2017-2018 3.LİG 3.GRUP (19 .09 .'17)
Perşembe, 27 Temmuz 2017 11:48

2017– 2018 SEZONU TFF 3. LİG MÜSABAKALARI STATÜSÜ (Özet)

* TFF 3. Lig, bir önceki sezonun sonunda TFF 2. Lig’den düşen 6 takım ile
Bölgesel Amatör Lig müsabakaları sonucunda TFF 3. Lig'e yükselen 9 takım ve
TFF 3. Lig’de yer alan 39 takımın katılımı ile toplam 54 takımdan oluşur.

* TFF 3. Lig 18 takımlı 3 grupta çift devreli lig usulüne göre oynanır.

* TFF 3. Lig’de çift devreli lig müsabakaları sonunda gruplarında 16.17. ve 18. sıraları alan toplam
9 takım Bölgesel Amatör Lig’e düşer.

* TFF 3. Lig'de çift devreli lig müsabakaları sonunda gruplarda 1. sırayı alan takımlar
TFF 2. Lig’e yükselirler.

* Bu müsabakalar sonunda gruplarda 2.3.4. ve 5. sırayı alan takımlar,
TFF 2. Lig’e yükselecek son 3 takımın belirleneceği Play-Off müsabakalarına katılacak
takımları oluştururlar.

* Play-Off’larda,

* Her grupta grubunu 2. sırada bitiren takım 5. sırada bitiren takımla,
3. sırada bitiren takım ise 4. sırada bitiren takım ile çift maç eleme usulüne göre eşleşirler.

* İlk müsabakalar 4. ve 5. Takımların sahasında oynanır.

* Bu maddenin 4. fıkrasında belirtilen müsabakalarda kazanan takımlar tek maç eleme usulüne göre
final müsabakası oynarlar.

* Her grupta ayrı ayrı oynanan Play-Off müsabakaları sonunda finalde kazanan takımlar
(toplam 3 takım) TFF2. Lig'e yükselirler.

* Play-Off Müsabakalarında, galibiyet sayılarının eşit olması halinde ikili averaj göz önüne alınır ve
rakip takımın sahasında daha fazla gol atan takım tur atlar.

* Bu durumda da tur atlayan takım belirlenemiyorsa (iki takımın da evinde ve rakip takım sahasında
attığı gol sayısı eşit ise), ikinci müsabakada on beşer dakikalık iki uzatma devresi oynanır.

* Uzatma devrelerinde gol atılamazsa, kazanan takım penaltı noktasından yapılacak vuruşlar
sonucunda belirlenir.

* Uzatma süresi içerisinde eğer takımlar eşit sayıda gol atarlarsa, rakip sahada atılan gol adedi fazla
olan takım , yani misafir takım tur atlar ve penaltı atışları yapılmaz.

* Final müsabakasının normal süresi berabere sonuçlandığı takdirde, on beşer dakikalık iki uzatma
devresi oynanır.

* Uzatma devresinde gol atılamazsa, kazanan takım penaltı noktasından yapılacak vuruşlar sonucunda belirlenir.

* 2017-2018 Sezonu Bölgesel Amatör Lig müsabakaları sonunda 9 takım profesyonellik kriterlerini karşılamaları şartıyla TFF3.Lig’e yükselir.

--------------------------------------------------------

 

2017-2018 SEZONU 3.LİG 3.GRUP KATILAN TAKIMLAR (18 TAKIM)

ANKARA ADLİYESPOR

ARSİNSPOR

AYDINSPOR 1923

BÜYÜKÇEKMECE TEPECİK SPOR A.Ş.

CİZRE SPOR

ÇORUM BELEDİYESPOR

DÜZYURTSPOR

ELEZİZ BELEDİYESPOR

KARACABEY BİRLİK SPOR A.Ş.

KIZILCABÖLÜKSPOR

KOCAELİSPOR

OSMANİYESPOR FK

PAYASSPOR

SULTANBEYLİ BELEDİYESPOR

ŞANLIURFA KARAKÖPRÜ BELEDİYESPOR

TARSUS İDMAN YURDU

TEKİRDAĞSPOR

UTAŞ UŞAKSPOR A.Ş.


1.HAFTA (26.Ağustos.2017)

Ş.urfa K.Köprü - aydın1923: 3-0
Utaş Uşak - Tarsus İd.Y.: 2-1
Sultanbeyli - Kocaeli: 1-1
Tekirdağ - Arsin: 0-0
Ank.Adliye - Payas: 0-2
B.Ç.Tepecik - Çorum Bld.: 0-2
Karacabey Birlik - Elaziz Bld.: 2-1
Kızılcabölük - Cizre: 4-1
Osmaniye - Düzyurt: 1-1

2.HAFTA (10.Eylül.2017)

Tarsus İd.Y. - Tekirdağ : 3-1
Cizre - Karacabey : 1-0
Elaziz Bld. - B.Ç.Tepecik : 2-2
Çorum Bld - Ank.Adliye : 2-2
Kocaeli - Uşak : 1-2
Arsin - Ş.Urfa K.Köprü : 1-0
Aydın - Osmaniye : 1-1
Payas - Sultanbeyli : 0-0
Düzyurt - Kızılcabölük : 1-1

3.HAFTA (16.Eylül.'17)

Osmaniye - Kızılcabölük: 2-2
Tekirdağ - Kocaelispor: 1-0
Ank.Adliye - Elaziz Bld.: 0-0
Ş.urfa Karaköprü - Tarsus İd.Y.: 1-2
U.Uşak - Payas: 3-1
Sultanbeyli - Çorum Bld: 2-2
Karacabey Birlik - Düzyurt: 0-3
Aydın1923 - Arsin: 1-0
B.Ç.Tepecik - Cizre: 0-1


O G B M A Y AV P
1.UTAŞ UŞAK 3 3 0 0 7 3 4 9
2.TARSUS İD.Y. 3 2 0 1 6 4 2 6
3.CİZRE SPOR 3 2 0 1 3 4 -1 6
4.KIZILCABÖLÜK 3 1 2 0 7 4 3 5
5.DÜZYURTSPOR 3 1 2 0 5 2 3 5
6.ÇORUM BLD. 3 1 2 0 6 4 2 5
7.PAYASSPOR 3 1 1 1 3 3 0 4
8.ARSİNSPOR 3 1 1 1 1 1 0 4
9.TEKİRDAĞ 3 1 1 1 2 3 -1 4
10.AYDIN1923 3 1 1 1 2 4 -2 4
11.Ş.K.KÖPRÜ
3 1 0 2 4 3 1 3
12.OSMANİYE
3 0 3 0 4 4 0 3
13.SULTANBEYLİ
3 0 3 0 3 3 0 3
14.KARACABEY
3 1 0 2 2 5 -3 3
15.ELAZİZ BLD. 3 0 2 1 3 4 -1 2
16.ANK.ADLİYE
3 0 2 1 2 4 -2 2
17.KOCAELİSPOR 3 0 1 2 2 4 -2 1
18.B.Ç.TEPECİK
3 0 1 2 2 5 -3 1

4.HAFTA (23/24.Eylül.'17)

Çorum Bld. - U.Uşak
Kocaelispor - Ş.Urfa K.Köprü
Kızılcabölük - Karacabey Birlik
Elaziz Bld - Sultanbeyli
Payas - Tekirdağ
Tarsus İd.Y - Aydın1923
Arsin - Osmaniye
Cizre - Ank.Adliye
Düzyurt - B.Ç.Tepecik

5.HAFTA (27.Eylül.'17)

Ş.urfa K.Köprü - Payas
Arsin - Tarsus İd.Y.
Aydın1923 - Kocaelispor
Osmaniye - Karacabey Birlik
Tekirdağ - Çorum Bld
U.Uşak - Elaziz Bld
Sultanbeyli - Cizre
ank.adliye - Düzyurt
B.Ç.Tepecik - Kızılcabölük

6.HAFTA (01.Ekim.'17)

Kocaelispor - Arsin
Tarsus İd.Y. - Osmaniye
Düzyurt - Sultanbeyli
Elaziz Bld - Tekirdağ
Çorum Bld - Ş.Urfa K.Köprü
Payas - Aydın1923
Karacabey Birlik - B.Ç.Tepecik
Kızılcabölük - Ank.Adliye
Cizre - U.Uşak

7.HAFTA (08.Ekim.'17)

Ş.Urfa K.Köprü - Elaziz Bld
Sultanbeyli - Kızılcabölük
Tarsus İd.Y. - Kocaelispor
Tekirdağ - Cizre
U.Uşak - Düzyurt
Ank.Adliye - Karacabey Birlik
Arsin - Payas
aydın1923 - Çorum Bld
Osmaniye FK - B.Ç.Tepecik

8.HAFTA (15.Ekim.'17)

Düzyurt - Tekirdağ
Çorum Bld - Arsin
Kızılcabölük - U.Uşak
Elaziz Bld - Aydın1923
Payas - Tarsus İd.Y.
Kocaelispor - Osmaniye FK
B.Ç.Tepecik - Ank.Adliye
Karacabey Birlik - Sultanbeyli
Cizre - Ş.Urfa K.Köprü

9.HAFTA (22.Ekim.'17 Pz)

U.Uşak - Karacabey Birlik
Kocaelispor - Payas
Aydın1823 - Cizre
Ş.Urfa K.Köprü - Düzyurt
Tekirdağ - Kızılcabölük
Sultanbeyli - B.Ç.Tepecik
Tarsus İ.Y. - Çorum Bld
Arsin - Elaziz Bld
Osmaniye FK - Ank.Adliye

10.HAFTA (29.Ekim.'17)

Kaacabel Birlik - Tekirdağ
Cizre - Arsin
Düzyurt - Aydın1923
Elaziz Bld - Tarsus İ.Y.
Çorum Bld - Kocaelispor
Payas - Osmaniye FK
Ank.Adliye - Sultanbeyli
B.Ç.Tepecik - U.Uşak
Kızılcabölük - Ş.Urfa K.Köprü

11.HAFTA (05.Kasım.'17)

Kocaelispor - Elaziz Bld
Tarsus İ.Y. - Cizre
Osmaniye FK - Sultanbeyli
Ş.Urfa K.Köprü - Karacabey Birlik
Tekirdağ - B.Ç.Tepecik
U.Uşak - Ank.Adliye
Payas - Çorum Bld
Arsin - Düzyurt
Aydın1923 - Kızılcabölük

12.HAFTA (12.Kasım.'17)

Ank.Adliye - Tekirdağ
Karacabey Birlik - Aydın1923
Cizre - Kocaelispor
Düzyurt - Tarsus İ.Y.
Elaziz Bld - Payas
Çorum Bld - Osmaniye FK
Sultanbeyli - U.Uşak
B.Ç.Tepecik - Ş.Urfa K.Köprü
Kızılcabölük - Arsin

13.HAFTA (19.Kasım.'17)

Ş.urfa K.Köprü - Ank.adliye
Tarsus İ.Y. - Kızılcabölük
Arsin - Karacabey Birlik
Tekirdağ - Sultanbeyli
Çorum Bld - Elaziz Bld
Payas - Cizre
Kocaelispor - Düzyurt
Aydın1923 - B.Ç.Tepecik
Osmaniye FK - U.Uşak

14.HAFTA (26.Kasım.'17)

U.Uşak - Tekirdağ
Sultanbeyli - Ş.urfa K.Köprü
Cizre - Çorum Bld
Düzyurt - Payas
Elaziz Bld - Osmaniye FK
Ank.Adliye - Aydın1923
B.Ç.Tepecik - Arsin
Karacabey Birlik - Tarsus İ.Y.
Kızılcabölük - Kocaelispor

15.HAFTA (03.Aralık.'17)

Ş.Urfa K.Köprü - U.Uşak
Payas - Kızılcabölük
Arsin - Ank.Adliye
Tekirdağ - Osmaniye FK
Çorum Bld - Düzyurt
Kocaelispor - Karacabey Birlik
Tarsus İ.Y. - B.Ç.Tepecik
Aydın1923 - Sultanbeyli
Cizre - Elaziz Bld.

16.HAFTA (10.Aralık.'17)

Sultanbeyli - Arsin
Karacabey Birlik - Payas
Osmaniye FK - Cizre
Düzyurt - Elaziz Bld
Tekirdağ - Ş.urfa K.Köprü
U.Uşak - Aydın1923
Ank.Adliye - Tarsus İ.Y.
B.Ç.Tepecik - Kocaelispor
Kızılcabölük - Çorum BLd

17.HAFTA (17.Aralık.'17)

Ş.Urfa K.Köprü - Osmaniye FK
Kocaelispor - Ank.Adliye
Aydın1923 - Tekirdağ
Elaziz Bld - Kızılcabölük
Çorum Bld - Karacabey Birlik
Payas - B.Ç.Tepecik
Tarsus İ.Y. - Sultanbeyli
Arsin - U.Uşak
Cizre - Düzyurt

İLK  YARI   SONU

Salı, 19 Eylül 2017 12:35 tarihinde güncellendi
 

ZİYARETÇİ SAYACI

BUGÜN447
DÜN722
BU HAFTA5215
BU AY14742
TOPLAM3048974

jbc vcounter

Şu An Kaç Kişiyiz

Şu anda 82 ziyaretçi çevrimiçi
Powered by ArtTree

İletişim