2017-2018 * 2.LİG KIRMIZI GRUP (05.04.'18)
Perşembe, 27 Temmuz 2017 11:32

2017-2018 SEZONU 2.LİG STATÜSÜ (Özet)

TFF 2. Lig, bir önceki sezonun sonunda TFF 1. Lig’den düşen 3 takım,
TFF 3. Lig’den yükselen 6 takım ve
TFF 2. Ligde kalan 27 takımın katılımı ile toplam 36 takımdan oluşur.

TFF 2. Lig, 18 takımlı Beyaz Grup ve Kırmızı Grup olmak üzere 2 grupta,
çift devreli lig usulüne göre oynanır.
TFF 2. Lig’de, çift devreli lig müsabakaları sonunda her iki grupta 16, 17 ve 18.sıraları alan toplam
6 takım Spor Toto 3. Lig’e düşer.

TFF 2. Lig çift devreli lig müsabakaları sonunda her iki grupta 1. olan takımlar TFF 1. Lig’e yükselir.

Çift devreli lig müsabakaları sonunda TFF 2. Ligin her iki grubunda 2.3.4. ve 5. sırayı alan takımlar,
TFF1. Lig’e yükselecek 3. takımın belirleneceği Play-Off müsabakalarına katılırlar.

Play Off Müsabakaları Grup İçi Eşleşmeler ve Final Müsabakası olmak üzere iki kademeden oluşur.

GRUP İÇİ EŞLEŞMELER

a) Her iki grupta, kendi gruplarında 2 ve 5. sıraları alan takımlar “Birinci Eşleşme”yi,
3. ve 4. sıraları alan takımlar “İkinci Eşleşme”yi oluştururlar.

Eşleşmeler çift maç eleme usulüyle ve ilk müsabakaların 4. ve 5. sıraları alan takımların sahasında
olması suretiyle oynanır.

b) Her iki grupta “Birinci Eşleşme” ile “İkinci Eşleşme”de tur atlayan takımlar “Üçüncü Eşleşme”yi
teşkil ederler.

“Üçüncü Eşleşme” çift maç eleme usulüyle ve ilk müsabakaların “İkinci Eşleşme”nin galibi olan
takımların sahasında olması suretiyle oynanır.

“Üçüncü Eşleşme”lerin sonunda tur atlayan takımlar, TFF1. Lig’e yükselecek 3. takımın belirleneceği
Final Müsabakasını oynamaya hak kazanırlar.

c) Play Off Müsabakalarında, galibiyet sayılarının eşit olması halinde averaj göz önüne alınır ve rakip takımın sahasında daha fazla gol atan takım tur atlar.

Bu durumda da tur atlayan takım belirlenemiyorsa, yani iki takımın da evinde ve rakip takım sahasında attığı gol sayısı eşit ise, ikinci müsabakada on beşer dakikalık iki uzatma devresi oynanır.

Uzatma devrelerinde gol atılamazsa, kazanan takım penaltı noktasından yapılacak vuruşlar sonucunda belirlenir.

Uzatma süresi içerisinde eğer takımlar eşit sayıda gol atarlarsa, rakip sahada atılan gol adedi fazla olan takım, yani misafir takım tur atlar ve penaltı atışları yapılmaz.

FİNAL MÜSABAKASI

Final Müsabakası TFF tarafından tespit edilecek tarafsız sahada tek maç eleme usulüyle oynanır.

Final müsabakasının normal süresi berabere sonuçlanırsa müsabaka on beşer dakikalık iki devre halinde uzatılır. Uzatma devrelerinde eşitlik bozulmazsa, kazanan takım penaltı noktasından yapılacak vuruşlar sonucunda belirlenir.

Kazanan takım TFF1. Lig’e yükselen 3. takım olur.

 

2017-2018 SEZONU 2.LİG KIRMIZI GRUP KATILAN TAKIMLAR

1.Afjet Afyonspor
2.Amed Sportif Faaliyetler
3.Bodrum Belediyesi Bodrumspor
4.Bucaspor
5.Etimesgut Bld.Spor
6.Eyüpspor
7.Hatayspor
8.İnegölspor
9.Kastamonuspor 1966
10.Keçiörengücü
11.Kocaeli Birlik Spor
12.Menemen Belediye Spor
13.Mersin İdmanyurdu
14.Sancaktepe Belediye Spor
15.Sarıyer
16.Sivas Belediye Spor
17.Tokatspor
18.Tuzlaspor A.Ş.

 

1.HAFTA (26.Ağustos.2017)

Etimesgut Bld. - Eyüp: 3-1
B.Bodrumspor - Sarıyer: 1-0
Tuzla - inegöl: 1-1
Menemen Bld. - Kocaeli Birlik: 4-1
Sivas Bld. - Sancaktepe: 3-1
Mersin İd.Y. - Amed Sportif: 0-7
Tokat - A.Afyon: 2-2
Hatay - Kastamonu: 2-0
Buca - Keçiören: 2-3

2.HAFTA (10.Eylül.2017)

Sarıyer - Menemen Bld.: 1-3
Kastamonu - tokat: 0-2
Afyon - Mersin İ.Y.: 3-1
Amed Sportif - Sivas Bld.: 1-1
İnegöl - B.Bodrumspor : 2-1
Kocaeli Birlik - Etimesgut: 1-0
Eyüp - Buca : 1-4
Sancaktepe - Tuzla : 3-0
Keçiören - Hatay : 4-1

3.HAFTA (16.Eylül.'17)

Menemen Bld. - inegöl: 5-1
Sivas Bld. - Afjet Afyon: 1-0
Etimesgut Bld. - Sarıyer: 0-0
B.Bodrumspor - Sancaktepe : 2-2
Tuzla - Amed Sportif: 3-4
Tokat - Keçiören: 3-3
Eyüp - Kocaeli Birlik: 3-2
Mersin İd.Y. - Kastamonuspor1966: 0-6
Buca - Hatay: 1-2

4.HAFTA (23.Eylül.'17)

amed Sportif - B.Bodrum: 1-1
İnegöl - Etimesgut: 1-1
Hatay - Tokat: 3-0
Afjet Afyon - Tuzla: 3-0
Sancaktepe- Menemen Bld: 0-2
Sarıyer - Eyüp: 2-2
Kocaeli Birlik - Buca: 1-1
Kastamonu1966 - Sivas Bld: 0-0
Keçiören - Mersin İd.Y.: 8-0

5.HAFTA  (27.Eylül.'17 Çrş.)

Menemen Bld - Amed Sportif: 1-0
B.Bodrumspor - Afjet Afyon: 0-1
Tuzla - Kastamonu1966: 0-1
Sivas Bld - Keçiören: 0-1
Mersin İd.Y. - Hatay: 0-3
Etimesgut - Sancaktepe: 0-0
Kocaeli Birlik - Sarıyer: 1-2
Eyüp - İnegöl: 1-3
Buca - Tokat: 0-0

6.HAFTA (01.Ekim.'17)

İnegöl - Kocaeli Birlik: 1-1
Sarıyer - Buca: 3-1
Keçiören - Tuzla: 4-0
Afjet Afyon - Menemen Bld.: 2-1
Amed Sportif - Etimesgut: 2-2
Sancaktepe - Eyüp: 1-0
Tokat - Mersin İ.Y.: 2-0
Hatay - Sivas Bld: 0-0
Kastamonu1966 - B.Bodrumspor: 3-1

7.HAFTA (08.Ekim.'17)

Menemen Bld - Kastamonu1966: 2-1
B.Bodrumspor - Keçiören: 0-3
Sivas Bld - Tokat: 6-0
Kocaeli Birlik - Sancaktepe: 0-5
Eyüp - Amed Sportif: 1-2
Buca - Mersin İ.Y.: 1-0
Etimesgut - Afjet Afyon: 0-0
Tuzla - Hatay: 0-1
Sarıyer - İnegöl: 1-0

8.HAFTA (15.Ekim.'17)

Keçiören - Menemen: 1-1
Amed Sportif - Kocaeli Birlik: 2-1
Hatay - B.Bodrumspor: 1-0
Afjet Afyon - Eyüp: 2-2
Sancaktepe - Sarıyer: 1-1
İnegöl - Buca: 1-0
Mersin İ.Y. - Sivas Bld: 0-1
Tokat - Tuzla: 2-1
Kastamonu1966 - Etimesgut: 2-0

9.HAFTA (22.Ekim.'17)

Menemen - Hatay: 1-0
Tuzla - Mersin İ.Y.: 6-1
Sarıyer - Amed Sportif: 1-0
Kocaeli Birlik - Afjet Afyon: 1-4
Buca - Sivas Bld.: 0-1
B.Bodrumspor - Tokat: 2-1
İnegöl - Sancaktepe: 2-2
Eyüp - Kastamonu1966: 3-4
Etimesgut - Keçiören: 3-2

10.HAFTA (29.Ekim.'17)

Tokat - Menemen: 1-1
Kastamonu1966 - Kocaeli Birlik: 3-1
Keçiören - Eyüp: 5-1
Afjet Afyon - Sarıyer: 2-1
Amed Sportif - İnegöl: 1-2
Sancaktepe- Buca: 1-0
Sivas Bld - Tuzla: 2-1
Mersin İ.Y. - B.Bodrumspor: 0-1
Hatay - Etimesgut: 3-0

11.HAFTA (05.Kasım.'17)

Menemen - Mersin İ.Y.: 4-0
B.Bodrum - Sivas Bld: 1-1
Sancaktepe - Amed Sportif: 1-1
Kocaeli Birlik - Keçiören: 0-2
Eyüp - Hatay: 0-2
İnegöl - Afjet Afyon: 2-3
Sarıyer - Kastamonu1966: 4-1
Buca - Tuzla: 3-1
Etimesgut - Tokat: 1-2

12.HAFTA (12.Kasım.'17)

Sivas Bld - Menemen: 1-0
Tokat - Eyüp: 0-0
Kastamonu1966 - İnegöl: 1-3
Keçiören - Sarıyer: 2-0
Afjit Afyon - Sancaktepe: 2-1
Amed Sportif - Buca: 1-1
Tuzla - B.Bodrum: 2-1
Mersin İ.Y. - Etimesgut: 3-1
Hatay - Kocaeli Birlik: 1-0

13.HAFTA (19.Kasım.'17)

Menemen Bld. - Tuzla: 3-0
Amed Sportif - Afjet Afyon: 0-1
Sancaktepe - Kastamonu1966: 1-0
İnegöl - Keçiören: 2-1
Eyüp - Mersin İ.Y.: 5-2
Buca - B.Bodrum: 1-1
Etimesgut - Sivas Bld.: 1-2
Sarıyer - Hatay: 0-2
Kocaeli Birlik - Tokat: 0-1

14.HAFTA (26.Kasım.'17)

B.Bodrum - Menemen: 0-2
Tuzla - Etimesgut: 1-0
Kastamonu1966 - Amed Sportif: 5-0
Keçiören - Sancaktepe: 0-1
Afjet Afyon - Buca: 1-0
Sivas Bld. - Eyüp: 2-0
Mersin İ.Y. - Kocaeli Birlik: 0-2
Tokat - Sarıyer: 2-0
Hatay - İnegöl: 4-0

15.HAFTA (03.Aralık.'17)

Menemen - Buca: 5-1
Amed Sportif - Keçiören: 2-1
İnegöl - Tokat: 1-0
Sarıyer - Mersin İ.Y.: 6-1
Eyüp - Tuzla: 2-0
Kastamonu1966 - Afjet Afyon: 0-0
Etimesgut - B.Bodrum: 3-1
Sancaktepe - Hatay: 2-0
Kocaeli Birlik - Sivas Bld.: 1-4

16.HAFTA (10.Aralık.'17)

Menemen - Etimesgut: 3-0
B.Bodrum - Eyüp: 1-2
Sivas Bld - Sarıyer: 2-0
Mersin İ.Y. - İnegöl: 1-3
Hatay - Amed Sportif: 1-0
Tuzla - Kocaeli Birlik: 2-0
Tokat - Sancaktepe: 0-1
Buca - Kastamonu1966: 3-1
Keçiören - Afjet Afyon: 1-2

17.HAFTA (17.Aralık.'17)

Etimesgut - Buca: 3-0
İnegöl - Sivas Bld: 1-1
Eyüp - Menemen: 1-0
Afjet Afyon - Hatay: 0-0
Amed Sportif - Tokat: 1-1
Sancaktepe - Mersin İ.Y.: 3-1
Sarıyer - Tuzla: 2-0
Kocaeli Birlik - B.Bodrumspor: 0-1
Kastamonu1966 - Keçiörengücü: 1-2


O G B M A Y AV P
1.MENEMEN
17 12 2 3 38 11 27 38
2.SİVAS BLD. 17 11 5 1 28 8 20 38
3.HATAYSPOR 17 12 2 3 26 8 18 38
4.AF.AFYON 17 11 5 1 28 13 15 38
5.KEÇİÖREN 17 10 2 5 43 19 24 32
6.SANCAKTEPE
17 9 5 3 26 14 12 32
7.İNEGÖLSPOR 17 8 5 4 26 25 1 29
8.SARIYER 17 7 3 7 24 21 3 24
9.TOKATSPOR 17 6 6 5 19 22 -3 24
10.KASTAMONU 17 7 2 8 29 24 5 23
11.AMED
17 5 5 7 24 25 -1 20
12.ETİMESGUT
17 5 4 8 19 23 -4 19
13.EYÜPSPOR 17 5 3 9 25 35 -10 18
14.BODRUM 17 4 4 9 15 25 -10 16
15.BUCASPOR 17 4 4 9 19 26 -7 13
16.TUZLASPOR
17 4 1 12 18 33 -15 13
17.K.BİRLİK
17 2 2 13 13 36 -23 5
18.MERSİN İ.Y. 17 1 0 16 10 62 -52 -9

Ceza Puanı Alan Takımlar

Takım Adı Ceza Puanı
BUCASPOR 3
KOCAELİ BİRLİK SPOR 3
MERSİN İDMANYURDU 12

İLK  YARI  SONU

------------------------------------------------------

18.HAFTA (21.01.'18)

Eyüp - Etimesgut: 0-2
K.Birlik - Menemen : 1-3
Sancaktepe - Sivas Bld.: 1-0
Amed - Mersin: 3-1
Sarıyer - Bodrum: 3-1
İnegöl - Tuzla: 2-1
A.Afyon - Tokat: 2-0
Kastamonu - Hatay: 0-1
K:Örengücü - Buca: 3-3

19.HAFTA (28.01.'18)

Bordum - İnegöl: 0-0
Etimesgut - K.Birlik: 2-1
Buca - Eyüp: 3-2
Tuzla - Sancaktepe: 2-2
Sivas Bld. - Amed: 3-0
Menemen - Sarıyer: 1-0
Tokat - Kastamonu: 1-2
Mersin - Afyon: 0-6
Hatay - K.Ören: 0-1

20.HAFTA (04.Şubat.'18)

İnegöl - Menemen: 2-1
Sarıyer - Etimesgut: 1-0
K.ören - Tokat: 5-0
Amed - Tuzla: 0-0
Hatay - Buca: 4-0
K.Birlik - Eyüp: 1-3
Kastamonu - Mersin: 3-0
Sancaktepe - Bodrum: 3-1
Afyon - Sivas Bld.: 4-0

21.HAFTA (10.şubat.'17 C.tesi)

Eyüp - Sarıyer: 2-0
Sivas Bld - Kastamnonu: 2-0
Mersin - K.ören: 0-1
Buca - Koc.Birlik: 2-0
Bodrum - Amed: 0-2
Etimesgut - İnegöl: 0-3
Tokat - Hatay: 0-0
Tuzla - Afyon: 4-4
Menemen - Sancaktepe: 2-1

22.HAFTA (14.Şubat.'18 Çarşamba)

Amed - Menemen: 0-1
Afyon - Bodrum: 2-0
Kastamonu - Tuzla: 1-0
K.Ören - Sivas Bld: 2-2
Hatay - Mersin: 3-0
Sancaktepe - etimesgut: 0-0
Sarıyer - Koc.Birlik: 3-1
İnegöl - Eyüp: 3-0
Tokat - Buca: 1-0

23.HAFTA (18.Şubat.'18 Pazar)

Eyüp - Sancaktepe: 0-0
Sivas Bld - Hatay: 2-2
Bodrum - Kastamonu: 0-0
Mersin - Tokat: 0-4
Koc.Birlik - İnegöl: 0-0
Buca - Sarıyer: 1-3
Tuzla - K.Ören: 1-0
Menemen - Afyon: 2-0
Etimesgut - Amed: 1-0

24.HAFTA (24/25.Şubat.'18 C.tesi - Pazar)

Hatay - Tuzla: 3-0
İnegöl - Sarıyer: 2-1
Sancaktepe - Koc.Birlik: 4-0
Amed - Eyüp: 4-1
Mersin - Buca: 1-6
Afyon - Etimesgut: 2-2
Kastamonu - Menemen: 1-3
K.ören - Bodrum: 2-2
Tokat - Sivas: 2-3

25.HAFTA (03/04.Mart.'18)

Koc.Birlik - Amed: 1-0
Eyüp - Afyon: 3-1
Bodrum - Hatay: 0-5
Menemen-K.ören: 2-2
Etimesgut - Kastamonu: 1-0
Sivas Bld - Mersin İ.Y.: 1-0
Tuzla - Tokat: 0-0
Sarıyer - Sancaktepe: 1-1
Buca - İnegöl: 2-1

26.HAFTA (11.Mart.'18)

Sancaktepe - İnegöl: 3-1
K.Ören - Etimesgut: 2-1
Amed - Sarıyer: 1-0
Afyon - Koc.Birlik: 1-0
Sivas Bld - Buca: 3-1
Tokat - Bodrum: 2-1
Hatay - Menemen: 0-0
Mersin İ.Y. - Tuzla: 0-5
Kastamonu - Eyüp: 2-1

27.HAFTA (18.Mart.'18)

Sarıyer - Afyon: 1-2
Koc.Birlik - Kastamonu: 2-0
Eyüp - K.Ören: 2-1
İnegöl - Amed: 2-0
Buca - Sancaktepe: 3-3
Tuzla - Sivas Bld: 2-0
Bodrum - Mersin İ.Y.: 5-2
Etimesgut - Hatay: 0-3
Menemen - Tokat: 2-0

28.HAFTA (25.Mart.'18)

Tuzla - Buca: 2-1
Hatay - Eyüp: 2-1
Afyon - İnegöl: 2-1
Kastamonu - Sarıyer: 0-1
Tokat - Etimesgut: 1-2
Mersin İ.Y. - Menemen: 1-3
Sivas Bld - Bodrum: 1-2
Amed - Sancaktepe: 0-2
K.Ören - Koc.Birlik: 4-2

29.HAFTA (01.Nisan.'18)

Eyüp - Tokat: 3-1
Menemen - Sivas Bld: 1-1
Etimesgut - Mersin İ.Y.: 7-1
İnegöl - Kastamonu: 2-1
Sancaktepe - Afyon: 2-0
Buca - Amed: 1-1
Bodrum - Tuzla: 1-0
Sarıyer - K.Ören: 2-5
Koc.Birlik - Hatay: 1-6


O G B M A Y AV P
1.HATAYSPOR 29 20 5 4 55 13 42 65
2.MENEMEN
29 20 5 4 59 20 39 65
3.AF.AFYON 29 18 7 4 54 28 26 61
4.SİVAS BLD 29 16 8 5 46 25 21 56
5.SANCAKTEPE
29 15 10 4 48 24 24 55
6.KEÇİÖREN 29 16 6 7 71 36 35 54
7.İNEGÖL 29 15 7 7 45 36 9 52
8.SARIYER 29 12 4 13 40 38 2 40
9.ETİMESGUT 29 11 6 12 37 37 0 39
10.KASTAMONU 29 11 3 15 39 38 1 36
11.TOKATSPOR 29 9 8 12 31 42 -11 35
12.EYÜPSPOR 29 10 4 15 43 55 -12 34
13.AMED
29 9 7 13 35 38 -3 31
14.TUZLASPOR
29 8 5 16 35 47 -12 29
15.BUCASPOR 29 8 7 14 42 50 -8 28
16.BODRUM
29 7 7 15 28 47 -19 28
17.KO.BİRLİK
29 4 3 22 23 64 -41 12
18.MERSİN İ.Y. 29 1 0 28 16 109 -93 -18

Ceza Puanı Alan Takımlar

Takım Adı Ceza Puanı
AMED SPORTİF FAALİYETLER 3
BUCASPOR 3
KOCAELİ BİRLİK SPOR 3
MERSİN İDMANYURDU 21

30.HAFTA (08.Nisan.'18)

Hatay - Sarıyer
K.ören - İnegöl
Merisin İ.Y. - Eyüp
Bodrum - Buca
Sivas Bld - Etimesgut
Tokat - Koc.Birlik
Tuzla - Menemen
Afyon - Amed
Kastamonu - Sancaktepe

31.HAFTA (14.Nisan.'18)

Koc.Birlik - Mersin İ.Y
Sarıyer - Tokat
Eyüp - Sivas Bld
İnegöl - Hatay
Menemen - Bodrum
Etimesgut - Tuzla
Amed - Kastamonu
Sancaktepe - K.Ören
Buca - Afyon

32.HAFTA (22.Nisan.'18)

Bodrum - Etimesgut
Hatay - Sancaktepe
Sivas Bld - Koc.Birlik
Buca - Menemen
K.Ören - Amed
Tokat - İnegöl
Mersin İ.Y. - Sarıyer
Tuzla - Eyüp
Afyon - Kastamonu

33.HAFTA (29.Nisan.'18)

Koc.Birlik - Tuzla
Sancaktepe - Tokat
Kastamonu - Buca
Afyon - K.ören
Etimesgut - Menemen
Eyüp - Bodru
Sarıyer - Sivas Bld
İnegöl - Mersin İ.Y
Amed - Hatay

34.HAFTA (05.Mayıs.'18)

Buca - Etimesgut
Sivas Bld - İnegöl
Menemen - Eyüp
Hatay - Afyon
Tokat - Amed
Mersin İ.Y. - Sancaktepe
Tuzla - Sarıyer
Bodrum - Koc.Birlik
K.ören - Kastamonu
-----------------------------------------------------

Perşembe, 05 Nisan 2018 23:53 tarihinde güncellendi
 

ZİYARETÇİ SAYACI

BUGÜN496
DÜN611
BU HAFTA2493
BU AY22744
TOPLAM3239560

jbc vcounter

Şu An Kaç Kişiyiz

Şu anda 156 ziyaretçi çevrimiçi
Powered by ArtTree

İletişim