2012-2013 3.GRUP STATÜ, FİKSTÜR ve MAÇLAR.. (05.05.'13)
Cuma, 20 Temmuz 2012 00:55

 

Perşembe, 19 Temmuz 2012 21:48

Spor Toto 3. Ligi, bir önceki sezonun sonunda Spor Toto 2. Lig’den düşen 6 takım ile Bölgesel Amatör Lig müsabakaları sonucunda Spor Toto 3. Lige yükselen 9 takım ve Spor Toto 3. Ligi’nde yer alan 39 takımın katılımı ile toplam 54 takımdan oluşur

2012-2013 sezonundan itibaren Spor Toto 3.Ligi kulüpleri ancak 01.01.1988 ve daha sonra doğmuş olan futbolcular ile sözleşme imzalayabilirler ve müsabakalarda bu futbolcuları oynatabilirler

 

Spor Toto 3.Ligi kulüpleri ayrıca 31.12.1987 ile 31.12.1982 tarihleri arasında doğmuş en fazla 6 futbolcu ile sözleşme imzalayabilirler. Geçmiş sezonlardan sözleşmesi devam eden 31.12.1987 ile 31.12.1982 tarihleri arasında doğmuş olan futbolcular bu kontenjan dâhilinde kabul edilir

Kulüpler, müsabakalarda söz konusu 6 futbolcunun tamamını 18 kişilik müsabaka isim listesine yazabilirler. Ancak kulüpler müsabakalarda bu madde kapsamındaki 6 futbolcudan en fazla 4 tanesini aynı anda oynatabilirler

Spor Toto 3. Liginde yabancı uyruklu futbolcu oynayamaz

Spor Toto 3. Lig’de çift devreli lig müsabakaları sonunda gruplarda 16., 17. ve 18. sıraları alan 3 takım olmak üzere toplam 9 takım Bölgesel Amatör Lig’e düşerler

Spor Toto 3. Lig çift devreli lig müsabakaları sonunda gruplarda 1. sırayı alan takımlar Spor Toto 2. Lig’e yükselirler. Bu müsabakalar sonunda gruplarda 2., 3., 4. ve 5. sırayı alan takımlar, Spor Toto 2. Lig’ yükselecek son 3 takımın belirleneceği Play-Off müsabakalarına katılacak takımları oluştururlar

Play-Off’larda, her grupta grubunu 2., 3., 4. ve 5. sırada tamamlayan takımlar kura ile birbirleri ile eşleşirler

Bu maddenin 4. fıkrasında belirtilen müsabakalarda kazanan takımlar final müsabakası oynarlar. Her grupta ayrı ayrı oynanan play-off müsabakaları sonunda finalde kazanan takımlar (toplam 3 takım) Spor Toto 2. Ligine yükselirler

18'er takımlı 3 ayrı grupta yapılacak olan Spor Toto 3.Lig, 8 Eylül 2012'de başlayacak.

Ligin ilk devresi 23 Aralık 2012 tarihinde sona erecek.

3.Lig'in ikinci yarısı ise 19 Ocak 2013'te başlayacak ve 5 Mayıs 2013'te tamamlanacak

GRUBUN TAKIMLARI:

1.Altınordu

2.Arsinspor

3.Beylerbeyi

4.Çorum Bld.

5.Darıca Gençlerbirliği

6.Diyarbakırspor

7.Elazığ Bld.

8.Isparta Emrespor

9.B.Ş. Bld. Erzurumspor

10.Gümüşhane

11.K.Maraş Bld. (Sonradan 1920 Maraş Spor oldu)

12.Keçiörengücü

13.Kocaelispor

14.Maltepe

15.Mardinspor

16.Oyak Renault (Sonradan Yeşil Bursa oldu)

17.Sancaktepe Bld.

18.Yimpaş Yozgat (Sonradan Yozgatspor Ticaret Anomim oldu)

F İ K S T Ü R......................(17 Haftalık İLK YARI)

1. HAFTA (09.Eylül.'12 -16.00) 

Keçiörengücü - Diyarbakırspor :3-1

Beylerbeyi - Mardin :6-0

Emrespor - Kocaeli : 0-0

Erzurum B.Ş.Bld - Maltepe : 1-1

Sancaktepe Bld - Elazığ Bld :1-0

Darıca G.Birliği - Gümüşhane : 3-2

O.Renault - Arsin : 2-1

Yim.Yozgat - K.Maraş Bld :1-2

Altınordu - Çorum Bld : 2-0

2. HAFTA (16.Eylül.'12)

Mardin - Sancaktepe Bld :0-3

Diyarbakırspor - O.Renault :0-1

Gümüşhane - Erzurum B.Ş.Bld :0-0

Arsinr - Emrespor :1-0

K.Maraş Bld - Beylerbeyi :5-0

Çorum Bld - Darıca G.Birliği :2-1

Maltepe - Yim.Yozgat :1-3

Kocaeli - Altınordu :1-1

Elazığ Bld - Keçiörengücü :0-1

 

3.HAFTA (23Eylül.'12)

Emrespor - Diyarbakırspor :1-0

Keçiörengücü - Mardin :7-0

Yim.Yozgat - Beylerbeyi:1-0

Darıca G.Birliği - Kocaeli:2-0

O.Renault - Elazığ Bld:1-0

Maltepe - Gümüşhane :1-1

Sancaktepe Bld - K.Maraş Bld :0-3

Altınordu - Arsin:3-1

Erzurum B.Ş.Bld - Çorum Bld :2-0

 

4. HAFTA (30.Eylül.'12)

Beylerbeyi - Sancaktepe Bld:0-7

Mardin - O.Renault:0-3

Elazığ Bld - Emrespor :3-3

Kocaeli - Erzurum B.Ş.Bld :3-2

Arsin - Darıca G.Birliği :0-3

Çorum Bld - Maltepe :0-0

K.Maraş Bld - Keçiörengücü :2-3

Diyarbakırspor - Altınordu :1-2

Gümüşhane - Yim.Yozgat:1-0

 

5.HAFTA (07.Ekim.'12)

Emrespor - Mardin:3-0

Darıca G.Birliği - Diyarbakırspor :5-0

Maltepe - Kocaeli:1-0

Keçiörengücü - Beylerbeyi:1-0

Altınordu - Elazığ Bld:3-0

Yim.Yozgat - Sancaktepe Bld :2-2

Erzurum B.Ş.Bld - Arsin:2-0

O.Renault - K.Maraş Bld:0-1

Gümüşhane - Çorum Bld :1-0

 

6. HAFTA (13/14.Ekim.'12)

Kocaeli - Gümüşhane :0-2

Beylerbeyi - O.Renault:2-1

Diyarbakırspor - Erzurum B.Ş.Bld:0-1

K.Maraş Bld - Emrespor :2-1

Arsin - Maltepe :0-0

Elazığ Bld - Darıca G.Birliği :0-2

Sancaktepe Bld - Keçiörengücü :1-0

Çorum Bld - Yim.Yozgat:0-1

Mardin - Altınordu :0-7

 

7. HAFTA (21.Ekim.'12)

Darıca G.Birliği - Mardin:6-0

Yim.Yozgat - Keçiörengücü :1-1

Maltepe - Diyarbakırspor :3-0 (Hük.)

Emrespor - Beylerbeyi :1-1

Çorum Bld - Kocaeli :1-3

Erzurum B.Ş.Bld - Elazığ Bld:2-0

O.Renault - Sancaktepe Bld :0-1

Altınordu - K.Maraş Bld:2-1

Gümüşhane - Arsin:3-2

8.HAFTA (24.Ekim.'12)

Diyarbakırspor - Gümüşhane :2-4

Elazığ Bld - Maltepe :0-1

Keçiörengücü - O.Renault :2-1

Sancaktepe Bld - Emrespor :2-1

Mardin - Erzurum B.Ş.Bld:0-3

K.Maraş Bld - Darıca G.Birliği :3-4

Beylerbeyi - Altınordu :0-2

Kocaeli  - Yim.Yozgat :3-0

Arsin - Çorum Bld :1-1

 

9.HAFTA (27/28.Ekim.'12)

Maltepe - Mardin: 3-0 (Hük.) (Mardin maça gitmedi)

Çorum Bld - Diyarbakırspor :4-1

Emrespor - Keçiörengücü :0-0

Darıca G.Birliği - Beylerbeyi:4-0

Yim.Yozgat - O.Renault:2-2

Gümüşhane - Elazığ Bld :1-1

Altınordu - Sancaktepe Bld:1-1

Kocaeli - Arsin :1-1

Erzurum B.Ş.Bld - K.Maraş Bld:1-2

 

10.HAFTA (04.Kasım.'12)

Mardin - Gümüşhane :0-5

Beylerbeyi - Erzurum B.Ş.Bld:0-1

O.Renault - Emrespor :0-1

Diyarbakırspor - Kocaeli :2-2

Keçiörengücü - Altınordu :0-2

Sancaktepe Bld - Darıca G.Birliği :2-2

K.Maraş Bld - Maltepe:1-0

Arsin - Yim.Yozgat :1-0

Elazığ Bld - Çorum Bld:1-4

11.HAFTA

Çorum Bld - Mardin:5-0

Darıca G.Birliği - Keçiörengücü :2-1

Arsin - Diyarbakırspor :1-1

Maltepe - Beylerbeyi:1-2

Yim.Yozgat - Emrespor :0-1

Kocaeli - Elazığ Bld :0-0

Altınordu - O.Renault:0-0

Erzurum B.Ş.Bld - Sancaktepe Bld:2-1

Gümüşhane - K.Maraş Bld:1-0

12.HAFTA (18.Kasım.'12)

Elazığ Bld - Arsin :1-0

Beylerbeyi - Gümüşhane: 0-0

Keçiörengücü - Erzurum B.Ş.Bld:1-1

Emrespor - Altınordu :0-1

Mardin - Kocaeli :0-2

Sancaktepe Bld - Maltepe:4-0

O.Renault - Darıca G.Birliği :1-2

Diyarbakırspor - Yim.Yozgat :4-2

K.Maraş Bld - Çorum Bld:1-0

 


13.HAFTA


Arsin - Mardin :7-1

Yim.Yozgat - Altınordu :1-2

Maltepe - Keçiörengücü :1-2

Çorum Bld - Beylerbeyi: 3-2

Darıca G.Birliği - Emrespor :1-0

Erzurum B.Ş.Bld - O.Renault: 2-0

Diyarbakırspor - Elazığ Bld :0-1

Gümüşhane - Sancaktepe Bld:1-0

Kocaeli - K.Maraş Bld:0-2

14.HAFTA (02.12.'12)

K.Maraş Bld - Arsin :3-1

Keçiörengücü - Gümüşhane:1-0

Emrespor - Erzurum B.Ş.Bld:1-1

Beylerbeyi - Kocaeli:4-0

Altınordu - Darıca G.Birliği :3-0

O.Renault - Maltepe :0-1

Mardin - Diyarbakırspor :0-5

Elazığ Bld - Yim.Yozgat :1-1

Sancaktepe Bld - Çorum Bld:2-2

15.HAFTA (9.Aralık.'12)

Darıca G.Birliği - Yim.Yozgat :3-1

Çorum Bld - Keçiörengücü :1-1

Erzurum B.Ş.Bld - Altınordu :1-1

Arsin - Beylerbeyi:0-0

Maltepe - Emrespor :1-0

Mardin - Elazığ Bld:0-5

Gümüşhane - O.Renault:2-1

Kocaeli - Sancaktepe Bld:0-1

Diyarbakırspor - K.Maraş Bld:0-1

16.HAFTA (15/16.Aralık.'12)

Sancaktepe Bld - Arsin : 0-0

Emrespor - Gümüşhane :0-1

K.Maraş Bld - Elazığ Bld :1-0

Darıca G.Birliği - Erzurum B.Ş.Bld: 2-1

Keçiörengücü - Kocaeli : 3-0

Altınordu - Maltepe: 3-0

Beylerbeyi - Diyarbakırspor : 4-2

Yim.Yozgat - Mardin : 7-0

O.Renault - Çorum Bld : 1-0

 

17.HAFTA (23.Aralık.'12)

Arsin - Keçiörengücü :1-2

Erzurum B.Ş.Bld - Yim.Yozgat:1-1

Gümüşhane - Altınordu :2-0

Elazığ Bld - Beylerbeyi:2-2

Maltepe - Darıca G.Birliği :0-2

Çorum Bld - Emrespor :2-0

Kocaeli - O.Renault :0-4

Diyarbakırspor - Sancaktepe Bld:0-0

Mardin - K.Maraş Bld:0-3


O G B M A Y AV P
1.DARICA G.B. 17 14 1 2 44 16 28 43
2.ALTINORDU
17 12 4 1 35 9 26 40
3.K.MARAŞ BLD 17 13 0 4 33 14 19 39
4.GÜMÜŞHANE 17 11 4 2 27 11 16 37
5.K.ÖRENGÜCÜ 17 10 4 3 29 14 15 34
6.SANCAKTEPE BLD
17 8 6 3 28 14 14 30
7.ERZ.B.Ş.BLD
17 8 6 3 24 13 11 30
8.ÇORUM BLD 17 6 4 7 25 20 5 22
9.MALTEPE 17 6 4 7 15 19 -4 22
10.O.RENAULT 17 6 2 9 18 17 1 20
11.BEYLERBEYİ 17 5 4 8 23 31 -8 19
12.YİM.YOZGAT
17 4 5 8 24 25 -1 17
13.ISP.EMRE 17 4 5 8 13 16 -3 17
14.ARSİN 17 3 6 8 18 23 -5 15
15.ELAZIĞ BLD 17 3 5 9 15 23 -8 14
16.KOCAELİSPOR 17 4 5 8 15 26 -11 14
17.D.BAKIRSPOR 17 2 3 12 19 35 -16 6
18.MARDİNSPOR 17 0 0 17 1 80 -79 -3

Ceza Puanı Alan Takımlar

Takım Adı CezaPuanı
KOCAELİSPOR 3
DİYARBAKIRSPOR 3
MARDİNSPOR 3

------------------------------------- İLK YARI SONU------------------------------------------------

 

18.HAFTA (20.Ocak.'13)

Diyarbakırspor - K.örengücü:0-1
Mardinspor - B.Beyi:0-3
Kocaelispor - Emrespor:2-2
Maltepe - Erz.B.Ş.Bld:0-0
Elazığ Bld - Sancaktepe:1-1
Gümüşhane - Darıca:1-1
Arsin - O.Renault:0-0
K.Maraş Bld - Y.Yozgat:1-3
Çorum Bld - A.Ordu:1-2

19.HAFTA (27.01.'13)
Sancaktepe - Mardin:8-0
O.Renault - D.Bakırspor:3-0
Erzurum Bld - Gümüşhane:1-1
Emrespor - Arsin:1-3
B.Beyi - K.Maraş Bld:1-2
Darıca - Çorum Bld:1-0
Y.Yozgat - Maltepe:1-2
A.Ordu - Kocaelispor:6-2
K.örengücü - Elazığ Bld:1-0

20.HAFTA
D.Bakırspor - Emrespor:0-1
Mardinspor - K.örengücü:0-1
B.Beyi - Y.Yozgat:3-3
Kocaeli - Darıca:1-0
Elazığ Bld - O.Renault:0-0
Gümüşhane - Maltepe:1-1
K.Maraş Bld - Sancaktepe:1-0
Arsin - A.ordu:3-1
Çorum Bld - Erzurum BŞ.Bld:0-3

21.HAFTA (10.Şubat.'13)
Sancaktepe - B.Beyi:1-2
O.Renault - Mardinspor:4-0
Emre - elazığ Bld:1-0
Erzurum Bld - Kocaeli:1-0
Darıca - arsin:2-0
Maltepe - Çorum Bld:3-0
K.örengücü - K.Maraş Bld:1-0
A.ordu - D.Bakırspor:5-1
Y.Yozgat - Gümüşhane:0-4

22.HAFTA (16/17.Şubat.'13 C.tesi - Pazar)
Mardinspor - emrespor:0-3
D.Bakırspor - Darıca:0-2
Kocaeli - Maltepe:2-1
B.Beyi - K.örengücü:0-2
Elazığ Bld - A.Ordu:0-0
Sancaktepe - Y.Yozgat:2-0
Arsin - erzurum Bld:2-0
K.Maraş Bld - O.Renault:2-1
Çorum Bld - Gümüşhane:1-1

 

23.HAFTA (24.Şubat.'13)
Gümüşhane - Kocaelispor:0-2
O.Renault - B.Beyi:2-0
Erzurum Bld - D.Bakırspor:5-0
Emrespor - K.Maraş Bld:1-1
Maltepe - arsin:1-0
Darıca  Elazığ Bld:2-1
K.örengücü - Sancaktepe:2-2
Y.Yozgat - Çorum Bld:2-1
A.ordu - Mardin:4-0

24.HAFTA (03.Mart.'13)

Mardinspor - Darıca:0-3
K.örengücü - Y.Yozgat:5-1
Diyarbakırspor - Maltepe:0-1
B.Beyi - emre:0-0
Kocaeli - Çorum Bld:3-1
Elazığ Bld - Erzurum Bld:0-2
Sancaktepe - O.Renault:2-1
K.Maraş Bld - A.ordu:0-2
Arsin - Gümüşhane:1-1

25.HAFTA (06.Mart.'13 Çarşamba)
Gümüşhane - D.Bakırspor:5-1
Maltepe - Elazığ Bld:0-0
O.Renault - K.örengücü:3-0
Emre - Sancaktepe:0-1
Erzurum Bld - Mardinspor:4-1
Darıca - K.Maraş Bld:1-1
a.ordu - b.Beyi:2-1
Y.Yozgat - Kocaeli:2-1
Çorum Bld - Arsin:2-2

26.HAFTA (10.03.'13)
Mardinspor - Maltepe:0-2
D.Bakırspor - Çorum Bld:1-1
K.örengücü - Emre:2-1
B.Beyi - Darıca:0-0
O.Renault / Y.Yozgat:0-0
Elazığ Bld - Gümüşhane:0-0
Sancaktepe - A.ordu:1-0
Arsin - Kocaeli:5-2
K.Maraş Bld - Erurum Bld:3-1

27.HAFTA (17.Mart.'13)
Gümüşhane - Mardinspor : 9-0
Erzurum bld - B.Beyi : 2-1
Emre - O.Renault : 1-1
Kocaeli - D.Bakırspor : 3-0 (Hük.)
A.Ordu - K.Örengücü : 4-1
Darıca - Sancaktepe : 1-1
Maltepe - K.Maraş Bld : 1-0
Y.Yozgat-  Arsin : 4-2
Çorum Bld - Elazığ Bld : 0-0

* Diyarbakırspor, ikinci kere hükmen mağlubiyet alınca bu ligden İHRAÇ EDİLDİ.
BAL Ligine düşürüldü.

28.HAFTA (23.Mart.'13)

Mardinspor - Çorum Bld : 0-2
K.örengücü - Darıca : 2-0
D.Bakırspor - Arsin : 0-0
B.Beyi - Maltepe : 1-0
Emre - Y.Yozgat : 1-1
Elazığ Bld - Kocaeli : 2-1
O.Renault - A.ordu : 0-2
Sancaktepe - Erzurum Bld : 0-0
K.Maraş Bld - Gümüşhane : 3-1

 

29.HAFTA (31.03.'13)
arsin - elazığ Bld : 1-0
Gümüşhane - B.Beyi : 1-1
Erzurum Bld - K.örengücü : 1-0
A.ordu - emre : 3-1
Kocaeli - Mardinspor : 4-0
Maltepe - sancaktepe : 2-0
Darıca - O.Renault: 1-1
Y.Yozgat - D.Bakırspor : 3-0
Çorum Bld - K.Maraş Bld : 3-2

30.HAFTA
Mardinspor - Arsinspor:0-4
A.Ordu - Y.Yozgat:2-0
K.örengücü - Maltepe:2-0
B.Beyi - Çorum Bld:3-0
Emre - Darıca:1-2
O.Renault - erzurum Bld:1-0
Elazığ Bld - D.Bakırspor:3-0
Sancaktepe - Gümüşhane:0-0
K.Maraş Bld - Kocaeli:1-3

31.HAFTA (14.04.'13)
Arsin - K.Maraş Bld : 0-1
Gümüşhane - K.Örengücü : 1-1
Erzurum Bld - Isp.emre : 1-0
Kocaeli - B.Beyi : 2-2
Darıca - A.ordu : 1-2
Maltepe - O.Renault : 2-0
D.Bakırspor - Mardinspor : 3-0
Y,Yozgat - Elazığ Bld : 3-1
Çorum Bld - Sancaktepe : 1-1

32.HAFTA (21.04.'13 Pazar)
Y.Yozgat - Darıca : 2-3
K.örengücü - Çorum Bld : 2-3
A.Ordu - erzurum Bld : 2-2
B.Beyi - Arsin : 2-0
Emrespor - Maltepe : 2-0
Elazığ Bld - Mardinspor : 2-0
O.Renault - Gümüşhane : 1-2
Sancaktepe - Kocaeli : 3-0
K.Maraş Bld - Diyarbakırspor : 2-0

33.HAFTA (28.Nisan.'13 Pazar)
Arsin - Sancaktepe : 0-1
Gümüşhane - emre : 2-0
Elazığ Bld - K.Maraş Bld : 1-0
Erzurum Bld - Darıca : 2-0
Kocaeli - K.örengücü : 1-4
Maltepe - A.Ordu : 3-3
D.Bakırspor - B.Beyi : 0-5
Mardinspor - Y.Yozgat : 0-2
Çorum Bld - O.Renault : 0-0

* DİYARBAKIRSPOR ve MARDİNSPOR BAL LİGİNE DÜŞTÜLER
* ALTINORDU 2.LİGE ÇIKTI.

* ÖNEMLİ NOT: Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu 30.Nisan.'13 tarihli kararıyla Isp.Emrespor'un  3 puanını SİLDİ. 31 puana düştü.

34.HAFTA (05.Mayıs.'13 Pazar)
K.örengücü - Arsin: 3-0
Y.Yozgat - Erzurum Bld: 1-4
A.ordu - Gümüşhane: 0-1
B.Beyi - elazığ Bld: 0-0
Darıca - Maltepe: 2-2
Isp.Emre - Çorum Bld: 2-2
O.Renault - Kocaelispor: 4-0
Sancaktepe - D.Bakırspor: 3-1
K.Maraş Bld - Mardinspor: 12-0

ŞAMPİYON: Altınordu (Spor Toto 2.Lige çıktı)

BAL LİGİNE DÜŞENLER: Mardinspor - Diyarbakırspor - Isparta Emrespor

2.LİGE ÇIKMAK İÇİN PLAY-OFF OYNAYACAKLAR:
Darıca G.Birliği - Keçiörengücü - K.Maraş Bld.Spor - Gümüşhanespor kendi aalarında
play-Off oynayacaklar ve bu gruptan 1 takım 2.lige çıkacak.

YARI FİNAL:

Keçiörengücü - Gümüşhane: 0-2
K.Maraş Bld. - Darıca G.Birliği: 1-1  Penaltılar Sonrası: 4-6

FİNAL:

Gümüşhanespor - Darıca G.Birliği: 2-0

* GÜMÜŞHANESPOR, bu gruptan 2.lige çıkan 2.takım oldu.

 


O G B M A Y AV P
1.ALTINORDU
34 23 7 4 75 27 48 76
2.DARICA G.B. 34 21 7 6 66 33 33 70
3.K.ÖRENGÜCÜ 34 21 6 7 59 31 28 69
4.K.MARAŞ BLD 34 21 2 11 65 34 31 65
5.GÜMÜŞHANE 34 17 13 4 58 25 33 64
6.ERZURUM BŞ 34 18 10 6 53 25 28 64
7.SANCAKTEPE
34 16 12 6 55 26 29 60
8.MALTEPE 34 14 9 11 36 33 3 51
9.O.RENAULT 34 12 8 14 40 29 11 44
10.BEYLERBEYİ 34 11 10 13 48 48 0 43
11.YİM.YOZGAT
34 11 8 15 52 57 -5 41
12.ÇORUM BLD 34 9 11 14 43 48 -5 38
13.ARSİN 34 9 10 15 41 44 -3 37
14.KOCAELİSPOR 34 11 7 16 44 60 -16 37
15.ELAZIĞ BLD 34 7 12 15 26 35 -9 33
16.ISP. EMRE
34 8 11 15 31 37 -6 32
17.D.BAKIRSPOR 34 3 5 26 26 78 -52 8
18.MARDİNSPOR 34 0 0 34 2 150 -148 -3

Ceza Puanı Alan Takımlar

Takım Adı CezaPuanı
KOCAELİSPOR 3
ISPARTA EMRESPOR A.Ş. 3
DİYARBAKIRSPOR 6
MARDİNSPOR 3

---------------------------------------------------------------------------------

Perşembe, 27 Temmuz 2017 21:03 tarihinde güncellendi
 

ZİYARETÇİ SAYACI

BUGÜN694
DÜN1430
BU HAFTA2124
BU AY18808
TOPLAM3053040

jbc vcounter

Şu An Kaç Kişiyiz

Şu anda 121 ziyaretçi çevrimiçi
Powered by ArtTree

İletişim