2017-2018 3.LİG 1.GRUP (19 .09 .'17)
Perşembe, 27 Temmuz 2017 11:46

2017– 2018 SEZONU TFF 3. LİG MÜSABAKALARI STATÜSÜ (Özet)

TFF 3. Lig, bir önceki sezonun sonunda TFF 2. Lig’den düşen 6 takım ile
Bölgesel Amatör Lig müsabakaları sonucunda TFF 3. Lig'e yükselen 9 takım ve
TFF 3. Lig’de yer alan 39 takımın katılımı ile toplam 54 takımdan oluşur.

TFF 3. Lig 18 takımlı 3 grupta çift devreli lig usulüne göre oynanır.

TFF 3. Lig’de çift devreli lig müsabakaları sonunda gruplarında 16.17. ve 18. sıraları alan toplam
9 takım Bölgesel Amatör Lig’e düşer.

TFF 3. Lig'de çift devreli lig müsabakaları sonunda gruplarda 1. sırayı alan takımlar
TFF 2. Lig’e yükselirler.

Bu müsabakalar sonunda gruplarda 2.3.4. ve 5. sırayı alan takımlar,
TFF 2. Lig’e yükselecek son 3 takımın belirleneceği Play-Off müsabakalarına katılacak
takımları oluştururlar.

Play-Off’larda,

Her grupta grubunu 2. sırada bitiren takım 5. sırada bitiren takımla,
3. sırada bitiren takım ise 4. sırada bitiren takım ile çift maç eleme usulüne göre eşleşirler.

İlk müsabakalar 4. ve 5. Takımların sahasında oynanır.

Bu maddenin 4. fıkrasında belirtilen müsabakalarda kazanan takımlar tek maç eleme usulüne göre
final müsabakası oynarlar.

Her grupta ayrı ayrı oynanan Play-Off müsabakaları sonunda finalde kazanan takımlar
(toplam 3 takım) TFF2. Lig'e yükselirler.

Play-Off Müsabakalarında, galibiyet sayılarının eşit olması halinde ikili averaj göz önüne alınır ve rakip takımın sahasında daha fazla gol atan takım tur atlar.

Bu durumda da tur atlayan takım belirlenemiyorsa (iki takımın da evinde ve rakip takım sahasında
attığı gol sayısı eşit ise), ikinci müsabakada on beşer dakikalık iki uzatma devresi oynanır.

Uzatma devrelerinde gol atılamazsa, kazanan takım penaltı noktasından yapılacak vuruşlar sonucunda belirlenir.

Uzatma süresi içerisinde eğer takımlar eşit sayıda gol atarlarsa, rakip sahada atılan gol adedi fazla olan takım , yani misafir takım tur atlar ve penaltı atışları yapılmaz.

Final müsabakasının normal süresi berabere sonuçlandığı takdirde, on beşer dakikalık iki uzatma
devresi oynanır.

Uzatma devresinde gol atılamazsa, kazanan takım penaltı noktasından yapılacak vuruşlar sonucunda belirlenir.

2017-2018 Sezonu Bölgesel Amatör Lig müsabakaları sonunda 9 takım profesyonellik kriterlerini karşılamaları şartıyla TFF3.Lig’e yükselir.

--------------------------------------------------------

2017-2018 3.LİG 1.GRUP KATILAN TAKIMLAR (18 TAKIM)

BATMAN PETROL SPOR A.Ş.

BAYBURT GRUP ÖZEL İDARE

BAYRAMPAŞA

BERGAMA BELEDİYESPOR

ÇATALCASPOR

DARDANELSPOR A.Ş.

DÜZCESPOR

ERBAASPOR

ERZİN BELEDİYESPOR

HALİDE EDİP ADIVARSPOR

KEMERSPOR 2003

KOZAN BELEDİYESPOR

MANİSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESPOR

OF SPOR A.Ş.

ORHANGAZİ BELEDİYESPOR (Orhangazispor)

YENİ ALTINDAĞ BELEDİYESİ SPOR

YOMRASPOR


1.HAFTA (26.Ağustos.2017)

Y.Altındağ Bld. - Ofspor: 0-1
Düzce - H.E.Adıvar: 1-0
Erzin Bld - Bayburt: 1-0
Dardanelspor - Erbaa: 1-0
Orhangazi - Bergama: 2-4
Kemer - Kozan Bld.: 6-1
Yomra - Manisa B.Ş.: 0-0
Bayrampaşa - B.Petrol: 1-0
12 Bingöl - Çatalca: 1-1

2.HAFTA (10.Eylül.2017)

H.E.adıvar - Dardanel : 2-2
B.Petrol - Yomra : 0-1
Manisa B.Ş. - Kemer : 2-2
Kozan - Orhangazi : 0-0
Bayurt - Düzce : 4-2
Erbaa - Yeni Altındağ : 4-0
Of - 12 Bingöl : 3-1
Bergama - Erzin: 1-2
Çatalca - Bayrampaşa : 2-1

3.HAFTA (16.Eylül.'17)

12.Bingöl - Bayrampaşa: 0-0
Dardanel - Bayburt: 0-0
Orhangazi Bld. - Manisa B.Ş.: 1-0
Y.altındağ - H.E.Adıvar: 0-3
Düzce - Bergama: 2-0
Erzin - Kozan: 1-3
Yomra - Çatalca: 0-2
Of - Erbaa: 0-0
Kemer - B.Petrol : 1-1


O G B M A Y AV P
1.ÇATALCASPOR 3 2 1 0 5 2 3 7
2.OFSPOR
3 2 1 0 4 1 3 7
3.DÜZCESPOR 3 2 0 1 5 4 1 6
4.ERZİN BLD. 3 2 0 1 4 4 0 6
5.KEMERSPOR
3 1 2 0 9 4 5 5
6.DARDANEL
3 1 2 0 3 2 1 5
7.ERBAASPOR 3 1 1 1 4 1 3 4
8.HALİDEEDİP
3 1 1 1 5 3 2 4
9.BAYBURT 3 1 1 1 4 3 1 4
10.BAYRAMPAŞA 3 1 1 1 2 2 0 4
11.ORHANGAZİ
3 1 1 1 3 4 -1 4
12.YOMRASPOR 3 1 1 1 1 2 -1 4
13.KOZAN BLD. 3 1 1 1 4 7 -3 4
14.BERGAMA
3 1 0 2 5 6 -1 3
15.MANİSA B.Ş. 3 0 2 1 2 3 -1 2
16.12 BİNGÖL
3 0 2 1 2 4 -2 2
17.B.PETROL
3 0 1 2 1 3 -2 1
18.Y.ALTINDAĞ
3 0 0 3 0 8 -8 0

4.HAFTA (23/24.Eylül.'17)

H.E.Adıvar - Of
Erbaa - 12 Bingöl
B.Petrol - Orhangazi
Çatalca - Kemer
Kozan - Düzce
Bayburt - Y.Altındağ
Bayrampaşa - Yomra
Manisa B.Ş. - Erzin
Bergama - Dardanel

5.HAFTA (27.Eylül.'17)

Y.Altındağ - Bergama
Erbaa - H.E.Adıvar
Of - Bayburt
12 Bingöl - Yomra
Dardanel - Kozan
Düzce - Manisa B.Ş.
Erzin - B.Petrol
Orhangazi - Çatalca
Kemer - Bayrampaşa

6.HAFTA (01.Ekim.'17)

H.E.Adıvar - 12 Bingöl
Çatalca - Erzin
Manisa B.Ş. - Dardanel
Kozan - Y.Altındağ
Bergama - Of
Yomra - Kemer
Bayrampaşa - Orhangazi
B.Petrol - Düzce
Bayburt - Erbaa

7.HAFTA (08.Ekim.'17)

H.E.Adıvar - Bayburt
Dardanel - B.Petrol
Düzce - Çatalca
Orhangazi - Yomra
Erbaa - Bergama
Of - Kozan
12 Bingöl - Kemer
Y.Altındağ - Manisa B.Ş.
Erzin - Bayrampaşa

8.HAFTA (15.Ekil.'17)

Çatalca - Dardanel
Kozan - Erbaa
Bayrampaşa - Düzce
Manisa B.Ş. - Of
Bergama - H.E.Adıvar
Bayburt - 12 Bingöl
Kemer - Orhangazi
Yomra - Erzin
B.Petrol - Y.Altındağ

9.HAFTA (22.Ekim.'17)

H.E.Adıvar - Kozan
Erbaa - Manisa B.Ş.
12 Bingöl - Orhangazi
Düzce - Yomra
Bayburt - Bergama
Of - B.Petrol
Y.altındag - Çatalca
Dardanel - Bayrampaşa
Erzin - Kemer

10.HAFTA (29.Ekim.'17)

Yomra - Dardanel
B.Petrol - Erbaa
Çatalca - Of
Manisa B.Ş. - H.E.Adıvar
Kozan - Bayburt
Bergama - 12 Bingöl
Orhangazi - Erzin
Kemer - Düzce
Bayrampaşa - Y.Altındağ

11.HAFTA (05.Kasım.'17)

H.E.Adıvar - B.Petrol
12 Bingöl - Erzin
Y.altındağ - Yomra
Dardanel - Kemer
Düzce - Orhangazi
Bergama - Kozan
Erbaa - Çatalca
Of - Bayrampaşa
Bayburt - Manisa B.Ş.

12.HAFTA (12.Kasım.'17)

Orhangazi - Dardanel
Yomra - Of
B.Petrol - Bayburt
Çatalca - H.E.Adıvar
Manisa B.Ş. - Bergama
Kozan - 12 Bingöl
Erzin - Düzce
Kemer - Y.altındağ
Bayrampaşa - Erbaa

13.HAFTA (19.Kasım.'17)

H.E.Adıvar - Bayrampaşa
Erbaa - Yomra
Dardanel - Erzin
Kozan - Manisa B.Ş.
Bergama - B.Petrol
Bayburt - Çatalca
Of - Kemer
12 Bingöl - Düzce
Y.Altındağ - Orhangazi

14.HAFTA (26.Kasım.'17)

Düzce - Dardanel
Erzin - Y.altındağ
B.Petrol - Kozan
Çatalca - Bergama
Manisa B.Ş. - 12 Bingöl
Orhangazi - Of
Kemer - Erbaa
Yomra - H.E.Adıvar
Bayrampaşa - Bayburt

15.HAFTA (03.Aralık.'17)

H.E.Adıvar - Kemer
Of - Erzin
B.Petrol - Manisa B.Ş.
Y.altındğ - Düzce
Bergama - Bayrampaşa
Erbaa - Orhangazi
Dardanel - 12 Bingöl
Kozan - Çatalca
Bayburt - Yomra

16.HAFTA (10.Aralık.'17)

Erzin - Erbaa
Yomra - Bergama
12 Bingöl - B.Petrol
Çatalca - Manisa B.Ş.
Dardanel - Y.altındağ
Düzce - Of
Orhangazi - H.E.Adıvar
Kemer - Bayburt
Bayrampaşa - Kozan

17.HAFTA (17.Aralık.'17)

H.E.Adıvar - erzin
Erbaa - Düzce
B.Petrol - Çatalca
Y.Altındağ - 12 Bingöl
Bayburt - Orhangazi
Of - Dardanel
Manisa B.Ş. - Bayrampaşa
Kozan - Yomra
Bergama - Kemer

İLK  YARI  SONU

Salı, 19 Eylül 2017 12:27 tarihinde güncellendi
 

ZİYARETÇİ SAYACI

BUGÜN540
DÜN722
BU HAFTA5308
BU AY14835
TOPLAM3049067

jbc vcounter

Şu An Kaç Kişiyiz

Şu anda 43 ziyaretçi çevrimiçi
Powered by ArtTree

İletişim