2017-2018 * 2.LİG BEYAZ GRUP...(05.04.'18)
Perşembe, 27 Temmuz 2017 11:26

 

2017-2018 SEZONU 2.LİG STATÜSÜ (Özet)

TFF 2. Lig, bir önceki sezonun sonunda TFF 1. Lig’den düşen 3 takım,
TFF 3. Lig’den yükselen 6 takım ve
TFF 2. Ligde kalan 27 takımın katılımı ile toplam 36 takımdan oluşur.

TFF 2. Lig, 18 takımlı Beyaz Grup ve Kırmızı Grup olmak üzere 2 grupta,
çift devreli lig usulüne göre oynanır.
TFF 2. Lig’de, çift devreli lig müsabakaları sonunda her iki grupta 16, 17 ve 18.sıraları alan toplam
6 takım Spor Toto 3. Lig’e düşer.

TFF 2. Lig çift devreli lig müsabakaları sonunda her iki grupta 1. olan takımlar TFF 1. Lig’e yükselir.

Çift devreli lig müsabakaları sonunda TFF 2. Ligin her iki grubunda 2.3.4. ve 5. sırayı alan takımlar,
TFF1. Lig’e yükselecek 3. takımın belirleneceği Play-Off müsabakalarına katılırlar.

Play Off Müsabakaları Grup İçi Eşleşmeler ve Final Müsabakası olmak üzere iki kademeden oluşur.

GRUP İÇİ EŞLEŞMELER

a) Her iki grupta, kendi gruplarında 2 ve 5. sıraları alan takımlar “Birinci Eşleşme”yi,
3. ve 4. sıraları alan takımlar “İkinci Eşleşme”yi oluştururlar.

Eşleşmeler çift maç eleme usulüyle ve ilk müsabakaların 4. ve 5. sıraları alan takımların sahasında
olması suretiyle oynanır.

b) Her iki grupta “Birinci Eşleşme” ile “İkinci Eşleşme”de tur atlayan takımlar “Üçüncü Eşleşme”yi
teşkil ederler.

“Üçüncü Eşleşme” çift maç eleme usulüyle ve ilk müsabakaların “İkinci Eşleşme”nin galibi olan
takımların sahasında olması suretiyle oynanır.

“Üçüncü Eşleşme”lerin sonunda tur atlayan takımlar, TFF1. Lig’e yükselecek 3. takımın belirleneceği
Final Müsabakasını oynamaya hak kazanırlar.

c) Play Off Müsabakalarında, galibiyet sayılarının eşit olması halinde averaj göz önüne alınır ve rakip takımın sahasında daha fazla gol atan takım tur atlar.

Bu durumda da tur atlayan takım belirlenemiyorsa, yani iki takımın da evinde ve rakip takım sahasında attığı gol sayısı eşit ise, ikinci müsabakada on beşer dakikalık iki uzatma devresi oynanır.

Uzatma devrelerinde gol atılamazsa, kazanan takım penaltı noktasından yapılacak vuruşlar sonucunda belirlenir.

Uzatma süresi içerisinde eğer takımlar eşit sayıda gol atarlarsa, rakip sahada atılan gol adedi fazla olan takım, yani misafir takım tur atlar ve penaltı atışları yapılmaz.

FİNAL MÜSABAKASI

Final Müsabakası TFF tarafından tespit edilecek tarafsız sahada tek maç eleme usulüyle oynanır.

Final müsabakasının normal süresi berabere sonuçlanırsa müsabaka on beşer dakikalık iki devre halinde uzatılır. Uzatma devrelerinde eşitlik bozulmazsa, kazanan takım penaltı noktasından yapılacak vuruşlar sonucunda belirlenir.

Kazanan takım TFF1. Lig’e yükselen 3. takım olur.

-------------------------------------------------------

2.LİG BEYAZ GRUP 2017-2018 SEZONU KATILAN TAKIMLAR

1.ALTAY
2.BANDIRMASPOR
3.BUGSAŞ SPOR A.Ş.
4.FATİH KARAGÜMRÜK A.Ş.
5.FETHİYESPOR
6.GÜMÜŞHANESPOR
7.HACETTEPE SPOR
8.KAHRAMANMARAŞSPOR A.Ş.
9.KARŞIYAKA
10.KIRKLARELİSPOR
11.KONYA ANADOLU SELCUKSPOR
12.NAZİLLİ BELEDİYESPOR
13.NİĞDE BELEDİYESPOR
14.PENDİKSPOR
15.SAKARYASPOR A.Ş.
16.SİLİVRİSPOR
17.ŞANLIURFASPOR
18.ZONGULDAK KÖMÜRSPOR

 

1.HAFTA (27.Ağustos.2017)

Silivrispor - Bandırmaspor: 1-3
Kırklarelispor - Bugsaş: 2-1
Fethiye - Hacettepe: 1-0
Sakaryaspor - Karşıyaka: 0-0
K.anad.Selçuk - Pendik: 3-1
Karagümrük - Gümüşhane: 1-2
altay - Zon.Kömür: 4-0
Nazilli Bld. - K.Maraşspor: 1-0
Niğde Bld. - Ş.Urfa: 0-2

2.HAFTA (10.Eylül.2017)

Bugsaş - Sakarya: 1-1
K.Maraşspor - Altay: 1-2
Zong.Kömür - Karagümrük : 1-0
Gümüşhane - K.anad.Selçuk: 2-1
Hacettepe - Kırklareli : 1-1
Karşıyaka - Silivri : 2-1
Bandırma - Neğde Bld.: 2-0
Pendik - Fethiye: 0-0
Ş.Urfa - Nazilli Bld.: 2-0

3.HAFTA (16.Eylül.'17)

Niğde Bld - Nazilli Bld: 1-1
Sakaryaspor - Hacettepe: 2-1
Kon.anad.Selçuk - Zong.Kömür: 1-0
Silivri - Bugsaş: 0-2
Kırklareli - Pendik: 2-1
Fethiye - Gümüşhane: 0-2
Altay - Ş.Urfa: 1-1
Bandırma - Karşıyaka: 1-0
K.Gümrük - K.Maraşspor: 3-0

4.HAFTA (23.Eylül.'17)

Gümüşhane - Kırklareli: 3-0
Hacettepe - Silivri: 2-0
Nazilli Bld - Altay: 1-6
Zong.Kömür - Fethiye: 2-1
Pendik - Sakaryaspor: 0-0
Bugsaş - Bandırma: 2-1
Karşıyaka - Niğde Bld.: 0-1
K.Maraşspor - Kon.An.Selçuk: 1-1
Ş.Urfa - K.Gümrük: 1-0

5.HAFTA (27.Eylül.'17 Çrş.)

Silivri - Pendik: 0-0
Karşıyaka - Bugsaş: 2-3
Bandırma - Hacettepe: 0-2
Niğde Bld - Altay: 3-0
Sakaryaspor - Gümüşhane: 1-1
Kırklareli - Zong.Kömür: 1-1
Fethiye - K.Maraşspor: 1-1
Kon.And.Selçuk - Ş.Urfa: 1-2
Karagümrük - Nazilli Bld: 2-0

6.HAFTA (01.Ekim.'17)

Hacettepe - Karşıyaka: 1-1
Bugsaş - Niğde Bld: 0-2
Ş.urfa - Fethiye: 3-0
Zong.Kömür - Sakaryaspor: 1-4
Gümüşhane - Silivri: 4-1
Pendik - Bandırma: 2-3
Altay - Karagümrük: 2-0
Nazilli Bld. - Kon.And.Selçuk: 1-1
K.Maraşspor - Kırklareli: 1-2

7.HAFTA (08.Ekim.'17)

Silivri - Zong.Kömür: 0-1
Fethiye - Nazilli Bld.: 1-1
Bugsaş - Hacettepe: 4-2
Sakaryaspor - K.Maraşspor: 2-1
Kırklareli - Ş.Urfa: 0-0
Kon.And.Selçuk - Altay: 0-0
Karşıyaka - Pendik: 1-1
Bandırma - Gümüşhane: 2-1
Niğde Bld - Karagümrük: 1-1

8.HAFTA (15.Ekim.'17)

Ş.urfa - Sakaryaspor: 2-2
Gümüşhane - Karşıyaka: 5-0
Nazilli Bld - Kırklareli: 1-2
Zong.Kömür - Bandırma: 2-0
Pendik - Bugsaş: 1-0
Hacettepe - Niğde Bld: 0-0
Karagümrük - Kon.And.Selçuk: 2-1
Altay - Fethiye: 2-1
K.Maraşspor - Silivri: 2-1

9.HAFTA (22.Ekim.'17)

Kırklareli - Altay: 5-3
Hacettepe - Pendik: 2-1
Bandırma - K.Maraşspor: 0-0
Silivri - Ş.urfa: 0-2
Sakaryaspor - Nazilli Bld: 2-0
Fethiye - Karagümrük: 2-1
Bugsaş - Gümüşhane: 1-1
Karşıyaka - Zong.Kömür: 0-0
Niğde Bld. - Kon.And.Selçuk: 1-0

10.HAFTA (29.Ekim.'17)

Altay - Sakaryaspor: 1-0
K.Maraşspor - Karşıyaka: 3-3
Ş.Urfa - Bandırma: 0-2
Zong.Kömür - Bugsaş: 0-0
Gümüşhane - Hacettepe: 2-2
Pendik - Niğde Bld: 2-2
Kon.and.Selçuk - Fethiye: 3-3
Karagümrük - Kırklareli: 2-1
Nazilli Bld - Silivri: 1-2

11.HAFTA (05.Kasım.'17)

Hacettepe - Zong.Kömür: 0-0
Bugsaş - K.Maraşspor: 1-0
Niğde Bld - Fethiye: 2-0
Silivri - Altay: 1-1
Sakaryaspor - Karagümrük: 1-0
Kırklareli - Kon.and.Selçuk: 4-1
Pendik - Gümüşhane: 1-0
Karşıyaka - Ş.urfa: 3-2
Bandırma - Nazilli Bld: 2-1

12.HAFTA (12.Kasım.'17)

Kon.Anad.Selçuk - Sakaryaspor: 1-0
Altay - Bandırma: 1-0
K.Maraşspor - Hacettepe: 0-4
Ş.urfa - Bugsaş: 2-1
Gümüşhane - Niğde Bld: 2-0
Fethiye - Kırklareli: 1-2
Karagümrük - Silivri: 1-1
Nazilli Bld - Karşıyaka: 1-0
Zon.Kömür - Pendik: 2-0

13.HAFTA (19.Kasım.'17)

Silivri - Kon.And.Selçuk: 1-2
Bugsaş - Nazilli Bld: 2-0
Karşıyaka - altay: 1-2
Sakaryaspor - Fethiye: 3-1
Gümüşhane - Zong.Kömür: 3-2
Pendik - K.Maraşspor: 3-0
Hacettepe - Ş.urfa: 1-0
Bandırma - Karagümrük: 4-1
Niğde Bld - Kırklareli: 1-0

14.HAFTA (26.Kasım.'17)

Kırklareli - Sakaryaspor: 2-3
Fethiye - Silivri: 3-0
K.Maraşspor - Gümüşhane: 0-2
Ş.urfa - Pendik: 3-1
zong.Kömür - Niğde Bld: 1-0
Kon.And.Selçuk - Bandırma: 4-2
Karagümrük - Karşıyaka: 3-5
Altay - Bugsaş: 3-3
Nazilli Bld - Hacettepe: 0-5

15.HAFTA (03.Aralık.'17)

Silivri - Kırklareli: 2-2
Pendik - Nazilli Bld: 2-0
Karşıyaka - Kon.And.Selçuk: 0-0
Sakaryaspor - Niğde Bld: 5-1
Gümüşhane - Ş.Urfa: 1-0
Hacettepe - Altay: 0-0
Bugsaş - Karagümrük: 2-1
Bandırma - Fethiye: 0-0
K.Maraşspor - Zong.Kömür: 2-0

16.HAFTA (10.Aralık.'17)

Fethiye - Karşıyaka: 0-0
Altay - Pendik: 1-2
Niğde Bld - K.Maraşspor: 1-1
Ş.Urfa - Zong.Kömür: 2-1
Sakaryaspor - Silivri: 2-2
Kırklareli - Bandırma: 1-2
Kon.And.Selçuk - Bugsaş: 0-5
Karagümrük - Hacettepe: 0-2
Nazilli Bld - Gümüşhane: 1-2

17.HAFTA (17.Aralık.'17)

Silivri - Niğde Bld: 0-1
Hacettepe - Kon.And.Selçuk: 1-1
Bandırma - Sakaryaspor: 4-1
Zong.Kömür - Nazilli Bld: 1-1
Gümüşhane - Altay: 0-2
Pendik - Karagümrük: 0-1
Bugsaş - Fethiye: 3-0
Karşıyaka - Kırklareli: 1-1
K.Maraşspor - Ş.Urfaspor: 2-1


O G B M A Y AV P
1.GÜMÜŞHANE 17 11 3 3 33 15 18 36
2.ALTAY 17 9 5 3 31 19 12 32
3.BANDIRMA 17 10 2 5 28 19 9 32
4.BUGSAŞ
17 9 4 4 31 18 13 31
5.SAKARYA
17 8 6 3 29 19 10 30
6.ŞANLIURFA 17 9 3 5 25 16 9 30
7.HACETTEPE
17 7 7 3 26 13 13 28
8.KIRKLARELİ 17 7 5 5 28 25 3 26
9.NİĞDE BLD 17 7 5 5 17 17 0 26
10.Z.KÖMÜR 17 6 5 6 15 19 -4 23
11.SELÇUKSPOR 17 5 6 6 21 26 -5 21
12.PENDİKSPOR 17 5 5 7 18 20 -2 20
13. K.GÜMRÜK 17 5 2 10 19 26 -7 17
14.FETHİYE 17 3 6 8 15 25 -10 15
15.K.MARAŞ 17 3 5 9 15 28 -13 14
16.KARŞIYAKA 17 3 8 6 19 25 -6 11
17.NAZİLLİ
17 2 4 11 11 33 -22 10
18.SİLİVRİ 17 1 5 11 13 31 -18 8

Ceza Puanı Alan Takımlar

Takım Adı Ceza Puanı
KARŞIYAKA 6

İLK  YARI  SONU

-----------------------------------------------------------------------------------------

18.HAFTA (21.Ocak.'18)

Bugsaş - Korklareli: 1-2
Pendik - An.Selçuk: 1-1
Gümüşhane - Karagümrük: 3-1
K.Maraş - Nazilli: 1-1
Ş.Urfa - Niğde: 4-1
Bandırma - Silivri: 1-1
Z.Kömür - Altay: 0-0
Hacettepe - Fethiye: 3-1
K.Yaka - Sakarya. 0-1

19.HAFTA (28.Ocak.'18)

Silivri - K.Yaka: 0-1
Niğde - Bardıma: 2-1
Fethiye - Pendik: 2-2
Nazilli - Ş.urfa: 1-2
Altay - K.Maraş: 3-1
K.Gümrük - Z.Kömür: 1-0
And.Selçuk - Gümüşhane: 2-1
Kırklareli - Hacettepe: 0-1
Sakarya - Bugsaş: 0-0

20.HAFTA (04.Şubat.'18)

Hacettepe - Sakarya: 0-0
Pendik - Kırklareli: 1-0
K.Yaka - Bandırma: 0-0
K.Maraş - K.Gümrük: 1-0
Gümüşhane - Fethiye: 4-1
Ş.Urfa - Altay: 2-1
Z.Kömür - And.Selçuk: 0-0
Bugsaş - Silivri: 1-0
Nazilli - Niğde: 3-0

21.HAFTA (10.Şubat.'18 C.tesi)

Kırklareli - Gümüşhane: 1-0
Silivri - Hacettepe: 1-1
Altay - Nazilli: 1-0
Fethiye - Zon.Kömür: 1-0
Sakarya - Pendik: 2-2
Bandırma - Bugsaş: 1-1
Niğde - K.Yaka: 2-0
K.And.Selçuk - K.Maraş: 0-0
K.Gümrük - Ş.Urfa: 2-0

22.HAFTA (14.Şubat.'18 Çarşamba)

Gümüşhane - Sakarya: 1-0
K.Maraş - Fethiye: 2-2
Zon.Kömür - Kırklareli: 0-1
Pendik - silivri: 2-1
Bugsaş - K.Yaka: 2-1
Hacettepe - Bandırma: 3-0
Altay - Niğde: 3-2
Nazilli - K.Gümrük: 2-0
Ş.Urfa - Kon.An.Selçuk: 0-2

23.HAFTA (18.Şubat.'18 Pazar)

K.Yaka - H.Tepe: 1-2
Niğde - Bugsaş: 3-2
Fethiye - Ş.Urfa: 1-3
Sakarya - Zon.Kömür: 3-2
Silivri - Gümüşhane: 1-0
Bandırma - Pendik: 3-1
K.Gümrük - Altay: 0-3
Kon.Ad.Selçuk - Nazilli: 2-1
Kırklareli - K.Maraş: 0-1

24.HAFTA (25.Şubat.'18 Pazar)

Ş.Urfa - Kırklareli: 3-0
G.Hane - Bandırma: 0-0
K.Maraş - Sakarya: 2-1
K.Gümrük - Niğde: 2-1
Altay - Kon.An.Selçuk: 4-0
Pendik - K.Yaka: 3-1
Zon.Kömür - Silivri: 2-0
Nazilli - Fethiye: 1-1
Hacettepe - Bugsaş: 0-2

25.HAFTA (04.Mart.'18)

K.Yaka - G.Hane: 0-1
Silivri - K.Maraş: 2-2
Sakarya - Ş.urfa: 4-0
Kırklareli - Nazilli: 0-0
Bandırma - Z.Kömür: 3-1
Bugsaş - Pendik: 2-0
Niğde - Hacettepe: 0-0
K.Selçuk - K.Gümrük: 3-1
Fethiye - Altay: 1-1

26.HAFTA (11.Mart.'18)

Pendik - H.Tepe: 0-2
K.Gümrük - Fethiye: 2-1
K.Maraş - Bandırma: 3-2
Ş.Urfa - Silivri: 3-0
Gümüşhane - Bugsaş: 0-3
Z.Kömür - K.Yaka: 1-0
K.Selçuk - Niğde: 2-1
Nazilli - Sakarya: 3-0
Altay - Kırklareli: 1-1

27.HAFTA (18.Mart.'18)

K.Yaka - K.Maraş : 0-2
Bugsaş - Z.Kömür: 1-2
Fethiye - K.Selçuk: 0-1
Korklareli - K.Gümrük: 0-0
Silivri - Nazilli: 1-1
Sakarya - Altay: 1-0
Niğde - Pendik: 3-0
Bandırma - Ş.urfa: 1-0
H.Tepe - G.Hane: 0-2

28.HAFTA (25.Mart.'18)

Altay - Silivri: 2-0
K.Gümrük - Sakarya: 1-2
K.Selçuk - Kırklareli: 5-1
G.Hane - Pendik: 0-0
Ş.urfa - K.Yaka: 2-1
Nazilli - Bandırma: 0-3
Z.Kömür - H.Tepe: 0-0
K.Maraş - Bugsaş: 1-1
Fethiye - Niğde: 3-1

29.HAFTA (01.Nisan.'18)

H.Tepe - K.Maraş: 4-3
Bugsaş - Ş.Urfa: 0-0
Pendik - Z.Kömür: 1-0
Niğde - G.Hane: 0-1
Kırklareli - Fethiye: 0-2
Silivri - K.Gümrük: 0-0
K.Yaka - Nazilli: 4-1
Sakarya - K.Selçuk: 2-1
Bandırma - altay: 1-1


O G B M A Y AV P
1.GÜMÜŞHANE 29 17 5 7 46 24 22 56
2.ALTAY 29 15 9 5 51 28 23 54
3.SAKARYASPOR
29 15 8 6 46 31 15 53
4.ŞANLIURFA 29 16 4 9 44 30 14 52
5.BUGSAŞ
29 14 8 7 47 28 19 50
6.HACETTEPE
29 13 11 5 42 23 19 50
7.BANDIRMA 29 14 7 8 44 32 12 49
8.K.SELÇUK 29 12 9 8 40 38 2 45
9.NİĞDE BLD 29 11 6 12 33 38 -5 39
10.KIRKLARELİ 29 10 8 11 34 40 -6 38
11.PENDİK 29 9 8 12 31 38 -7 35
12.Z.KÖMÜR 29 9 8 12 23 30 -7 35
13.K.MARAŞ
29 8 10 11 34 44 -10 34
14.K.GÜMRÜK 29 9 4 16 29 42 -13 31
15.FETHİYE 29 6 10 13 31 45 -14 28
16.NAZİLLİ
29 5 8 16 25 48 -23 23
17.KARŞIYAKA 29 5 9 15 28 42 -14 18
18.SİLİVRİ 29 2 10 17 20 47 -27 16

Ceza Puanı Alan Takımlar

Takım Adı Ceza Puanı
KARŞIYAKA 6

30.HAFTA (08.Nisan.'18)

Fethiye - Sakarya
Z.Kömür - G.Hane
K.Maraş - Pendik
Ş.urfa - H.Tepe
K.Gümrük - Bandırma
Kırklareli - Niğde
K.Selçuk - Silivri
Nazilli - Bugsaş
Altay - K.Yaka

31.HAFTA (15.Nisan.'18)

Silivri - Fethiye
Pendik - Ş.Urfa
K.Yaka - K.Gümrük
Bugsaş - Altay
H.Tepe - Nazilli
Sakarya - Kırklareli
Niğde - Z.Kömür
Bandırma - K.Selçuk
G.Hane - K.Maraş

32.HAFTA (22.Nisan.'18)

Kırklareli - Silivri
Nazilli - Pendik
K.Selçuk - K.Yaka
Niğde - Sakarya
Ş.urfa - G.Hane
Altay - H.Tepe
K.Gümrük - Bugsaş
Fethiye - Bandırma
Z.Kömür - K.Maraş

33.HAFTA (29.Nisan.'18)

K.Yaka - Fethiye
Pendik - Altay
K.Maraş - Niğde
Z.Kömür - Ş.urfa
Silivri - Sakarya
Bandırma - Kırklareli
Bugsaş - K.Selçuk
H.Tepe - K.Gümrük
G.Hane - Nazilli

34.HAFTA (05.Mayıs.'18)

Niğde - Silivri
K.Selçuk - H.Tepe
Sakarya - Bandırma
Nazilli - Z.Kömür
Altay - G.Hane
K.Gümrük - Pendik
Fethiye - Bugsaş
Kırklareli - K.Yaka
Ş.urfa - K.Maraş
------------------------------------------------------

Perşembe, 05 Nisan 2018 23:54 tarihinde güncellendi
 

ZİYARETÇİ SAYACI

BUGÜN51
DÜN670
BU HAFTA721
BU AY20972
TOPLAM3237788

jbc vcounter

Şu An Kaç Kişiyiz

Şu anda 64 ziyaretçi çevrimiçi
Powered by ArtTree

İletişim