.'13 Çarşamba - 17.00 / Alsancak Stadı)
(Çiğli Bld.Spor BAL'da KALDI)

ANT.KUMLUCA BLD.SPOR(Bal) - ANT.ÖZ.İDARESPOR(Yerel 2.): 1-1  Uzt: 1-1  Pen:4-2=5-3
(12.Mayıs.'13 Pazar - 17.00 - Akdeniz Üniv.Stadı)
(Kumluca Bld. BAL'da KALDI)

MUĞLASPOR(Bal) - ORTACA BLD.SPOR(Yerel 1.) : 1-0
(12.Mayıs.'13 Pazar - Muğla Atatürk Stadı - 16.00)
(Muğlaspor BAL'da KALDI)

BURDUR BUCAK BLD.OĞUZHAN(Bal) - YENİ BURDURSPOR(Yerel 1.): 2-1
(12.Mayıs.'13 Pazar - Burdur Atatürk Stadı - 16.00)
(Bucak Bld. BAL'da KALDI)

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

9.GRUP:

Bu grupta 15 takım var...İllerini temsil eden takımlar:

4 İSTANBUL : Vefa - B.Çekmecespor - K.Çekmecespor - Beykoz 1908
4 BURSA : Yenişehir BLd. - Merinos AŞ. - Kestel Bld - Mudanyaspor
3 BALIKESİR : Ayvalıkgücü Bld.Spor - Balıkesir Bld.Spor - Gönen Bld.Spor
2 YALOVA : Armutlu Bld.Spor - Altınova Bld.Spor
ÇANAKKALE : Bozcaadaspor - Bigaspor

O G B M A Y AV P
1.AYVALIK BLD
(3.lige çıktı)
28 19 3 6 50 22 28 60
2.VEFASPOR 
(Direkt kaldı)
28 15 7 6 50 25 25 52
3.YENİŞEHİR BL
(Direkt kaldı)
28 12 10 6 41 31 10 46
4.B.MERİNOS
(Barajdan kaldı)
28 13 7 8 42 28 14 46
5.KESTEL BLD
(Barajdan kaldı)
28 13 6 9 40 33 7 45
6.BOZCAADA
(Direkt kaldı)
28 11 8 9 41 39 2 41
7.BALIKESİR BLD
(Direkt kaldı)
28 11 7 10 29 34 -5 40
8.ARMUTLU BLD
(Direkt kaldı)
28 10 7 11 34 38 -4 37
9.BİGASPOR
(Barajdan düştü)
28 10 6 12 45 53 -8 36
10.ALTINOVA BL
(Barajdan düştü)
28 7 12 9 35 43 -8 33
11.B.ÇEKMECE
(Barajdan kaldı)
28 7 11 10 33 41 -8 32
12.KÇEKMECE
(Barajdan düştü)
28 8 6 14 28 42 -14 30
13.GÖNEN BLD
(Barajdan düştü)
28 6 11 11 30 36 -6 29
14.MUDANYA
(Direkt düştü)
27 4 10 13 21 42 -21 22
15.BEYKOZ
(Direkt düştü)
27 5 3 19 29 47 -18 18

* B.Merinos - Yenişehir Bld = Yenişehir'in ikili averajı iyi olduğu için 3.sırada yer aldı.
* Şampiyon Ayvalık'ın yerine direkt olarak Yerel 1.Erdekspor geliyor.
* Direkt düşen Bursa Mudanya'nın yerine de Yerel 1.İnegöl Gençlergücü direkt geliyor.

BU GRUBUN BARAJ MAÇLARI:

BURSA MERİNOS AŞ(Bal) - İZNİKSPOR(Yerel 3.) : 2-0
(12.Mayıs.'13 Pazar - Bursa Demirtaş Suni Çim - 17.00)
(Merinos BAL'da KALDI)

BURSA KESTEL BLD.SPOR(Bal) - BURSA MUDANYA BURGAZ(Yerel 2.) : 1-0
(12.Mayıs.'13 Pazar - Bursa Merinos Suni Çim - 17.00)
(Kestel Bld. BAL'da KALDI)

ÇANAKKALE BİGASPOR(Bal) - ÇANAKKALE YENİ ÇANSPOR(Yerel 1.) : 2-3
(12.Mayıs.'13 Pazar - Çanakkale 18 Mart Stadı - 15.30)
(Bigaspor BAL'dan DÜŞTÜ)

YALOVA ALTINOVA BLD.(Bal) - YALOVASPOR(Yerel 1.): 1-1 Uzt: 2-2  Pen:2-4 = 4-6
(12.Mayıs.'13 Pazar - Yalova Atatürk Stadı - 14.30)
(Altınova Bld. BAL'dan DÜŞTÜ)

İST. BÜYÜKÇEKMECE(Bal) - İST.FERİKÖY(Yerel) : 2-1
(10.Mayıs.'13 Cuma - İst.Selimiye Suni Çim Sahası - 15.00)
(B.Çekmece BAL'da KALDI)

İST. KÜÇÜKÇEKMECE(Bal) - İST.SELİMİYE(Yerel) : 0-4
(11.Mayıs.'13 Cumartesi - Merkezefendi Sahası - 14.30)
(K.Çekmece BAL'dan DÜŞTÜ)

BALIKESİR GÖNEN BLD.(Bal) - BALIKESİR EDREMİT BLD.(Yerel 2.) : 1-2
(12.Mayıs.'13 Pazar - Balıkesir Atatürk Stadı - 16.00)
(Gönen Bld. BAL'dan DÜŞTÜ)

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

SONUÇ OLARAK;

Türkiye Futbol Federasyonu Bölgesel Amatör Lig'de 2012-2013 sezonu tamamlandı.
Profesyonel takımı olmayan 28 ilde futbol heyecanını yaşatarak çok önemli bir boşluğu
dolduran BAL'da 78 ilimizden 160 takım mücadele etti. Maçlar sonucunda;
Düzyurtspor, Yeni Diyarbakırspor, 1930 Bafraspor, Payas Belediyespor 1975,
68 Yeni Aksarayspor, Adliyespor, Kızılcabölükspor, Balçova Belediyespor, Ayvalıkgücü Bld.
Çıksalınspor, Tuzlaspor, takımları Spor Toto 3. Lig'e yükseldi.

BAL'da bu sezon 13 takımla temsil edilen İstanbul'u, 6 takımlı İzmir,  5 takımlı Trabzon ve
4'er takımlı Bursa, Ankara, Antalya, Samsun ve Diyarbakır ile Kocaeli takip etti.
12 il 3 takımla, 22 il 2 takımla ve 36 il 1 takımla temsil edildi.

BAL'da 11 grupta toplam 2120 müsabaka oynandı. 160 takım içinde en başarılı kulüp,
4. Grup'ta oynadığı 28 maçta topladığı 70 puanla ligi namağlup olarak bitiren Payas
Belediyespor 1975 oldu.

Toplam bin 249 kırmızı kartın görüldüğü BAL'da Emirdağspor ve Büyükçekmecespor takımları
17'şer kırmızı kart ile en fazla kırmızı kart gören takımlar; Zara Belediyespor ise, 1 kırmızı kartla
en centilmen takım oldu.

Toplam 5 bin 985 golün atıldığı BAL'da 82 golle en çok gol atan takım olan 44 Malatyaspor'u,
75 golle Çiğli Belediyespor ve 73 golle Kızılcabölükspor takip etti. En az gol yiyen takımlar da
7 gol ile Payas Belediyespor 1975, 12 gol ile 68 Yeni Aksarayspor ve 14 gol ile İzmir İl Özel
İdaresispor takımları oldu.

En çok gol atan futbolcular ise Bodrumspor'dan Nedim Burak Yıldırım 28 golle,
Tekirdağspor'dan Birol Öztürk ve Vefaspor'dan Oğuzhan Türmen 23'er golle
ilk üç sırayı aldı.

Genç Muratspor aldığı 6 maç saha kapatma, 1 maç seyircisiz oynama cezası ve
futbolcularının aldığı 20 men cezası ile  ligin en hırçın takımı oldu.

BAL 11 grupta tamamlanmasının ardından toplam 68 baraj müsabakası oynandı.
Bu müsabakaların 53'nü BAL takımları kazanırken 15'ni yerel lig takımları kazanarak
2013-2014 sezonunda BAL'da oynama hakkını kazandı.

Cumartesi, 26 Temmuz 2014 23:40 tarihinde güncellendi
 

ZİYARETÇİ SAYACI

BUGÜN268
DÜN548
BU HAFTA3752
BU AY13924
TOPLAM3102583

jbc vcounter

Şu An Kaç Kişiyiz

Şu anda 51 ziyaretçi çevrimiçi
Powered by ArtTree

İletişim